Natáčení dokumentárního filmu

Fotogalerie Aktuální fotografie Červen 2019 Natáčení dokumentárního filmu

V červnu 2019 oslovila náš Domov mladá režisérka, působící v rámci spolku Inventura, kde vede Filmovou dílnu pro seniory. Jedním z cílů dílny je pokusit se přispět k tomu, aby senioři byli v naší společnosti vnímáni jako lidé velmi rozmanitých osobností a životních příběhů, kterým stojí za to naslouchat a kteří právě formou filmového média zprostředkovávají svou osobitou životní zkušenost a názory. 

Režisérka Tereza Daniell Adámková projevila zájem u nás natáčet část ze svého připravovaného filmu. Jedná se o celovečerní dokumentární film o důstojném životě ve starším seniorském věku a především o tématu přechodu z vlastního domova do domova pro seniory. Seniorské filmařky ze zmiňované dílny se na dokumentu podílejí jako kameramanky, částečně zvukařky, ale především jako tvůrkyně tématu a scenáristky, částečně i režisérky - převážně samy vybírají témata i protagonisty do filmu. Jejich vlastní příběhy a postoje jsou ve filmu zpřítomněny tím, že například samy vedou rozhovory se seniory, kteří téma řeší nebo i rozkrývají vlastní osobní příběh, který se váže k tématu.

V našem Domově pak štáb složený z kameramana, zvukaře, režisérky a hlavní protagonistky filmu paní Vlasty, natáčel po dobu jednoho dne část filmu, kde představitelka Vlasta přichází žádat o informace a objasnění procesu přijetí do domova. Prošla s naší sociální pracovnicí celý proces od dotazu na žádost, přes prohlídku Domova až po informace k životu v Domově. Natáčení bylo doplněno rozhovorem s paní ředitelkou, která objasňovala zájemkyni o pobyt v Domově řadu dalších otázek ať již přímo k pobytu nebo obecně na situaci v oblasti péče o seniory.

Záměrem filmu je rozptýlit stereotypy, ukázat jak přechod do domova probíhá z obou stran otevřeně a bez předsudků.

Fotografie: Pavla Masopustová


Fotoalbum

kalendář akcí

srpen 2019

Po Út St Čt So Ne
29
30 31 1 2 3 4
5 6
7
8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
21
22 23 24 25
26
27
28 29 30 31 1

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

639 224 návštevníků webu
zřizovatel
partneři