IV. Donovalská zahradní slavnost

Fotogalerie Aktuální fotografie Září 2018 IV. Donovalská zahradní slavnost

Září je u nás již synonymem k Donovalské zahradní slavnosti. Letos jsme dne 8. 9. 2018 pořádali již čtvrtý ročník. Pro vydařené počasí se modlil snad celý Domov, a vyplatilo se, bylo nádherně. Záštitu nad akcí udělil radní HMP Daniel Hodek a MČ Praha 11. Celým dnem nás slovem provázel moderátor Alexander Hemala.

Hlavní hvězdou dne byl frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, který vystoupil sám jen se svou kytarou a všem divákům udělal radost nejznámějšími hity. Na hale mohli návštěvníci zhlédnout dechberoucí klavírní vystoupení neobyčejně umělecky nadaného mladíka Kristiána Mensy. Na pódiu se po obědě mikrofonu ujala muzikálová dvojice Magda Malá a Petr Dopita, s nimiž zpívala celá zahrada. Slavnost uzavírala skupina Živá huba v čele s Martinem Krulichem, který již dopoledne naladil tu správnou uvolněnou atmosféru.

Divadelní sál se proměnil v celodenní dětskou divadelní scénu a desítkám dětí a jejich rodičům nabídl profesionální divadlo a kreativní dílny. Dopolední program zahájilo interaktivní představení Dopisy Smolíčkovi, pohádka celá ze dřeva. Odpoledne pak otevřela Šípková Růženka, představení s klasickými marionetami. Z dílen si děti odnášely dopisy pro Smolíčka, pohádkové postavy ze spícího království, anebo si protáhly tělíčka a zatancovaly si s Poutníky po hvězdách. Dětská divadelní scéna po celý dlouhý den přenášela děti do světa pohádek a radosti. Stínové divadlo na závěr dne bylo předzvěstí postupného stmívání. Děti si užívaly magii stínů a vznikaly nejrůznější i strašidelné příběhy. Divadlo pro děti a jejich rodiče, divadelní dílny byly realizovány ve spolupráci s neziskovou organizací FysioART.

V atriové zahradě jsme pro děti připravili vzpomínku na naše mládí v podobě retro her – přebíračka, skok v pytli, školka přes švihadlo a gumu, panák. Pro sportovce zde byl malý fotbalový „trénink“ pod dohledem FK Dukla Jižní Město. Ve výtvarné dílně byl prostor pro výrobu placek. Z haly odcházeli odvážlivci všech věkových kategorií zkrášleni hennou nebo barvami na obličej.

Nechyběly ani doprovodné stánky – doplňky a vitamíny FinClub, pohlednice a kresby od umělkyně Anna Fábry, vinné sklepy Skalák, komplexní asistenční služba Anděl na drátě, dále jsme představili připravovanou knihu 222 a 2 příběhy 20. století, kterou chceme na podzim vydávat. Novinkou, která se osvědčila, byla komentovaná prohlídka Domova našimi sociálními pracovnicemi.

Pozdravit přišel po divadelní zkoušce i patron našeho Domova Otakar Brousek ml.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří přišli, a těšíme se na pátý ročník!

Děkujeme sponzorům, bez kterých by se slavnost nemohla konat:
Perfect Distribution, Svítíme zdravě, Vinné sklepy Skalák, Ave-comp, Archicon, Bonno, Pekárna Hořovice, Sivak, Distribuovaná klinika, Dermia.

Fotografie: Jonáš Vohrna
Video: Klára Vohrnová

 


Fotoalbum

kalendář akcí

listopad 2018

Po Út St Čt So Ne
29
30
31 1 2 3 4
5
6
7
8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21
22
23 24 25
26
27
28
29
30 1 2

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

představení domova

Virtuální prohlídka

Kontakt

Domov pro seniory Chodov
Donovalská 2222/31
Praha 4 - Chodov
149 00

Recepce: +420 267 907 111

chodov@seniordomov.cz

419 935 návštevníků webu
zřizovatel
partneři