Firemní dobrovolnické odpoledne s organizací Česká cesta a firmou L'Oréal

Fotogalerie Archiv Archiv 2016 Červen 2016 Firemní dobrovolnické odpoledne s organizací Česká cesta a firmou L'Oréal

Bosonohý chodník, dětský koutek a pétanque v domově pro seniory?

Ano, díky dobrovolníkům z organizace Outward Bound - Česká cesta spol. s r.o. a firmě L'Oréal v rámci firemního dobrovolnictví podařilo vytvořit pro klienty, rodinné příslušníky a návštěvníky tři zajímavé prvky.

Prvním z nich je bosonohý chodník, který jen tak v domově pro seniory nenajdete. Jedná se o zajímavou část zahrady, která vybízí k relaxaci a přirozené masáži chodidel. Navíc působí jako estetický prvek a prostor svým zasazením oživuje. Ještě více neobvyklé je najít v domovech tohoto typu dětský koutek. Avšak důvodem, pro který se domov rozhodl vyměnit bývalou kuřárnu za prostor pro dětské hrátky, je mezigenerační rodinné setkávání. Vidět svá vnoučat v zápalu hry, číst jim z dětských knížek, nebo si s nimi skládat kostky, je pro nejstarší členy jejich rodiny velkým přínosem a téměř až terapeutickou chvilkou. Mezi obyvateli DS Chodov najdeme i sportovce a právě pro ně bylo vybudováno hřiště na pétanque. Družstvo, které sbírá na soutěžích medaile, teď může konečně trénovat na profesionálním povrchu.

„Firemní dobrovolnictví u nás v Domově nikdy nebylo v takové míře, jak tomu bylo teď. Jsme velmi vděční, že si organizátoři vybrali právě naše zařízení a pomohli nám zrealizovat naše plány, které se mohou pro někoho jevit jako nadstandardní, ale právě to, že někde je něco jinak, jedinečné, navíc, dělá domov domovem.“ řekla k novinkám ředitelka DS Chodov Mgr. Bc. Ilona Veselá.

Všechny tyto aktivity podporují jeden z hlavních směrů organizace – Domov pro seniory Chodov je zařízením otevřeným všem, kteří mají chuť zapojit se do komunity a poznat život seniorů, ať již jako dobrovolník, pracovník nebo návštěvník.

Jak celý den probíhal, můžete vidět na videu níže. Jedná se o první akci.

 

kalendář akcí

únor 2019

Po Út St Čt So Ne
28 29
30
31 1
2
3
4
5
6
7 9 10
11 12
13
14 15 16 17
18 19
20
21 22 23 24
25 26
27
28 1 2 3

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

479 302 návštevníků webu
zřizovatel
partneři