Pouť pro nemocné a seniory v katedrále sv. Víta

Fotogalerie Archiv Archiv 2016 Červen 2016 Pouť pro nemocné a seniory v katedrále sv. Víta

„Ani ve stáří a šedinách mě, Bože, neopouštěj, dokud neseznámím toto pokolení se skutky tvé paže a s tvou bohatýrskou silou všechny, kteří přijdou.“

                 Motto pouti, slova žalmu 71

Arcibiskupství pražské ve spolupráci s Komunitou Sant´Egidio, Arcidiecézní charitou Praha a dalším dobrovolníky, připravilo v rámci Svatého roku milosrdenství vyhlášeného papežem Františkem, pouť pro nemocné a seniory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Vedení našeho domova obdrželo pozvání jménem kardinála Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského, také pro naše klienty. Mše svaté, kterou celebroval sám kardinál Dominik Duka OP, se dne 18. 6. 2016 účastnilo šest klientů. Ochotně je doprovodil personál našeho Domova a pomocnou ruku nám poskytla naše praktikantka a také farní dobrovolník.

V rámci poutě jsme využili možnost projít Svatou bránou, která byla při této příležitosti otevřená. Všichni věřící jsme se společně modlili zvlášť za nemocné, staré a také za ty, kdo se o ně starají. Krásnou duchovní atmosféru celé mše umocňovaly paprsky světla procházející celou vitráži katedrály. Po mši svaté jsme všichni přijali pozvání do zahrady Arcibiskupství pražského, kde nás osobně a vroucně pozdravil sám kardinál.

V modlitbě papeže Františka a účastníků této poutě je, aby 7 skutků duchovního milosrdenství: radit pochybujícím, poučovat nevědomé, napomínat hříšníky, utěšovat zarmoucené, trpělivě snášet křivdy, odpouštět urážky, modlit se za živé i zemřelé a 7 skutků tělesného milosrdenství: sytit hladové, dávat pít žíznivým, odívat nahé, ujímat se pocestných, navštěvovat nemocné, navštěvovat vězně a pohřbívat zemřelé, nebylo lidstvu cizí.

Zlaté pravidlo: „Co chcete, aby lidé dělali vám, to dělejte stejně jim.“  Lk 6,31


Fotoalbum

kalendář akcí

duben 2019

Po Út St Čt So Ne
1 2
3
4
5 6 7
8 9
10
11 13 14
15
16
17
18
19 20 21
22
23
24
25 26 27 28
29
30
1 2
3
4 5

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

526 145 návštevníků webu
zřizovatel
partneři