Natáčení dokumentárního filmu

Fotogalerie Archiv Archiv 2019 Červen 2019 Natáčení dokumentárního filmu

V červnu 2019 oslovila náš Domov mladá režisérka, působící v rámci spolku Inventura, kde vede Filmovou dílnu pro seniory. Jedním z cílů dílny je pokusit se přispět k tomu, aby senioři byli v naší společnosti vnímáni jako lidé velmi rozmanitých osobností a životních příběhů, kterým stojí za to naslouchat a kteří právě formou filmového média zprostředkovávají svou osobitou životní zkušenost a názory. 

Režisérka Tereza Daniell Adámková projevila zájem u nás natáčet část ze svého připravovaného filmu. Jedná se o celovečerní dokumentární film o důstojném životě ve starším seniorském věku a především o tématu přechodu z vlastního domova do domova pro seniory. Seniorské filmařky ze zmiňované dílny se na dokumentu podílejí jako kameramanky, částečně zvukařky, ale především jako tvůrkyně tématu a scenáristky, částečně i režisérky - převážně samy vybírají témata i protagonisty do filmu. Jejich vlastní příběhy a postoje jsou ve filmu zpřítomněny tím, že například samy vedou rozhovory se seniory, kteří téma řeší nebo i rozkrývají vlastní osobní příběh, který se váže k tématu.

V našem Domově pak štáb složený z kameramana, zvukaře, režisérky a hlavní protagonistky filmu paní Vlasty, natáčel po dobu jednoho dne část filmu, kde představitelka Vlasta přichází žádat o informace a objasnění procesu přijetí do domova. Prošla s naší sociální pracovnicí celý proces od dotazu na žádost, přes prohlídku Domova až po informace k životu v Domově. Natáčení bylo doplněno rozhovorem s paní ředitelkou, která objasňovala zájemkyni o pobyt v Domově řadu dalších otázek ať již přímo k pobytu nebo obecně na situaci v oblasti péče o seniory.

Záměrem filmu je rozptýlit stereotypy, ukázat jak přechod do domova probíhá z obou stran otevřeně a bez předsudků.

Fotografie: Pavla Masopustová


Fotoalbum

kalendář akcí

únor 2020

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1 2
3
4
5
6 7 8 9
10 11
12
13
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24
25
26
27 28 29 1

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

809 296 návštevníků webu
zřizovatel
partneři