Give & Gain Day s firmou MARKANT ČR

Fotogalerie Firemní dobrovolnictví Give & Gain Day s firmou MARKANT ČR

19. 5. v rámci dne Give & Gain Day k nám zavítali dobrovolníci z firmy MARKANT ČR. Give & Gain Day je celosvětovým svátkem firemního dobrovolnictví. Je to příležitost pro spolupráci, pomoc, dobrý skutek ze strany firem ve prospěch místních komunit.

Počasí se náramně vydařilo, a tak se dobrovolníci mohli pustit do natírání laviček, hrabání listí a úklidu přístřešku u sálu. Odpoledne si pro naše klienty přichystali piknik s občerstvením. Klienti tak ochutnali zdravé dobroty a zapředli s dobrovolníky mnoho rozhovorů. Nechyběl ani petanqový turnaj, kdy se naši klienti předvedli a vyzvali dobrovolníky na soutěž.

Myslíme si, že firemní dobrovolnictví má v takových organizacích velký smysl. Nejenže dobrovolníci můžou nahlídnout do zařízeních jako je například náš Domov a pochopit co práce v sociálních službách obnáší, ale také pomůžou s pracemi, na které občas nezbývá čas. Naši klienti se můžou seznámit s novými tvářemi a návazat sociální kontakt s mladší generací, popovídat si a užít si nevšední odpoledne.

 

A co napsali o dobrovolnickém odpoledni sami dobrovolníci?

"Nemám sice reakce od všech písemně, ale co jsme se tu pak bavili v pondělí. Celkově všichni oceňují práci, kterou v Domově děláte a jak se snažíte seniory aktivně zapojovat do běžného života, aby si nepřipadali odstrčení. Areál Domova působí útulně a je vidět, že tam pracujete s klienty s láskou a úctou. Pro všechny z nás to byl příjemně strávený den, co vedl zároveň k zamyšlení a trochu i emotivním pocitům."

"Naše první dobrovolnická akce se nám moc líbila. Domov pro seniory Chodov nás velmi mile překvapil nejen hezkým prostředím, ale i spoustou činností, které jsou pro seniory organizovány. Setkání se seniory bylo moc příjemné a jsme rádi, že jsme jim všichni mohli aspoň na krátkou chvíli zpříjemnit pobyt v Domově. Popovídání s nimi bylo fajn a často nás i dojalo. :-) Velký dík patří všem pracovníkům Domova za jejich obětavou a nelehkou práci. Budeme se těšit na příští setkání."

"Děkuji za možnost strávit příjemný den v Domově pro seniory na pražském Chodově. Úžasné prostředí i velký výběr různorodých aktivit, které jsou pro klienty organizovány, mě opravdu překvapil. Moc obdivuji personál za veškerou péči a úsilí, a že v Domově dokážou pro klienty vytvořit skutečný domov. Panovala v něm tak příjemná rodinná atmosféra, že bych si nejradši dala přihlášku v předstihu, několik desítek let před důchodem :-) Jsem ráda, že jsme mohli přiložit ruku k dílu a pomoci při přípravě zahrady na letní sezónu. Věřím, že se odpoledne líbilo i klientům, a již teď se těším na další dobrovolnickou akci."

"Bylo to děsně prima, příště jdeme zase. :)"

Posílám jednu z pěkných zpětných vazeb od jedné seniorky: "Přijďte brzy zase a nemusíte vůbec nic nosit. Proste jen tak přijďte, je to s Vámi fajn. :-)"


Fotoalbum

kalendář akcí

listopad 2018

Po Út St Čt So Ne
29
30
31 1 2 3 4
5
6
7
8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21
22
23 24 25
26
27
28
29
30 1 2

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

představení domova

Virtuální prohlídka

Kontakt

Domov pro seniory Chodov
Donovalská 2222/31
Praha 4 - Chodov
149 00

Recepce: +420 267 907 111

chodov@seniordomov.cz

419 923 návštevníků webu
zřizovatel
partneři