COVID-19

O nás / Aktuality / COVID-19

COVID-19

Věnujte prosím pozornost důležitému sdělení.

Aktualizace ke dni 31. 3. 2020

Shrnutí společných kroků v domově

V našem domově už několik let pracujeme na podpoře všech, kdo se starají o naše klienty. Všichni jsme udělali velký kus práce na sblížení managementu a řadových zaměstnanců. Všechny kroky nejen v této době se snažíme dělat společně. Zapojujeme do dění a budování strategických kroků všechny zaměstnance napříč celou organizací. I v těchto dnech tomu není jinak. Společně se nám podařilo udělat následující kroky:

2. 3.      posílení hygienických opatření, zákaz návštěv

9. 3.      zveřejněna info o provádění preventivních opatření, vytvoření krizového plánu, včetně personálního zajištění

12. 3.    omezení vycházení klientů a kontrolní měření teploty

13. 3.    podpora komunikace s rodinami klientů  

16. 3.    bariérové opatření po malých odděleních, měření teploty všech zaměstnanců

19. 3.    další omezení pohybu klientů a zaměstnanců

 

Výše uvedené milníky jsou stručným přehledem velkého množství práce, kterou jsme společně všichni odvedli.

Ráda bych v této souvislosti poděkovala paní radní Johnové, zaměstnancům pražského magistrátu a Hygienické stanice hlavního města Prahy za jejich pomoc a podporu, díky které situaci zvládáme.

Chtěla bych především moc poděkovat a především pochválit všechny spolupracovníky za jejich usilovnou práci a především pomoc ve službě o naše dříve narozené.

V neposlední řadě děkuji rodinám, které nám nejvíce pomáhají tím, že jsou oporou pro své blízké prostřednictvím telefonů popřípadě dalších komunikačních prostředků.

Za všechny zaměstnance a klienty

Ilona Veselá


Aktualizace ke dni 26. 3. 2020

Stejně jako v minulosti i nyní jsme oporou pro naše klienty. Péči o Vaše blízké držíme stále na vysoké úrovni. Máme nastavený režim ve spolupráci s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. V tomto čase ještě více než jindy máme na Vás velkou prosbu. Budeme moc rádi, když se Vašim blízkým jakýmkoli způsobem ozvete. Již nyní to mnoho z Vás dělá a naši klienti jsou potom o mnoho klidnější. A to nám v tomto čase moc pomáhá. Děkujeme.
Jsme moc rádi, že na nás myslíte.  


Aktualizace ke dni 24. 3. 2020 

Tiskovou zprávu s vyjádřením ředitelky k situaci v DS Chodov k dnešnímu dni naleznete zde.


Aktualizace ke dni 17. 3. 2020

Zveřejňujeme slovo ředitelky směrem k obyvatelům Domova. Plné znění si můžete přečíst zde.


Usnesení Vlády České republiky ze dne 16. 3. 2020 zde.


Věnujte prosím pozornost dokumentu s informacemi o krizových opatřeních s cílem ochránit zdraví klientů a zaměstnanců sociálních služeb. Plné znění naleznete zde.


Aktualizace ke dni 16. 3. 2020

Dopis ředitelky DS Chodov rodinám klientů - jeho plné znění naleznete zde.


Mimořádná opatření vydaná k 12. 3. 2020 naleznete zde.


Aktualizace ke dni 12. 3. 2020

Vážení,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v ČR, zpřísnil DS Chodov bezpečnostní opatření pro ochranu zdraví svých klientů. V průběhu 30 dnů budeme respektovat opatření omezující pohyb osob ve veřejných prostorech, které bylo vyhlášeno vládou. Pro všechny obyvatele DS Chodov to znamená, že v zájmu jejich ochrany před nákazou, strpí dočasné omezení volného pohybu v prostorech mimo areál DS Chodov. Pro procházky na čerstvém vzduchu budou senioři využívat vnitřní zahrady DS Chodov. Stravovací potřeby klientů budou zajištěny personálem DS Chodov.

Pro udržení komunikace klientů s rodinami a osobami blízkými se DS Chodov bude snažit zprovoznit nástroj pro dálkovou video komunikaci prostřednictvím digitálních technologií. Do té doby mohou klienti udržovat kontakt se svými blízkými přes telefony.

Jakýkoli osobní kontakt obyvatel DS Chodov s osobami zvenčí, kteří nejsou pracovníky DS Chodov, je reálným ohrožením celé komunity DS Chodov. 

Z tohoto důvodu žádáme všechny blízké klientů DS Chodov, aby respektovali nařízení vlády a snahy personálu o vytvoření bezpečného prostoru pro seniory v DS Chodov. 

Děkuji za pochopení,

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Aktualizace ke dni 9. 3. 2020

Sledujeme a mapujeme situaci kolem šíření onemocnění COVID-19 v ČR. Jsme ve spojení s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy.

Provádíme preventivní opatření, máme vytvořen krizový plán a to včetně personálního zajištění.

Případné dotazy prosím směřujte na vedoucí jednotlivých domovů a to nejlépe e-mailem. V závažných případech je kontaktujte telefonicky v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin. Spojení naleznete na www.seniordomov.cz v sekci "kontakty".

Děkujeme za vstřícnost a ohleduplnost při dodržování úplného zákazu návštěv v DS Chodov, s výjimkou uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností a uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu.

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Mimořádné opatření MZČR ohledně úpravy návštěv v DS si můžete přečíst zde.

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov 


Aktualizace ke dni 2. 3. 2020

Vážení, 

vzhledem k situaci v ČR, kdy jsou již potvrzeny případy nákazy koronavirem, na doporučení ministra zdravotnictví, byl uzavřen vstup do areálu DS Chodov pro všechny návštěvníky. Toto opatření je v zájmu ochrany Vašich blízkých i zaměstnanců DS Chodov. 

Děkujeme za pochopení. 

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov 

V Praze dne 02. 03. 2020 


Vydáno 27. 2. 2020

Vážení,

vzhledem k situaci spojené s šířením koronaviru žádáme všechny návštěvníky DS Chodov, zaměstnance, spolupracovníky, dodavatele služeb, přátele a příbuzné zde ubytovaných klientů o maximálně možnou ohleduplnost k obyvatelům, návštěvníkům a zaměstnancům DS Chodov.

Pokud jste v předchozích 14 dnech pobývali v zónách označených jako oblasti nákazy novým koronavirem, prosím, dodržujte doporučení Světové zdravotnické organizace, omezte své kontakty s dalšími lidmi, zůstaňte pokud možno doma a návštěvu obyvatel DS Chodov, anebo i pracovní schůzky, odložte na dobu po uplynutí 14 dnů od Vašeho návratu.

Pokud pociťujete příznaky jakéhokoliv nachlazení nebo respiračního onemocnění, jako jsou kašel, rýma, bolesti v krku, teplota, bolesti v kloubech a svalech, prosíme nevstupujte do areálu DS Chodov, dokud se neuzdravíte. Tímto zodpovědným přístupem zabráníte nakažení obyvatel a zaměstnanců DS Chodov respiračním onemocněním a nepřispějete tak ke snížení obranyschopnosti jejich organismů.

Žádáme Vás také o dodržení doporučených důsledných hygienických opatření – častější mytí rukou, použití dezinfekčních gelů, případně použití roušek při kontaktu s křehkými seniory. Omezte svůj pobyt v místech, kde dochází k velkému shluku lidí, na nezbytně nutnou dobu. Pokud je to možné, odložte návštěvu kina, divadla, dalších veřejných a kulturních akcí a obchodních center. Tímto snížíte riziko jak vlastní nákazy respiračními onemocněními, tak i přenášení této nákazy na klienty a zaměstnance DS Chodov.

Prosíme také o vysvětlení seniorům, které navštěvujete, že je v jejich zájmu zůstávat v těchto dnech v prostorách DS Chodov a nenavštěvovat veřejná místa, jako jsou restaurace, divadla, nákupní střediska apod. Pokud chcete své milované potěšit, doneste jim vše potřebné do DS Chodov. Společné procházky a návštěvy mimo DS Chodov prosíme odložte na dobu, kdy pomine riziko nákazy respiračním onemocněním.

Situace v České republice doposud nezadala důvod k reálným obavám z šíření koronaviru v naší zemi, ale pro prevenci oslabení imunity křehkých seniorů a snížení personální kapacity zařízení z důvodu onemocnění personálu Vás žádáme o dodržení výšeuvedených opatření.

Děkujeme Vám za pochopení a ohleduplnost.

Jménem obyvatel DS Chodov a zaměstnanců

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Dále vzhledem k situaci spojené s šířením nového koronaviru v Evropě, dovolujeme si Vám také zprostředkovat materiály, které jsou zveřejněny na stránkách Hygienické stanice Hl. města Praha a Státního zdravotnického ústavu pro informovanost široké a odborné veřejnosti.

Jako první Vám nabízíme leták WHO o tom, jak snížit riziko nákazy koronavirem, ke stažení zde.

Zároveň přikládáme Odborné stanovisko Státního zdravotnického ústavu, které se netýká přímo pobytových sociálních služeb. Jde o doporučení pro zdravotnická zařízení, přesto považujeme za důležité Vám tyto informace zprostředkovat.

Ke stažení jej přikládáme zde.

O preventivních opatřeních v souvislosti s hrozbou rozšíření nového koronaviru v Evropě  DS Chodov Vás budeme informovat na těchto stránkách průběžně.

Děkujeme za pozornost a pochopení,

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Publikováno: 27. 2. 2020 Autor: Pavla Masopustová Sekce: Aktuality

kalendář akcí

březen 2020

Po Út St Čt So Ne
24
25
26
27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
31
1 2 3 4 5

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

861 621 návštevníků webu
zřizovatel
partneři