Projekt Mezi námi

Služby ART = aktivizace, rehabilitace, terapie Projekt Mezi námi

V roce 2014 nám byl nabídnut projekt, týkající se pravidelného mezigeneračního setkávání našich seniorů s dětmi z mateřských škol nebo nižších ročníků základních škol. Vše má pod svými křídly organizace Mezi námi o. p. s., která podporuje setkávání lidí všech generací. A tak jsme navázali spolupráci se ZŠ Mendelova.

"Chceme, aby se poznávali, měli k sobě vzájemnou úctu a společně objevovali nové. Chceme, aby se potkávali zejména ti nejstarší s těmi nejmladšími, aby k sobě našli cestu a objevili, jak krásné a zajímavé jsou jejich světy. Vnímáme malé děti, seniory i aktivní střední generaci jako přirozené vzájemné partnery, kteří si mohou navzájem poskytnout radost ze života, moudrost a energii."

  • Naším cílem je zprostředkovávat předávání zkušeností seniorů dětem a dospělým.
  • Považujeme za důležité, aby se ti nejmladší učili úctě a respektu ke stáří.
  • Chceme, aby senioři mohli čerpat energii z radosti a živelnosti těch nejmladších.

"Do mezigeneračních aktivit se může zapojit zástupce jakékoliv generace, činnost ho zajímá a má chuť se přidat.
Neváhejte prosím nás kontaktovat na info@mezi-nami.cz ! Vítáme každou iniciativu, přímou účast i materiální či finanční podporu ze strany sociálně zodpovědných firem, podnikatelů, skupin či jednotlivců. Vítáme nové názory, podněty i inspiraci. Vše, co může napomoci k lepšímu naplnění života seniorů, dětí, dospělých v produktivním věku a k jejich vzájemnému respektu a naslouchání."

2018

Po větší odmlce jsme navázali opět spolupráci a nově k nám dochází žáci ze Scio školy.

První setkání se konalo v rámci kondičního cvičení s našimi klienty v tělocvičně.

2016

Poprvé v tomto roce se děti, tentokrát už třeťáci, sešli s našimi klienty opět na oddělení A a společně si zazpívali známé písně. Poté se přesunuly do tělocvičny na kondiční cvičení.

V druhé polovině roku nastaly změny a bohužel nám ZŠ Mendelova vypověděla spolupráci.

Dne 3. listopadu jsem opět obnovili setkání s dětmi v projektu Mezi námi. Zavítala k nám nová skupinka dětí a to z firemní školky ve Vestci. Děti se s našimi klienty rychle seznámily a padly si s nimi do oka. Výtvorem jejich společné práce byly podzimní obrázky, které vytvořili s pomocí krásných listů.

2015

První setkání proběhlo 26. března ve 14 hodin. Paní učitelka si s dětmi připravila tématickou výtvarnou dílnu. Vyráběla se kuřátka z papíru na špejly, malovaly se květináče na vajíčka a z modelíny se vykrajovaly zvířátka a vajíčka. Účast našich seniorů byla velká a děti si zamilovali.

Druhé setkání bylo 23. dubna, tedy den po Dni země, takže se neslo v tomto duchu. Děti s našimi seniory třídily odpad a malovaly barevný strom. Aktivizační pracovnice Jarka vedla workshop o včelách. Naši senioři se mohli pomazlit i se zvířátky, které přinesly děti z domu. Celé odpoledne bylo zakončeno tanečkem a zpíváním, jak je u nás zvykem.

Na naše třetí setkání si pro nás děti nacvičily divadelní scénky a výrobu kytiček z krepáku. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli užít krásné odpoledne ve společnosti těch nejmenších.

Po prázdninách nás školáci navštívili počtvrté a rovnou jsme s nimi pokřtili náš nový koutek MEZI NÁMI. Poté nám předvedly, jak to chodí na hodině tělocviku a pod vedením trenérky předvedly i kousky z juda. Nakonec jsme společně vytvořili z domácí modelíny podzimní ovoce.

Poslední setkání v roce 2015 proběhlo u imobilních klientů na oddělení A.


Fotoalbum

kalendář akcí

leden 2019

Po Út St Čt So Ne
31
1 2 3 4 5 6
7 8
9
10 11 12 13
14 15
16
17 18 19 20
21
22
23
24 25 26 27
28 29
30
31 1
2
3

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

461 971 návštevníků webu
zřizovatel
partneři