Novinky v Domově

O nás / Aktuality / Novinky v Domově

Novinky v Domově

Díky dobrovolníkům z Outward Bound - Česká cesta spol. s r.o. a L'Oréal můžou naši klienti konečně trénovat pétanque na pořádném hřišti, chodit po bosonohé stezce nebo vzít vnoučata do dětského koutku.

BOSONOHÝ CHODNÍK, PETANQUE HŘIŠTĚ A DĚTSKÝ KOUTEK?

Ano, díky dobrovolníkům z organizace Outward Bound - Česká cesta spol. s r.o. a firmě L'Oréal se v rámci firemního dobrovolnictví podařilo vytvořit pro klienty, rodinné příslušníky a návštěvníky tři zajímavé prvky.

Prvním z nich je bosonohý chodník, který jen tak v domově pro seniory nenajdete. Jedná se o zajímavou část zahrady, která vybízí k relaxaci a přirozené masáži chodidel. Navíc působí jako estetický prvek a prostor svým zasazením oživuje. Ještě více neobvyklé je najít v domovech tohoto typu dětský koutek. Avšak důvodem, pro který jsme se rozhodli vyměnit bývalou kuřárnu za prostor pro dětské hrátky, je mezigenerační rodinné setkávání. Vidět svá vnoučat v zápalu hry, číst jim z dětských knížek, nebo si s nimi skládat kostky, je pro nejstarší členy jejich rodiny velkým přínosem a téměř až terapeutickou chvilkou. Mezi obyvateli DS Chodov najdeme i sportovce a právě pro ně bylo vybudováno hřiště na pétanque. Družstvo, které sbírá na soutěžích medaile, teď může konečně trénovat na profesionálním povrchu.

„Firemní dobrovolnictví u nás v Domově nikdy nebylo v takové míře, jak tomu bylo teď. Jsme velmi vděční, že si organizátoři vybrali právě naše zařízení a pomohli nám zrealizovat naše plány, které se mohou pro někoho jevit jako nadstandardní, ale právě to, že někde je něco jinak, jedinečné, navíc, dělá domov domovem.“ řekla k novinkám ředitelka DS Chodov Mgr. Bc. Ilona Veselá.

Všechny tyto aktivity podporují jeden z hlavních směrů organizace – Domov pro seniory Chodov je zařízením otevřeným všem, kteří mají chuť zapojit se do komunity a poznat život seniorů, ať již jako dobrovolník, pracovník nebo návštěvník.

 


Publikováno: 28. 7. 2016 Autor: Klára Vohrnová Sekce: Aktuality

Fotoalbum

kalendář akcí

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24
25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 194 542 návštevníků webu
zřizovatel
partneři