Cena za nejlepší tanec vsedě z Kralovic

Ve středu 12. 9. 2018 se konal 8. ročník regionální přehlídky Kralovický podzim. Jako každoročně se Lidový dům Kralovice proměnil dle aktuálního téma soutěže. Letošní rok patřil muzikálovým melodiím, tanci, zpěvu a divadlu. Své aktivity představily Domov Domino Zavidov, Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza, pořadatelský Dům sociální péče Kralovice, Totem Plzeň Jamáček, Domov pro seniory Kurojedy, Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře, Domov Harmonie Mirošov, Domov Krajánek Jesenice a my jako hostující Domov pro seniory Chodov. Programem provázeli moderátoři Jiří Bláha a Libor Formánek. Celodenní program zpestřili i profesionální umělci z plzeňského divadla Pluto.   

Taneční studio Domova pro seniory Chodov, metaforicky nazvané „Invalid Driving Licence – Neplatný řidičský průkaz“, si na soutěžní přehlídku pod vedení MgA. Hany Strejčkové připravilo dvě choreografie. Pro první se tanečnice inspirovaly skladbou Bosa Nova z muzikálu Starci na chmelu a vybavily se buřinkami. A pro skladbu Krev toulavá, která zazněla v kultovním seriálu Cirkus Humberto, vedoucí skupiny vybrala žonglérské kruhy. Ostatně s kruhy a dalšími cirkusovými pomůckami, nejčastěji určenými pro koordinaci a žonglování, pracuje Hana Strejčková v DS Chodov v rámci tanečních a pohybových aktivit se seniory systematicky již třetím rokem. Na soutěžní přehlídce DS Chodov v tanci úspěšně reprezentovaly paní Františka Ungrová a paní Marie Lhotáková Boháčová, mezigenerační rozsah dodala účast desetileté Anny Strejčkové.   

Tým v celkovém hodnocení získal Cenu za nejlepší tanec vsedě. Je to další výzva a motivace do dalších tanečních zkoušek a radostných setkání s pohybem.


Fotoalbum

kalendář akcí

prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
28
30
1 2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17 18
20
21
22 23 24 25
26 27
28
29 30 31 1

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 577 014 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi