IV. Donovalská zahradní slavnost

Září je u nás již synonymem k Donovalské zahradní slavnosti. Letos jsme dne 8. 9. 2018 pořádali již čtvrtý ročník. Pro vydařené počasí se modlil snad celý Domov, a vyplatilo se, bylo nádherně. Záštitu nad akcí udělil radní HMP Daniel Hodek a MČ Praha 11. Celým dnem nás slovem provázel moderátor Alexander Hemala.

Hlavní hvězdou dne byl frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, který vystoupil sám jen se svou kytarou a všem divákům udělal radost nejznámějšími hity. Na hale mohli návštěvníci zhlédnout dechberoucí klavírní vystoupení neobyčejně umělecky nadaného mladíka Kristiána Mensy. Na pódiu se po obědě mikrofonu ujala muzikálová dvojice Magda Malá a Petr Dopita, s nimiž zpívala celá zahrada. Slavnost uzavírala skupina Živá huba v čele s Martinem Krulichem, který již dopoledne naladil tu správnou uvolněnou atmosféru.

Divadelní sál se proměnil v celodenní dětskou divadelní scénu a desítkám dětí a jejich rodičům nabídl profesionální divadlo a kreativní dílny. Dopolední program zahájilo interaktivní představení Dopisy Smolíčkovi, pohádka celá ze dřeva. Odpoledne pak otevřela Šípková Růženka, představení s klasickými marionetami. Z dílen si děti odnášely dopisy pro Smolíčka, pohádkové postavy ze spícího království, anebo si protáhly tělíčka a zatancovaly si s Poutníky po hvězdách. Dětská divadelní scéna po celý dlouhý den přenášela děti do světa pohádek a radosti. Stínové divadlo na závěr dne bylo předzvěstí postupného stmívání. Děti si užívaly magii stínů a vznikaly nejrůznější i strašidelné příběhy. Divadlo pro děti a jejich rodiče, divadelní dílny byly realizovány ve spolupráci s neziskovou organizací FysioART.

V atriové zahradě jsme pro děti připravili vzpomínku na naše mládí v podobě retro her – přebíračka, skok v pytli, školka přes švihadlo a gumu, panák. Pro sportovce zde byl malý fotbalový „trénink“ pod dohledem FK Dukla Jižní Město. Ve výtvarné dílně byl prostor pro výrobu placek. Z haly odcházeli odvážlivci všech věkových kategorií zkrášleni hennou nebo barvami na obličej.

Nechyběly ani doprovodné stánky – doplňky a vitamíny FinClub, pohlednice a kresby od umělkyně Anna Fábry, vinné sklepy Skalák, komplexní asistenční služba Anděl na drátě, dále jsme představili připravovanou knihu 222 a 2 příběhy 20. století, kterou chceme na podzim vydávat. Novinkou, která se osvědčila, byla komentovaná prohlídka Domova našimi sociálními pracovnicemi.

Pozdravit přišel po divadelní zkoušce i patron našeho Domova Otakar Brousek ml.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří přišli, a těšíme se na pátý ročník!

Děkujeme sponzorům, bez kterých by se slavnost nemohla konat:
Perfect Distribution, Svítíme zdravě, Vinné sklepy Skalák, Ave-comp, Archicon, Bonno, Pekárna Hořovice, Sivak, Distribuovaná klinika, Dermia.

Fotografie: Jonáš Vohrna
Video: Klára Vohrnová

 


Fotoalbum

kalendář akcí

prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
28
30
1 2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17 18
20
21
22 23 24 25
26 27
28
29 30 31 1

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 577 025 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi