Týden sociálních služeb - týden otevřených dveří v DS Chodov

XI. ročník týdne sociálních služeb v ČR se konal 7. – 13. 10. 2019

Týden sociálních služeb jsme pojali jako opravdu „týden“ otevřených dveří (nikoliv pouze den). Hlavní myšlenkou bylo zasvětit každý den v týdnu určité cílové skupině a té se plně věnovat.

Pondělí – den věnovaný dobrovolníkům a slavnostní zahájení týdne sociálních služeb

V 15:30 hodin paní ředitelka Ilona Veselá zahájila Týden sociálních služeb a otevřených dveří Domova pro seniory Chodov. Následovala akce věnovaná dobrovolníkům – poděkování a neformální posezení s kávou a koláči. Dobrovolníci měli možnost společně probrat své pocity, příběhy, příspěvky (jsem dobrovolníkem protože…). Závěrem příjemného odpoledne každý z nich dostal dárek vyrobený přímo klienty našeho domova a dárkový balíček jako poděkování za jejich ochotnou činnost.

Úterý – den věnovaný odborné veřejnosti

Odpolední beseda na téma „Práva, povinnosti a střety zájmů při úkonech hygieny v sociálních službách“ – přednášela Mgr. MUDr. Markéta Škutová.

Středa – den věnovaný domovům pro seniory – tradiční Chodovská šipka

Soutěž v hodu šipek, které se letos zúčastnilo 9 týmů z různých domovů v ČR. Náš tým vybojoval skvělé druhé místo.

Čtvrtek – den věnovaný zejména rodinám klientů, ale veřejnosti

Ve čtvrtek se uskutečnila beseda o rozsahu činnosti úseku ART s cílem představit aktivizační nabídku a její příznivý dopad na společné soužití i individuální potřeby. Aktivizace, terapie a rehabilitace jsou již neodmyslitelnou a bezesporu prospěšnou součástí péče. Pracovnice ART hovořily o významu smysluplného trávení volného času a tím i o promyšleném uspořádání programu, z něhož si může vybrat každý, kdo má zájem. Shrnutí a diskuse napomohly novým obyvatelům domova k zorientování se v nabídce aktivit a ostatním k vyjádření námětů, podnětů a přání. 

Pátek – den otevřených dveří spojený s jarmarkem, věnováno zejména široké veřejnosti a školám

Den pro školy, klienty, rodiny, veřejnost, zájemce o služby

Možnost prohlídek využilo několik škol. Žáci pak společně se sociální pracovnicí nahlédli do prostor domova a mohli se zeptat na všechny otázky, které je zajímaly. Donovalský jarmark se povedl a celý týden sociálních služeb a otevřených dveří byl tak krásně ukončen.

 

Fotografie: Pavla Masopustová

 


Fotoalbum

kalendář akcí

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1
4
5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16
17
18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29
31
1 2 3 4

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

2 001 553 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi