Křest knihy

Křest knihy Když není čas na smutek – 3. 11. 2021, divadelní sál

Ve středu 3. 11. 2021 proběhl v našem Domově slavnostní křest knihy autorky Michaly Jendruchové Když není čas na smutek.

Kniha nabízí 36 hřejivých příběhů z těžkých časů covidu. Svůj příběh, zkušenosti a pocity z této doby v ní vypráví lidé z různých sfér života. Podělili se o něj například ředitelka Potravinové banky paní Věra Doušová, ředitelka organizace Helppes – Centrum výcviku psů paní Zuzana Daušová, psychiatr FN Ostrava MUDr. Petr Šilhán, zástupce organizace Vientamci pomáhají pan Nquyen Manh Tung, mezi dalšími spoluautory najdeme také vězeňskou kaplanku, karikaturistu, zpěvačku, lékařku, dálkovou plavkyni, učitele, kavárníka a mnoho dalších. Jeden z příběhů vypráví také Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka našeho Domova.

Slavnostního zahájení se ujala právě paní ředitelka spolu s panem Martinem Vopěnkou, nakladatelem knihy. Přivítali hosty, mezi kterými byla samozřejmě samotná autorka, dále pak jedna z autorek příběhu v knize (Věra Doušová, Helppes) s asistenčním psem ve výcviku a také postavy z obálky – na fotografii ztvárnily babičku s vnučkami – paní Jiřina Valentová (obyvatelka DS) a děti Nella a Nikola Masopustovi. Příjemnou a pohodovou atmosféru večera doplňovali hudebními vstupy muzikanti hudebního dua Cricket and Snail. V programu křestu se objevila také ukázka knihy, čtená přímo autorkou.

V závěru pak došlo k samotnému křtu, kdy celá skupina hostů připila sektem na zdárný start prodeje knihy. Poté si každý zájemce mohl zakoupit knihu s věnováním, podepsanou přímo autorkou. Tečkou pak byl malý, ale za to bohatý raut.

Večer se příjemně vydařil a titulu Když není čas na smutek přejeme zdárný start do knižního světa.

Fotografie: Tereza Jechová
 


Fotoalbum

kalendář akcí

červen 2023
Po Út St Čt So Ne
30
31
1 2 3 4
5
7
8
9 11
12
14
15
16 17 18
19
20
21 22 24 25
27
28
29
30 1 2

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 703 413 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi