Informace z našeho domova

O nás / Aktuality / Informace z našeho domova

Informace z našeho domova

Děkujeme, že nám pomáháte ...

Aktualizace ke dni 8. 6. 2020

Vážení rodinní příslušníci, blízcí a přátelé obyvatel Domova,

přichází chvíle, na kterou jsme všichni čekali – rozvolňování opatření spojených s koronavirem a s ním i znovu otevření Domova návštěvám. O návštěvách a pravidlech s nimi spojených jsme Vás již informovali. Stále platí postup obracet se na kmenové sociální pracovnice a to nejen pro plánování termínů návštěv, ale také pro jiné informace.

Život v Domově se pomalu vrací do svých kolejí také co se aktivit klientů týče. Již v době karantény pracovníci aktivizace pracovali s klienty – i když v omezené míře a pouze individuálně. Náplní byly zejména výtvarné aktivity, individuální cvičení a později také skupinové cvičení na balkonech. Video z prvního cvičení na balkonech naleznete na našich webových stránkách zde.

V současné době, každý pracovní den na jednotlivých patrech domovů, probíhá jedna skupinová aktivita – jedná se o trénování paměti, kondiční cvičení, výtvarné aktivity, keramiku, zpívání atd. Spolu s tím nadále pokračují individuální aktivity a společná cvičení na zahradě. Naplno se rozeběhla logopedie, psychoterapie a fyzioterapie.

Na přelom června a července 2020, za stále ještě zpřísněných hygienických opatření, chystáme několik vystoupení či koncertů. Také plánujeme pomalu otevřít dveře dobrovolníkům a to jak individuálním, tak firemním – ti nám pomohou nejen s úpravou zahrady a jinými manuálními pracemi, ale společně s nimi připravíme pro klienty také společné posezení.

Fotografie z různých aktivit a akcí uveřejňujeme na našem FB profilu a ve fotogalerii na webových stránkách. Sledujte nás.

Děkujeme všem za podporu a přízeň.


Aktualizace ke dni 21. 5. 2020

Vážení příbuzní,

od pondělí 25. 5. 2020 můžeme naše zařízení opět otevřít pro návštěvy. Věnujte prosím pozornost doporučení, vydanému pro návštěvníky DS Chodov. Naleznete jej zde.

Děkujeme.


Aktualizace ke dni 18. 5. 2020

Vážení příbuzní,

s velkou radostí Vám píšeme tuto zprávu, na kterou jsme se všichni několik dlouhých týdnů těšili. Už od pondělí 25. května 2020 budete moci navštívit Vaše blízké. Jistě pochopíte, že návštěvy budeme muset ještě nějakou dobu organizovat. Prosíme, před návštěvou kontaktujte naše sociální pracovnice, které Vám vysvětlí postup, jak se na návštěvu připravit:

Bc. JITKA PEROUTKOVÁ, kmenová sociální pracovnice domova A

tel.: 773 808 818, e-mail: jitka.peroutkova(zavináč)seniordomov.cz

 

Bc. SANDRA HROMÁDKOVÁ, kmenová sociální pracovnice domova B

tel.: 267 907 433, e-mail: sandra.hromadkova(zavináč)seniordomov.cz

 

Bc. MICHAELA FICOVÁ, kmenová sociální pracovnice domova D

tel.: 267 907 425, e-mail: michaela.ficova(zavináč)seniordomov.cz

Děkujeme za Vaši vstřícnost i v této době a že pochopíte omezené možnosti Vašich návštěv. Všichni se na shledání tváří v tvář moc těší.

 

Vaši vedoucí:

Bc. Monika Čabanová za Áčko

Marcela Baťková z Béčka

Mgr. Leona Spálená z domova D


Aktualizace ke dni 11. 5. 2020

Čas v koronavirové době pokročil a striktní opatření se postupně uvolňují.

Vaši blízcí, pokud chtějí, se již mohou zúčastnit vycházek do zahrady nebo atria. Vycházky jsou časově omezené a naplánované tak, aby měl každý domov dostatek prostoru a aby byly stále ještě od sebe jednotlivé domovy odděleny.

Možnosti navštívit zahradu využila i jedna z našich klientek domova D, paní Květoslava, která se pustila s chutí do práce a vyplela naši mobilní zahrádku, kde pěstujeme jahody. Paní Květoslava je výborná pekařka a z nasbíraných jahod upeče výborný koláč, na kterém si mohou pochutnat i další klienti.

Jinak stále platí možnost bezkontaktního spojení formou emailové pošty, telefonátů, videohovorů – přes SKYPE, donášky balíčků a dopisů, jak bylo uvedeno v předchozím sdělení.

Jsou naplánované další venkovní koncerty, na které se již všichni těšíme :-)


Aktualizace ke dni 9. 5. 2020

S láskou malované obrázky pro naše klienty připravili děti, rodiče a učitelé z mateřských a základních škol. Malovali na téma své oblíbené pohádky se vzpomínkou na babičky a dědečky.

Díky tomuto projektu, který připravilo Mezi námi o.p.s., se rozzářily nejedny oči v našem Domově.

Více fotografií a to nejen z této pěkné akce, naleznete v naší fotogalerii na www zde.


Aktualizace ke dni 7. 5. 2020

Co je nového na Domově B?

Před pár dny jsme Vám psali novinky, které se na Domově B udály a dějí se stále. Nyní vám přinášíme aktuality nové.

Velkým zpestřením pro naše klienty a Vaše blízké jsou vycházky do zahrady a atria Domova, které jsou časově rozděleny po jednotlivých patrech. V rámci pobytu venku probíhá vždy kondiční cvičení. Dále je od pondělí do pátku pro Vaše blízké od 14 hodin připraveno další cvičení, které realizují na svých balkonech, předcvičuje jim vedoucí ARTu Slávka Slivoňová. Video a fotografie z aktivit je možné shlédnout na Facebooku našeho Domova.

Zpříjemněním odpoledne byl dne 5. 5. 2020 v atriu Domova koncert dětí i dospělých ze sdružení Mezi námi, ops. Zpívali tradiční české písničky a předali vlastnoručně namalované pohlednice s pozdravy. Na další umělecké vystoupení se můžete těšit již tento čtvrtek.

Od tohoto týdne se v plném rozsahu „rozeběhla“ fyzioterapie pro klienty, kterou všichni vždy rádi ocení a v předešlých dnech se prováděla jen v omezeném rozsahu.

Stejně jako předtím, tak i nyní moc děkujeme všem, kteří na naše klienty i zaměstnance myslí a zasílají do Domova dary v podobě sladkostí, nápojů, ale i pohledů, pozdravů, kreseb a časopisů, které Vašim blízkým pravidelně předáváme. Fotografie naleznete na Facebooku i webových stránkách Domova.


Aktualizace ke dni 3. 5. 2020

V posledních dnech se v Domově udála řada zajímavostí - první skupinová cvičení, první procházky v atriu či zahradě, obdarování klientů i zaměstnanců dárky od různých dárců (obrázky, pohledy, sladkosti, nápoje a mnoho dalšího) nebo také natáčení dokumentu o dnešní situaci pandemie Covid-19 v České republice. 

Podrobnosti a fotografie naleznete na našem Facebookovém profilu a také ve fotogalerii zde na webových stránkách. Proklikem můžete rovnou do galerie přejít zde.


Aktualizace ke dni 29. 4. 2020

Přinášíme Vám další zprávy od našich klientů a zaměstnanců.

Z „Áčka“

 • paní Vladimíra, 40 let, zaměstnanec:  Měla jsem možnost se setkat s úžasně energickou a pozitivní ženou. 
 • paní Věra (52), zaměstnanec: Klienti na pokoji se k sobě chovají lépe.
 • pan Robert (23), zaměstnanec: Klienti si odpočinuli.
 • paní Oxana (39), zaměstnanec: Nemusela jsem zaznamenávat péči do Cygnusu.
 • paní Marika (41), zaměstnanec: Hlubší vzájemné poznání mezi pečujícími a obyvateli.
 • paní Karolína (29) let, zaměstnanec: Lidé jsou na sebe hodní.

Z „Béčka“

 • paní Květoslava, 74 let, klientka: Snad máme to nejhorší za sebou a bude už jen lépe.
 • paní Věnceslava, 86 let, klientka: Chybí mi společnost, mám ráda kolem sebe lidi, ale aspoň máme čas na čtení.
 • paní Jaroslava, 88 let, klientka: Už je to dlouhé, ale krátím si čas luštěním, čtením dopisů od rodiny a vždy mám radost z balíčku, které mi rodina zasílá.
 • paní Josefa, 92 let, klientka: Teď už je to lepší, můžeme aspoň na chodbu.
 • pan Miroslav, 72 let, klient: Teď se cítím dobře, alespoň mohu na balkón.

Z „Déčka“

 • paní Dagmar, 77 let, klientka: Jsem ráda za možnost mluvit s dobrovolníky z Červeného Kříže po telefonu. Psychicky mi to dost pomáhá, už mě ty zákazy nebaví, je to dlouhé. Jsme domluveni, že až pominou všechna opatření, půjdeme spolu na kávu.
 • paní Jana, 76 let, klientka: Lidé mají prostor uvědomit si, že zde nejsou na věky. Doufám, že si více začnou vážit důležitosti vztahů s rodinami.
 • paní Irena, 55 let, zaměstnankyně: V této situaci si ještě více vážím svých kolegů, jejich odvedené práce. Společně jsme se více sblížili nejen spolu, ale i s klienty.

Aktualizace ke dni 27. 4. 2020

Dobrý den,

přinášíme Vám krátké zprávy od našich klientů a zaměstnanců.

Z domova A:

-         paní Soňa 53 let, zaměstnankyně: mám více času na svého miláčka (partnera).

-        paní Zdenka 94 let, klientka: užívám si masáží zad od své klíčové pracovnice, je mi krásně, jsem moc spokojená a přála bych si, aby to bylo častěji (ty masáže).

-        paní Maruška 89 let, klientka: mám radost, že se mohu vyhřívat na balkoně u svého pokoje.

 

Z domova B:

-        paní Marie, 85 let, klientka: Není to jednoduché, ráda bych se prošla po zahradě, ale je mi dobře a jsem tu doma.

-        pan Jan, 86 let, klient: Jsem jako ve vězení, ale není to tak hrozné.

-        paní Ludmila, 90 let, klientka: Cítím se jako v posteli, ale aspoň mě nic nebolí.

 

Z domova D:

-        paní Božena, 97 let, klientka: Nerozumím moc tomu, co se děje venku, ale dneska tak svítí sluníčko, že mám důvod k radosti.

-        paní Jana, 50 let, zaměstnankyně: V této době je pro mě pozitivum to, že si mohu vyzkoušet nové věci, ke kterým bych se jinak nejspíš ani nedostala.

-        paní Eva, 80let, klientka: V této nelehké době obdivuji paní ředitelku, jak zvládla tuto situaci v tak velkém zařízení. Já osobně mám nyní velký prostor k ponoření se do své práce. Píšu články do našeho časopisu Chodováček.


Aktualizace ke dni 27. 4. 2020

Na našich webových stránkách v sekci fotogalerie stále doplňujeme fotografie ze života v našem domově. Sledovat ji můžete zde.


Aktualizace ke dni 24. 4. 2020

Co se nově děje na domově B?

Na Domově B se snažíme Vaším blízkým zpříjemnit dny na jejich pokojích rozhovory, které s nimi pravidelně realizují kmenové sociální pracovnice, zdravotní sestry a pracovníci přímé obslužné péče (pečovatelé). Snažíme se zjistit, jak aktuální situaci zvládají, být jim oporou a také jim zodpovědět jejich dotazy. Stejně tak jako vás, tak i je samotné zajímá, kdy se budou moci projít alespoň po daném patře, nebo kdy se podívají na zahradu. Chápeme, že situace není lehká, ale na tento typ otázek nedokážeme odpovědět, vše záleží na opatřeních, které jsou nařízené hygienickou stanicí.

Víme, že pro Vás i klienty domova není lehké, že se nemohou navštěvovat, proto nabízíme alternativu video hovorů pomocí aplikace Skype, které můžeme zajistit skrze naše tablety, stačí se telefonicky nebo emailem spojit s Bc. Sandrou Hromádkovou, sandra.hromadkova@seniordomov.cz, kmenová sociální pracovnice domova B.

Pohledy, dopisy a přání svým blízkým můžete zasílat poštou nebo i e-mailem. Našim klientům dělají radost a s radostí jim Vaše pozdravy rádi předáme. Nyní můžete pro své blízké nosit balíčky, které si myslíte, že je v této situaci potěší, jako jsou například knihy, časopisy nebo nějaké dobroty. Je důležité, aby byl balík pečlivě zabalen do omyvatelného obalu a označen jménem a patrem, kde Váš blízký bydlí. Prosím, dbejte na dodržení instrukcí. Jednou týdně také na Domově B probíhá realizace nákupů potravin a hygienických pomůcek, kdy se koordinátorky příslušných pater dotazují našich klientů, co by potřebovali a chtěli zakoupit.

Po celou dobu uzavření domova B jsou klienti rádi také za přítomnost aktivizačních pracovnic a fyzioterapeutky. Povídají si s nimi, předčítají jim z knih nebo s nimi provádí rehabilitační cvičení.

Na závěr moc děkujeme za darování různých džusů, minerálních vod, slazených nápojů a dobrot, které klientům zpříjemní každý den.

Fotogalerii, kterou průběžně doplňujeme o další fotografie, naleznete zde.


Aktualizace ke dni 23. 4. 2020

Máme radost, že v části Domova již od dnešního dne rozvolňujeme opatření a klienti budou moci opouštět své pokoje. Klienti jsou moc rádi, zprávu většinou přijali s úsměvem na rtu.


Aktualizace ke dni 22. 4. 2020

Přinášíme Vám nejnovější zprávy z domova D

Pravidelně docházíme za klienty povzbudit je formou individuálních rozhovorů. V rozhovorech opakovaně vysvětlujeme aktuální situaci. Klienti vědí, že i oni sami mohou přispět ke zlepšení situace tím, že budou dodržovat vydaná nařízení Domovem, Hygienickou stanicí HMP, popř. Vládou ČR a Ministerstvem zdravotnictví. Rozhovory se seniory jsou také často zaměřeny kontinuálně, podle vzpomínek od minulosti po současnost.  

Často se setkáváme s dotazy od rodinných příslušníků, kdy tohle všechno skončí a oni mohou vidět své blízké. Na tuto otázku ani my neznáme odpověď. Proto Domov zajistil alternativní řešení ve formě video hovorů prostřednictvím aplikace Skype. Tyto video hovory probíhají na přenosných tabletech. Klienti Domova D tuto možnost velmi využívají a denně realizujeme několik video hovorů s blízkými našich klientů. Touto cestou můžete zasílat i videa, fotografie, vzkazy apod., které kmenová sociální pracovnice, Bc. Michaela Ficová, ráda ukáže a předá.

Tak jako jindy, i v těchto dnech nám jde o to, abychom poskytovali kvalitní službu. Vzhledem k mimořádným opatřením byly zrušeny veškeré společné aktivity.

Volný čas klientů tak zpříjemňujeme četbou knih, časopisů, kávou a k tomu něco dobrého... Na domově D probíhají individuální rehabilitační a logopedická cvičení. Pomáháme s výběrem knih, nabídneme dostupnou četbu a následně vybranou knihu z místní knihovny na daném patře přineseme přímo na pokoj. Jedna z obyvatelek domova D pokračuje ve svém hobby a vyplňuje svůj volný čas háčkováním květin a pletením různých šál, ponožek, taštiček apod. pracovníci přímé péče zpříjemňují tyto dny klientům i dalšími způsoby např. o víkendu pečou štrůdly a další pochutiny. Mezi největší rozptýlení pro naše klienty patří štěně vedoucí domova D, protože už jen svou přítomnosti dokáže vyvolat dobrou náladu a úsměv na tváři u vašich blízkých.

Dne 15. 4. 2020 proběhl koncert „Pod okny“, kde našim klientům zazpívala zpěvačka a herečka Iva Pazderková. Všem se to moc líbilo a byli rádi za milé rozptýlení v těchto dnech.

Všichni zde žijící senioři velmi oceňují všechna přání, dopisy, pohlednice, obrázky od dětí a dobroty, které jim posílají jejich blízcí, ale i neznámí dárci. O Velikonocích měli všichni obrovskou radost z darovaných čokoládových vajíček, perníčků a zajíčků.

Fotogalerii, kterou průběžně doplňujeme, naleznete zde.


Aktualizace ke dni 20. 4. 2020

Co se děje na domově A

V této době, kdy nemáte možnost navštěvovat Vaše milované a blízké, se je snažíme ještě více rozptýlit individuálními rozhovory na pokojích. Při příznivém počasí je doprovázíme a umožňujeme pobyt na balkónech, kde si povídají, čtou časopisy nebo sluní a čerpají blahodárnou energii ze slunečních paprsků.

Zcela imobilním klientům personál předčítá z knih nebo časopisů. Od pondělí do pátku probíhají individuální rehabilitace s naší interní fyzioterapeutkou.

S Vašimi blízkými i přes nařízená vládní opatření můžete být ve spojení prostřednictvím telefonických rozhovorů, videohovorů přes SKYPE, e-mailů, pohlednic, dopisů, vytištěných fotek či přes vzájemné předávání vzkazů. Pokud jste ještě těchto možností nevyužili, obraťte se na kmenovou sociální pracovnici Jitku Peroutkovou, ideálně mailem jitka.peroutkova@seniordomov.cz.

Na základě individuálních přání zajišťujeme nákupy minerálních vod, potravin či hygienických potřeb. Nicméně rodiny také mají možnost přinášet do růžového kontejneru, který je umístěn před vchodem Domova, vše, co jejich příbuzným udělá radost. Jsme rádi, že už nyní nosíte různé dárky, gratulace, ovoce a v neposlední řadě i sladkosti. Z důvodu nařízených opatření Vás prosíme o to, aby tyto věci byly trvanlivé a zabaleny do igelitu nebo folie. Musíme totiž provést povinnou dezinfekci povrchu. Děkujeme za pochopení.

Do podpory našich klientů se také zapojují další a další lidé dobré vůle, kteří posílají obrázky, pozdravy, dopisy, sladkosti, ovoce, atd.

Všem Vám alespoň touto cestou moc děkujeme.

Klienti a zaměstnanci domova

Fotogalerii, kterou průběžně doplňujeme, naleznete zde.


Aktualizace ke dni 16. 4. 2020

POD OKNY
Pořadatelé hudebních Cen Anděl nás oslovili s plánovanou akcí Pod okny, kterou připravovali za podpory Českého červeného kříže. Hlavní myšlenkou akce bylo podpořit klienty a zaměstnance domovů seniorů, povzbudit je, vyjádřit jim podporu.

Série koncertů se vzhledem k současné situaci odehrávala venku, přímo pod okny domovů pro seniory. Každý den vyrazil jeden známý hudební interpret a odehrál 4-5 koncertů u různých zařízení. Zjednodušeně řečeno vždy k danému domovu přijelo auto s přívěsem, na kterém se koncert v domluvený čas odehrál. Součástí bylo i předání dárků. 

Náš domov poctila návštěvou paní Iva Pazderková. Koncert potěšil naše klienty i zaměstnance. Na závěr každý ještě pro potěšení dostal krásný barevný tulipán a pro domov jsme také dostali zásobu nápojů zn. Coca-cola. Hezké počasí podtrhlo skvělou atmosféru, která provázela tento zážitek, na který budeme všichni dlouho vzpomínat. Děkujeme všem!

Fotografie naleznete na našem Facebooku nebo zde na www v sekci fotogalerie, kterou průběžně stále doplňujeme - proklik zde.


Aktualizace ke dni 15. 4. 2020

Děkujeme všem dárcům, kteří nás podporují a všem, kdo na nás myslí. Udělá nám radost jakýkoliv dar a dáreček, mnoho z Vás si na nás vzpomnělo. Posíláte zdravotnický materiál (roušky, rukavice, štíty, brýle...), pití, trvanlivé potraviny pro chuť (sušenky, oplatky, koláčky...), kávu, čaj, drogerii, časopisy, ale i dopisy, obrázky, povzbudivé vzkazy a my si všeho velice vážíme.

Podporují nás firmy, nadace, spolky i jednotlivci. Z firem můžeme zmínit například společnost Ozon ČR, která bezplatně vydezinfikovala celý náš domov ozonem, dále společnosti Dukane, ED groupe, DF partner, AZN kru, banku ČNB a mnoho dalších. Děkujeme!

Z nadací a spolků nám posílá velkou podporu například nadace Krása pomoci, Český červený kříž, Perfect Clinic, Hafotet, Mezi námi o.p.s. či Vietnamský golfový klub. Děkujeme i Vám!

Neméně podpory se nám dostává také od jednotlivců, kteří nám posílají  dopisy, vzkazy, časopisy, ale také větší či menší nákupy a za každý z nich Vám patří náš dík! Jmenujme například pana Bauera, paní Roučkovou, paní Hrušovou, paní Ječmenovou a mnoho, mnoho dalších na nás myslí. I Vám velice děkujeme.

Zdravotnický materiál a dezinfekci nám také dodala například Městská část Praha 11, Jižní Město - náš domov, Česká pirátská strana a další.

Fotografie a další informace naleznete na našem Facebookovém profilu a také v sekci fotogalerie, proklik zde.

 Vážíme si každé Vaší podpory!


Aktualizace ke dni 15. 4. 2020

Ani v této době nenecháváme naše zaměstnance bez podpory. Spojujeme síly všech: někteří zaměstnanci pracují ze své domácnosti a spolupracují se zaměstnanci v domově prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače. Ve spolupráci s Českým červeným křížem si prošli všichni zaměstnanci video školením na to, jak se chránit proti nákaze a jak eliminovat její šíření.
Děkujeme, že nás podporujete.


Aktualizace ke dni 14. 4. 2020

Jsme moc rádi, že podporujete na dálku své blízké. Máme na Vás velkou prosbu. Nevolejte, prosíme, na jednotlivá patra. Zaměstnanci na patrech se primárně věnují péči o Vaše blízké, o naše klienty. Kontaktujte sociální pracovnice, ony Vám rádi se vším pomohou. Budou Vám věnovat více času a zjistí potřebné informace. Moc nám tím pomůžete. Děkujeme.


Aktualizace ke dni 9. 4. 2020

Podívejte se na video se vzpomínkou na nedělní odpoledne v Domově s Českým červeným křížem. "Bezkontaktní" koncert potěšil naše klienty i zaměstnance. 

Video se záznamem naleznete zde.


Aktualizace ke dni 8. 4. 2020

Dobrý den,
posíláme informace z dnešního dne.
Chceme potvrdit, že stále máme deset pozitivních klientů na COVID 19.
Pokud sociálním pracovnicím napíšete mail, rády se s Vámi domluví a zprostředkují spojení přes Skype s Vašimi blízkými. Můžete také poslat fotografie, které si mohou na našich tabletech prohlédnout. Hledáme tak další formy komunikace, které si všichni klienti i příbuzní moc chválí.
Jsme rádi, že se nám daří alespoň tímto způsobem udržovat kontakt mezi Vámi a Vašimi blízkými, našimi klienty.
Děkujeme, že nás podporujete i v této době!


Aktualizace ke dni 6. 4. 2020

Máme pro Vás další informace z našeho Domova. Klienti říkají zaměstnancům, že „vypadají jako když přilítli z vesmíru“. Zaměstnanci se mezi sebou podporují i ve vypjatých situacích. Rozumíme všem příbuzným, že mají o své blízké velkou starost. Prosíme, kontaktujte nás nejlépe prostřednictvím e-mailu, budeme se snažit Vám co nejvíce vyjít vstříc.


Aktualizace ke dni 6. 4. 2020

Máme pro Vás další dobrou zprávu. Díky moderní technice se postupně propojujeme s kolegy mezi jednotlivými budovami. Opatření, která jsme zavedli, totiž znemožňují, abychom se potkávali. To nám moc chybělo. Už ve čtvrtek se podařilo spojení mezi sociálními pracovnicemi ze všech domovů. Byli moc rády, že se nejen slyší, ale po delší době i vidí. Dnes pokračujeme.

I Vy se můžete spojit se svými blízkými a tím nám moc pomáháte.


Aktualizace ke dni 4. 4. 2020

Uvědomujeme si, jak je situace pro všechny náročná. Jsme rádi, že je na světě mnoho lidí, kteří nám pomáhají. Díky nim se nám podaří v neděli 5. 4. 2020 uspořádat „bezkontaktní“ koncert pro naše klienty. Hudební vystoupení proběhne v atriu Domova, odkud si ho budou moci všichni poslechnout ze svých oken a balkónů. Jsme rádi, že díky lidem z Českého červeného kříže budeme moci prosvětlit den našim klientům.  

Z koncertu budeme mít záznam, který brzy zpřístupníme.


Aktualizace ke dni 3. 4. 2020

Dobrý den,

v uplynulých dnech proběhlo v našem domově testování na COVID 19. Za pomoci mladých studentů lékařské fakulty testujeme jak naše klienty, tak i zaměstnance. Na výsledky čekáme vždy několik dní. V případě pozitivního výsledku informujeme klienta a jeho příbuzné neprodleně. V tomto případě také provedeme bariérové opatření proti šíření nákazy.

Mgr. Bc. Ilona Veselá

ředitelka


Aktualizace ke dni 3. 4. 2020

Dobrý den,

od 30. března 2020 přijímáme do domova (včetně přeložení od jiného poskytovatele zdravotních nebo sociálních služeb) klienty až poté, co podstoupí vyšetření na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.

Postupujeme tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, které přikládáme zde.  
 
Mgr. Bc. Ilona Veselá
ředitelka


Aktualizace ke dni 3. 4. 2020

Dobrý den všem,

přinášíme Vám další dávku informací. Množí se dotazy ohledně toho, kolik je v domově nakažených. Tuto informaci vám nikdo není schopen podat. Toto řeší celý svět. Není vůbec jednoduché rozeznat, kdo je nakažený a kdo není. Jsou lidé, kteří pozitivní jsou a nemají vůbec žádné příznaky.

Nicméně v domově v současné době máme 10 klientů, u kterých máme potvrzený pozitivní test na COVID 19. Ve spolupráci s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy máme nastavené takové opatření, aby nedocházelo k šíření nákazy v domově.

Budeme rádi, když pošlete našim zaměstnancům povzbuzující zprávy. Věřte, opravdu to potřebují.

Jsme rádi, že nám pomáháte.


Aktualizace ke dni 2. 4. 2020

Na Vaše přání jsme se rozhodli podávat informace o dění v domově. Formou krátkých zpráv vám chceme zprostředkovat náš život v domově, kde se staráme o vaše blízké.

 • Jídlo nyní servírujeme klientům až přímo na pokoj.
 • Ráno a večer měříme klientům teplotu, v některých případech i častěji. Stejnou kontrolou procházejí zaměstnanci při příchodu i odchodu.
 • Pomocí ozonové technologie a mokou cestou jsme provedli postupně desinfekci všech částí našeho domova.

Prosíme, podporujte Vaše blízké telefonicky, případně prostřednictvím jiného komunikačního prostředku.

Děkujeme, že nám pomáháte, moc si toho vážíme.


Aktualizace ke dni 31. 3. 2020

Shrnutí společných kroků v domově

V našem domově už několik let pracujeme na podpoře všech, kdo se starají o naše klienty. Všichni jsme udělali velký kus práce na sblížení managementu a řadových zaměstnanců. Všechny kroky nejen v této době se snažíme dělat společně. Zapojujeme do dění a budování strategických kroků všechny zaměstnance napříč celou organizací. I v těchto dnech tomu není jinak. Společně se nám podařilo udělat následující kroky:

2. 3.      posílení hygienických opatření, zákaz návštěv

9. 3.      zveřejněna info o provádění preventivních opatření, vytvoření krizového plánu, včetně personálního zajištění

12. 3.    omezení vycházení klientů a kontrolní měření teploty

13. 3.    podpora komunikace s rodinami klientů  

16. 3.    bariérové opatření po malých odděleních, měření teploty všech zaměstnanců

19. 3.    další omezení pohybu klientů a zaměstnanců

 

Výše uvedené milníky jsou stručným přehledem velkého množství práce, kterou jsme společně všichni odvedli.

Ráda bych v této souvislosti poděkovala paní radní Johnové, zaměstnancům pražského magistrátu a Hygienické stanice hlavního města Prahy za jejich pomoc a podporu, díky které situaci zvládáme.

Chtěla bych především moc poděkovat a především pochválit všechny spolupracovníky za jejich usilovnou práci a především pomoc ve službě o naše dříve narozené.

V neposlední řadě děkuji rodinám, které nám nejvíce pomáhají tím, že jsou oporou pro své blízké prostřednictvím telefonů popřípadě dalších komunikačních prostředků.

Za všechny zaměstnance a klienty

Ilona Veselá


Aktualizace ke dni 26. 3. 2020

Stejně jako v minulosti i nyní jsme oporou pro naše klienty. Péči o Vaše blízké držíme stále na vysoké úrovni. Máme nastavený režim ve spolupráci s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. V tomto čase ještě více než jindy máme na Vás velkou prosbu. Budeme moc rádi, když se Vašim blízkým jakýmkoli způsobem ozvete. Již nyní to mnoho z Vás dělá a naši klienti jsou potom o mnoho klidnější. A to nám v tomto čase moc pomáhá. Děkujeme.
Jsme moc rádi, že na nás myslíte.  


Aktualizace ke dni 24. 3. 2020 

Tiskovou zprávu s vyjádřením ředitelky k situaci v DS Chodov k dnešnímu dni naleznete zde.


Aktualizace ke dni 17. 3. 2020

Zveřejňujeme slovo ředitelky směrem k obyvatelům Domova. Plné znění si můžete přečíst zde.


Usnesení Vlády České republiky ze dne 16. 3. 2020 zde.


Věnujte prosím pozornost dokumentu s informacemi o krizových opatřeních s cílem ochránit zdraví klientů a zaměstnanců sociálních služeb. Plné znění naleznete zde.


Aktualizace ke dni 16. 3. 2020

Dopis ředitelky DS Chodov rodinám klientů - jeho plné znění naleznete zde.


Mimořádná opatření vydaná k 12. 3. 2020 naleznete zde.


Aktualizace ke dni 12. 3. 2020

Vážení,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v ČR, zpřísnil DS Chodov bezpečnostní opatření pro ochranu zdraví svých klientů. V průběhu 30 dnů budeme respektovat opatření omezující pohyb osob ve veřejných prostorech, které bylo vyhlášeno vládou. Pro všechny obyvatele DS Chodov to znamená, že v zájmu jejich ochrany před nákazou, strpí dočasné omezení volného pohybu v prostorech mimo areál DS Chodov. Pro procházky na čerstvém vzduchu budou senioři využívat vnitřní zahrady DS Chodov. Stravovací potřeby klientů budou zajištěny personálem DS Chodov.

Pro udržení komunikace klientů s rodinami a osobami blízkými se DS Chodov bude snažit zprovoznit nástroj pro dálkovou video komunikaci prostřednictvím digitálních technologií. Do té doby mohou klienti udržovat kontakt se svými blízkými přes telefony.

Jakýkoli osobní kontakt obyvatel DS Chodov s osobami zvenčí, kteří nejsou pracovníky DS Chodov, je reálným ohrožením celé komunity DS Chodov. 

Z tohoto důvodu žádáme všechny blízké klientů DS Chodov, aby respektovali nařízení vlády a snahy personálu o vytvoření bezpečného prostoru pro seniory v DS Chodov. 

Děkuji za pochopení,

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Aktualizace ke dni 9. 3. 2020

Sledujeme a mapujeme situaci kolem šíření onemocnění COVID-19 v ČR. Jsme ve spojení s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy.

Provádíme preventivní opatření, máme vytvořen krizový plán a to včetně personálního zajištění.

Případné dotazy prosím směřujte na vedoucí jednotlivých domovů a to nejlépe e-mailem. V závažných případech je kontaktujte telefonicky v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin. Spojení naleznete na www.seniordomov.cz v sekci "kontakty".

Děkujeme za vstřícnost a ohleduplnost při dodržování úplného zákazu návštěv v DS Chodov, s výjimkou uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností a uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu.

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Mimořádné opatření MZČR ohledně úpravy návštěv v DS si můžete přečíst zde.

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov 


Aktualizace ke dni 2. 3. 2020

Vážení, 

vzhledem k situaci v ČR, kdy jsou již potvrzeny případy nákazy koronavirem, na doporučení ministra zdravotnictví, byl uzavřen vstup do areálu DS Chodov pro všechny návštěvníky. Toto opatření je v zájmu ochrany Vašich blízkých i zaměstnanců DS Chodov. 

Děkujeme za pochopení. 

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov 

V Praze dne 02. 03. 2020 


Vydáno 27. 2. 2020

Vážení,

vzhledem k situaci spojené s šířením koronaviru žádáme všechny návštěvníky DS Chodov, zaměstnance, spolupracovníky, dodavatele služeb, přátele a příbuzné zde ubytovaných klientů o maximálně možnou ohleduplnost k obyvatelům, návštěvníkům a zaměstnancům DS Chodov.

Pokud jste v předchozích 14 dnech pobývali v zónách označených jako oblasti nákazy novým koronavirem, prosím, dodržujte doporučení Světové zdravotnické organizace, omezte své kontakty s dalšími lidmi, zůstaňte pokud možno doma a návštěvu obyvatel DS Chodov, anebo i pracovní schůzky, odložte na dobu po uplynutí 14 dnů od Vašeho návratu.

Pokud pociťujete příznaky jakéhokoliv nachlazení nebo respiračního onemocnění, jako jsou kašel, rýma, bolesti v krku, teplota, bolesti v kloubech a svalech, prosíme nevstupujte do areálu DS Chodov, dokud se neuzdravíte. Tímto zodpovědným přístupem zabráníte nakažení obyvatel a zaměstnanců DS Chodov respiračním onemocněním a nepřispějete tak ke snížení obranyschopnosti jejich organismů.

Žádáme Vás také o dodržení doporučených důsledných hygienických opatření – častější mytí rukou, použití dezinfekčních gelů, případně použití roušek při kontaktu s křehkými seniory. Omezte svůj pobyt v místech, kde dochází k velkému shluku lidí, na nezbytně nutnou dobu. Pokud je to možné, odložte návštěvu kina, divadla, dalších veřejných a kulturních akcí a obchodních center. Tímto snížíte riziko jak vlastní nákazy respiračními onemocněními, tak i přenášení této nákazy na klienty a zaměstnance DS Chodov.

Prosíme také o vysvětlení seniorům, které navštěvujete, že je v jejich zájmu zůstávat v těchto dnech v prostorách DS Chodov a nenavštěvovat veřejná místa, jako jsou restaurace, divadla, nákupní střediska apod. Pokud chcete své milované potěšit, doneste jim vše potřebné do DS Chodov. Společné procházky a návštěvy mimo DS Chodov prosíme odložte na dobu, kdy pomine riziko nákazy respiračním onemocněním.

Situace v České republice doposud nezadala důvod k reálným obavám z šíření koronaviru v naší zemi, ale pro prevenci oslabení imunity křehkých seniorů a snížení personální kapacity zařízení z důvodu onemocnění personálu Vás žádáme o dodržení výšeuvedených opatření.

Děkujeme Vám za pochopení a ohleduplnost.

Jménem obyvatel DS Chodov a zaměstnanců

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Dále vzhledem k situaci spojené s šířením nového koronaviru v Evropě, dovolujeme si Vám také zprostředkovat materiály, které jsou zveřejněny na stránkách Hygienické stanice Hl. města Praha a Státního zdravotnického ústavu pro informovanost široké a odborné veřejnosti.

Jako první Vám nabízíme leták WHO o tom, jak snížit riziko nákazy koronavirem, ke stažení zde.

Zároveň přikládáme Odborné stanovisko Státního zdravotnického ústavu, které se netýká přímo pobytových sociálních služeb. Jde o doporučení pro zdravotnická zařízení, přesto považujeme za důležité Vám tyto informace zprostředkovat.

Ke stažení jej přikládáme zde.

O preventivních opatřeních v souvislosti s hrozbou rozšíření nového koronaviru v Evropě  DS Chodov Vás budeme informovat na těchto stránkách průběžně.

Děkujeme za pozornost a pochopení,

Mgr. Bc. Ilona Veselá, ředitelka DS Chodov


Publikováno: 27. 2. 2020 Autor: Pavla Masopustová Sekce: Aktuality

kalendář akcí

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24
25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 197 685 návštevníků webu
zřizovatel
partneři