Ocenění dobrovolníků

Dobrovolnictví Ocenění dobrovolníků

Ocenění Českého červeného kříže

Na podzim roku 2020 došlo ke slavnostnímu předávání ocenění za pomoc při jarní epidemii covid-19 od Českého červeného kříže. Tato ocenění jsou určena těm, kteří se na jaře obětavě a nad rámec svých povinností osobně zapojili do zvládnutí epidemie covid-19.

Jednou z oceněných je i naše nynější aktivizační pracovnice domova D Silviana Terzijská, která v době počátku epidemie covid-19 byla dobrovolnicí v našem Domově. Je nám ctí a potěšením, že právě Sisi toto ocenění získala. Blahopřejeme!


KŘESADLO za rok 2019

Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků Křesadlo vznikla již v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků v roce 2001. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kteří pomáhají vykřesat jiskry lidství. V ceně Křesadlo jde o symbolické poděkování těm, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem. Křesadlo se snaží oceněným dobrovolníkům získat respekt k jimi vykonaným aktivitám.

O tom, komu bude náležet ocenění cenou Křesadlo, rozhoduje komise složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů, zástupců státní správy a samosprávy a komerčních firem.

Dobrovolník Filip Novák na půdě Domova působí již dlouho. Vzhledem k jeho nasazení a tomu, že se v něm věnuje různým činnostem a všem s nadšením, byl nominován na cenu Křesadlo roku 2019 za Prahu.

V Domově pro seniory Chodov se nyní velmi aktivně věnuje zejména divadlu – podílí se na vedení divadelního kroužku, vystupuje v představeních pro klienty. Pod jeho spoluvedením proběhlo také několik tanečních lekcí pro seniory, kde vyvedl k tanci řadu obyvatelek Domova. Na každoroční Zahradní slavnosti Domova připravuje pro dětské návštěvníky program – divadelní představení, hry, workshopy. Pomáhá při přípravách a realizaci také dalších aktivit pro obyvatele Domova – jmenujme například velký zimní ples nebo MEMOfestival.

Je velkou ctí a potěšením, že Filip Novák cenu Křesadlo za rok 2019 získal!

Předání ceny se uskutečnilo v září 2020 v rezidenci primátora hl. města Prahy. Za Domov pro seniory Chodov se slavnostního odpoledne zúčastnil oceněný Filip Novák a dále paní ředitelka Mgr. Bc. Ilona Veselá, vedoucí úseku ART Ing. Jaroslava Slivoňová, pracovnice aktivizace Tereza Jechová a PR manažerka Domova Bc. Pavla Masopustová. Všechny zúčastněné byly podporou pro oceněného Filipa, který z rukou organizátorů převzal diplom, sošku, dárek a květinu.

Po slavnostním ceremoniálu Filip všechny ujistil, že v dobrovolnickém působení bude v Domově nadále rád pokračovat.

Gratulujeme!


KŘESADLO za rok 2016

V letošním roce jsme se rozhodli nominovat na dobrovolnickou cenu Křesadlo Daniela Wagnera. Daniel v našem zařízení působí jako dobrovolník již dva roky a založil zde pro klienty literární klub. Mimo to navštěvuje i klienty upoutané na lůžko a předčítá jim z knih. Dále pro klienty připravuje improvizační vystoupení, hraje jim na trubku nebo přednáší o svých cestách do zahraničí. Daniela porota vybrala a stal se tak jedním z deseti oceněných, kteří dostali cenu Křesadlo za rok 2016.

ZDE si můžete přečíst článek o Danielovi, který vyšel dne 23. 3. 2017 v Mladé Frontě.

Na reportáž z předávání se můžete podívat ZDE od minuty 17:02.

Můžete se také podívat, jak vypadá literární klub u nás v DS pod vedením Daniela v této reportáži.

kalendář akcí

prosinec 2021

Po Út St Čt So Ne
30 1 2
3
4 5
6
7 9 10 11 12
13
14 15 16 17 18 19
20 21
22
23 24 25 26
27 28 30 31 1 2

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 346 422 návštevníků webu
zřizovatel
partneři