Značka kvality v sociálních službách

O nás Uznání Domova Značka kvality v sociálních službách

Cílem Značky kvality je poskytnout budoucím klientům domova pro seniory, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat. Jde o jednoduchý systém externí certifikace, který je založen na tzv. udělování hvězd.

2017

S potěšením Vám sdělujeme, že se nám podařilo obhájit 5 hvězd značky kvality. Re-certifikátoři nás navštívili na konci měsíce dubna a hodnotili náš Domov v těchto oblastech: ubytování, strava, volný čas a kultura, partnerství, péče. Každá oblast je bodově hodnocena dle stanovených kritérií a je za ní možné získat 1-5 hvězd. Následně jsou všechny body sečteny a dle konečného součtu se určuje počet udělených hvězd.

UBYTOVÁNÍ
Za oblast ubytování jsme získali 3 hvězdy. Tento nízký počet hvězd je způsoben nabídkou třílůžkových pokojů v Domově. Tuto oblast neustále řešíme a rádi bychom nabídli pouze jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje, ale tím, že se jedná o nemalý zásah do stavby Domova a nemalou finanční zátěž, není možné to zajistit během krátkého časového intervalu.

STRAVA
V této oblasti jsme získali 4 hvězdy. K získání plného počtu hvězd bychom museli zajišťovat výběr ze dvou jídel nejenom z večeří, ale také každý den z obědů. Víte, že i tuto oblast stále řešíme a rádi bychom vám tuto možnost nabídli, ale bohužel neovlivníme personální zabezpečení dostatečného počtu kuchařů.

Aktualizace: Od 5. 2. 2018 jsme se zlepšili a zavedli výběr ze dvou obědových jídel od pondělí do pátku.

VOLNÝ ČAS A KULTURA, PÉČE
Co nás velmi potěšilo, je získání plného počtu (tedy 5 hvězd) za oblast volný čas a kultura a za oblast péče. Je to pro nás ocenění, kde vidíme, že se nabídka volnočasových aktivit a různých kulturních zážitků líbí i vám a je dobře nastavená (získané informace z dotazníků, který byl součástí re-certifikace nebo z rozhovorů přímo s re-certifikátory). Zároveň i péče, kterou poskytujeme je dobře nastavená a má smysl stále pokračovat ve zlepšování, protože je pak následná práce pracovníků oceněna.

PARTNERSTVÍ
Poslední oblast, která byla hodnocena, je oblast partnerství. Zde jsme získali 4 hvězdy. I to je pro nás ocenění a také informace, na čem je potřeba i zapracovat, aby se vám zde stále více líbilo a naši zaměstnanci byli spokojeni s daným pracovištěm.

Celkově jsme získali 909 bodů, což je více než při certifikaci Domova v roce 2013. Děkujeme klientům a také našim zaměstnancům, že nám byli nápomocni při zpracování různých oblastí ke zlepšení našich poskytovaných služeb.

2013

V DS proběhl proces certifikace dne 4. prosince 2013. Celkem se hodnotilo 5 oblastí: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a oblast péče o klienty. Ve výsledném hodnocení jsme dosáhli maximálního počtu bodů, to znamená, že je náš Domov ohodnocen pěti hvězdičkami. Z pražských domovů pro seniory, stejně jako ze všech domovů ve Středočeském kraji získal pouze náš Domov maximální počet hvězdiček. Je to pro nás velká prestiž a ocenění práce všech našich zaměstnanců.

Cílem DS je nejen udržení si takto nastavené kvality, ale stála snaha o její zvyšování, která povede k co nejvyšší míře spokojenosti našich klientů.

kalendář akcí

leden 2022

Po Út St Čt So Ne
27 28 30 31 1 2
3 4
5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1
2
3 4 5 6

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 383 444 návštevníků webu
zřizovatel
partneři