Ubytování a strava

Služby Ubytování a strava

UBYTOVÁNÍ

Poskytujeme sociální služby formou celoročního pobytu. Tyto služby poskytujeme seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Domov je tvořen jednotlivými propojenými budovami, které díky svému rozmístění tvoří krásné a prostorné atrium. Atrium je zčásti zastřešené a k odpočinku mohou sloužit lavičky a dřevěný altánek. Na tyto budovy navazuje další nověji přistavená budova, při které se rozprostírá velká zahrada. Celý komplex je bezbariérový.

Pro lepší orientaci jsou jednotlivé budovy označeny písmeny A, B a D. Celková kapacita Domova je 260 míst, jedná se o 100 jednolůžkových, 53 dvoulůžkových a 18 třílůžkových pokojů.

Každý pokoj je vybaven polohovacím lůžkem s lůžkovinami, pojízdným nočním stolkem, jídelním stolem s židlí nebo křeslem, skříní a signalizačním zařízením. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, tj. WC a umyvadlo. Na jednotlivých patrech jsou k dispozici společné koupelny s vanou a sprchou. Na úseku D jsou sprchy navíc součástí jednotlivých pokojů. Všechny pokoje mají svůj balkon. Na každém patře je společenská místnost s velkoplošnou televizí s odpočinkovým posezením, kde mohou klienti trávit svůj volný čas nebo se věnovat různým aktivitám, které připravují a koordinují pracovníci úseku ART. Každé patro má společnou kuchyňku, která je klientům k dispozici v případě jejich zájmu. K podávání jídla slouží na každém patře malá jídelna. Pravidelné praní zajišťuje prádelna Domova.

Ubytování zahrnuje také topení, teplou a studenou vodu, odběr elektrického proudu, úklid, praní a žehlení. V ceně za ubytování za měsíc (viz Ceník za ubytování a stravu) je již započítán úklid pokoje, praní a žehlení prádla.

STRAVA

DS Chodov zajišťuje klientům celodenní stravování formou snídaně, přesnídávky, oběda a večeře. Klientům s diabetickou nebo mixovanou stravou je podávána druhá večeře. Strava je svým složením, množstvím a úpravou, přizpůsobena věku a zdravotnímu stavu klientů dle předem zveřejněného jídelního lístku stravovacího provozu DS Chodov.

Klienti mají možnost dietního stravování dle doporučení lékaře. Stravu lze připravit ve všech dietních variantách, na jejichž složení a kvalitu dohlíží nutriční terapeutka. V případě obědů a večeří mají klienti na výběr vždy ze dvou odlišných jídel. Obě varianty jsou uvedeny na jídelním lístku, které jsou vyvěšeny na nástěnkách na všech patrech, u hlavní jídelny a zde na webových stránkách. Denně je klientům k dispozici na požádání 5 druhů nápojů. Jídla se klientům podávají v hlavní jídelně nebo v jídelnách na jednotlivých patrech. V případě nemoci a snížené pohyblivosti klientů je strava podávána přímo na pokoji. Do ceny za stravování a pobyt se nezahrnuje přiznaný příspěvek na péči. Výše úhrady za poskytnutí celodenní stravy:

Strava 170,- Kč/den

 

  Celodenní strava
Snídaně + přesnídávka 30 Kč
Oběd 39 Kč
Večeře + 2. večeře 31 Kč
Celkem hodnota potravin / den 100 Kč
Režijní náklady / den 70 Kč
Celkem 170,- Kč/ den

 

Aktuální jídelníček naleznete níže.

kalendář akcí

leden 2022

Po Út St Čt So Ne
27 28 30 31 1 2
3 4
5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1
2
3 4 5 6

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 383 444 návštevníků webu
zřizovatel
partneři