Ubytování a strava

Služby Ubytování a strava

UBYTOVÁNÍ

Poskytujeme sociální služby formou celoročního pobytu. Tyto služby poskytujeme seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Domov je tvořen jednotlivými propojenými budovami, které díky svému rozmístění tvoří krásné a prostorné atrium. Atrium je zčásti zastřešené a k odpočinku mohou sloužit lavičky a dřevěný altánek. Na tyto budovy navazuje další nověji přistavená budova, při které se rozprostírá velká zahrada. Celý komplex je bezbariérový.

Pro lepší orientaci jsou jednotlivé budovy označeny písmeny A, B a D. Celková kapacita Domova je 260 míst, jedná se o 100 jednolůžkových, 53 dvoulůžkových a 18 třílůžkových pokojů.

Každý pokoj je vybaven polohovacím lůžkem s lůžkovinami, pojízdným nočním stolkem, jídelním stolem s židlí nebo křeslem, skříní a signalizačním zařízením. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, tj. WC a umyvadlo. Na jednotlivých odděleních jsou k dispozici společné koupelny s vanou a sprchou. Na úseku D jsou sprchy navíc součástí jednotlivých pokojů. Všechny pokoje mají svůj balkon. Na každém patře je společenská místnost s velkoplošnou televizí s odpočinkovým posezením, kde mohou klienti trávit svůj volný čas nebo se věnovat různým aktivitám, které připravují a koordinují aktivizační pracovnice Domova. Každé patro má společnou kuchyňku, která je klientům k dispozici v případě jejich zájmu. K podávání jídla slouží na každém oddělení malá jídelna. Pravidelné praní zajišťuje prádelna Domova.

Ubytování zahrnuje také topení, teplou a studenou vodu, odběr elektrického proudu, úklid, praní a žehlení. V ceně za ubytování za měsíc (viz Ceník za ubytování a stravu) je již započítán úklid pokoje, praní a žehlení prádla.

STRAVA

DS zajišťuje klientům celodenní stravování formou snídaně, přesnídávky, oběda a večeře. Klientům s diabetickou nebo mixovanou stravou je podávána druhá večeře. Strava je svým složením, množstvím a úpravou, přizpůsobena věku a zdravotnímu stavu klientů dle předem zveřejněného jídelního lístku stravovacího provozu DS.

Klienti mají možnost dietního stravování dle doporučení lékaře. Stravu lze připravit ve všech dietních variantách, na jejichž složení a kvalitu dohlíží nutriční terapeutka. V případě večeří mají klienti na výběr vždy ze dvou odlišných jídel. Obě varianty jsou uvedeny na jídelním lístku, které jsou vyvěšeny na nástěnkách na všech odděleních, u hlavní jídelny a zde na webových stránkách. Denně je klientům k dispozici na požádání 5 druhů nápojů. Jídla se klientům podávají v hlavní jídelně nebo v jídelnách na jednotlivých odděleních. V případě nemoci a snížené pohyblivosti klientů je strava podávána přímo na pokoji. Do ceny za stravování a pobyt se nezahrnuje přiznaný příspěvek na péči. Výše úhrady za poskytnutí celodenní stravy:

Typ stravy Cena
Strava normální 155,- Kč/ den
Strava diabetická + mixovaná 160,- Kč/ den

 

Aktuální jídelníček naleznete níže.


Soubory ke stažení

kalendář akcí

červen 2019

Po Út St Čt So Ne
27
28
30 31 2
3 4
5
6
7 8 9
10 11 12 13
14
15
16
17 18
19
20
21
23
24
25
26
27 28 29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

582 771 návštevníků webu
zřizovatel
partneři