Partnerství a spolupráce

O nás Partnerství a spolupráce

Organizace a projekty

Projekt Zvýšení kvality sociálních služeb v domovech pro seniory v Praze

(CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_099/0015316, 1.4.2020 - 31. 3. 2022)

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zavedení systematického rozvoje kvality SSL ve 3 pobytových zařízeních pro seniory prostřednictvím sdílení expertních znalostí žadatele a využití inovovaných nástrojů pro rozvoj kvality.

 

 

Mezi námi, o. p. s.

V roce 2014 jsme se zapojili do projektu, týkajícího se pravidelného mezigeneračního setkávání našich seniorů s dětmi z mateřských škol nebo nižších ročníků základních škol. Vše má pod svými křídly organizace Mezi námi o. p. s., která podporuje setkávání lidí všech generací. Spolupráce se rozvíjela každým rokem a trvá dosud. Momentálně spolupracujeme v rámci projektu s mateřskou školou Semínko z Toulcova dvora. Spolupráce je pro obě strany velmi inspirující a obohacující.

www.mezi-nami.cz

 

Koncept péče Namasté

V prvním pololetí roku 2020 jsme se zapojili do dvouletého projektu Namasté care, jehož cílem je implementace metody Namasté Care (strukturovaný pečovatelský program zaměřený na udržení kvality života osob s pokročilou demencí) u skupiny formálních pečovatelů. Projekt je členěn do několika fází – první fáze proběhla v měsíci červnu 2020, a to evaluace u 107 klientů a 39 pracovníků přímé péče.

 

Nestárni blbě

V první polovině roku 2020 jsme se zapojili do projektu Nestárni blbě, jehož cílem je zvyšování kvality péče. Vzhledem k mimořádné situaci v ČR (pandemie onemocnění Covid-19) probíhaly videohovory s vedoucími domovů a pracovníky přímé péče přes tablety.

 

Projekt paliativní péče

V rámci projektu paliativní péče v první polovině roku 2020 proběhl blok školení na téma poskytování paliativní péče a role jednotlivých profesí pro nově nastoupivší pracovníky v přímé péči.

 

Ústav lékového průvodce z.ú.

V roce 2017 se konal v Domově lékový audit v rámci Projektu Senior. Kliničtí farmaceuti ve spolupráci s lékařem hodnotili podávanou medikaci u vybraných klientů. Projekt měl za cíl, aby klienti užívali léky pro ně nejvhodnější a ve vhodném dávkování. Zatímco u některých preparátů se zjistilo, že jsou podávány zbytečně, v neprospěch klienta či v nepřiměřeně vysokých dávkách, jiné preparáty v medikaci chyběly, ačkoli je zdravotní stav vyžadoval.

V průběhu času se zdravotní stav a léčba klientů přirozeně mění, proto DS Chodov sjednal dlouhodobou spolupráci klinického farmaceuta. Klinický farmaceut ve spolupráci s lékařem hodnotí vhodnost užívaných léků a dávek klientovi přímo na míru, a pravidelně medikaci reviduje v čase.

www.lekovypruvodce.cz

 

Duhový tandem

Duhový tandem je nezisková organizace, která svou činnost zaměřuje na aktuální sociální témata, věnuje se rozvoji a podpoře mezigeneračních vztahů a kontaktů a zaměřuje se na podporu aktivního a smysluplného trávení volného času seniorů.

www.duhovytandem.cz

 

Jihoměstská sociální a.s.

Propojování s kluby seniorů na Praze 11.

www.jmsoc.cz

 

VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická Fr. Křižíka

Pořádá u nás velmi zajímavá vzdělávácí setkání Akademie třetího věku.

www.skolakrizik.cz

 

Tichý dům neslyšících z. s.

Organizace u nás založila klub pro neslyšící Modrobílé ucho. Jelikož v našem Domově žijí neslyšící klienti, klub je velmi vítán.

www.tdnko.cz

 

Pražský deník

Projekt „Pražští pamětníci vzpomínají“, který vznikl ve spolupráci s magistrátem hl. města Praha.

www.prazskydenik.cz

 

Národní vzdělávací agentura

 

Národní vzdělávací agentura nabízí rekvalifikační kurz "Pracovník v sociálních službách s přímou obslužnou péčí", který je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Kurz je určen zájemcům o práci v sociálních službách a je orientován především na získání profesních znalostí využitelných v praxi.

www.nvda.cz

 

Orbi pontes

Organizace šíří osvětu v oblasti sluchového postižení.

www.orbipontes.cz

Školy

DS Chodov úzce spolupracuje s těmito školami v rámci poskytování odborné praxe studentům:

  • Vyšší odborná škola sociálně právní, Jasmínová 3166/37a, 106 00 Praha 10
  • JABOK, Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Salmovská 8, 120 00 Praha 2
  • Střední škola - Waldorfské lyceum, Křejpského 1501, 149 00 Praha 4
  • Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola Prachatice, Zahradní 249, 383 22
  • Odborné učiliště Vyšehrad, Vratislavova 6/31, 128 00 Praha 2
  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií, Hekrova 805, 149 00 Praha 4
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná Hora, Čáslavská 202, 284 01

 

Zajímavé odkazy

Hovory o zdraví
Ojedinělé webové stránky hovoryozdravi.cz, jejichž cílem je veřejnosti, pacientům i profesionálům přiblížit zkušenosti lidí s tématy souvisejícími se zdravím a jako první zveřejnili téma "Stárnutí".

www.hovoryozdravi.cz

 

Centrum paliativní péče

První instituce v České republice, která systematicky buduje zázemí pro rozvoj paliativní péče.

www.paliativnipece.cz

 

Alzheimer Café
Je příjemným a neformálním místem pro setkávání lidí s demencí, jejich blízkých a odborníků. Každé první úterý v měsíci tu mohou všichni návštěvníci společně s ostatními sdílet nejen své obavy, ale i zkušenosti a radosti spojené s péčí.

www.alzheimercafe.cz

kalendář akcí

prosinec 2021

Po Út St Čt So Ne
30 1 2
3
4 5
6
7 9 10 11 12
13
14 15 16 17 18 19
20 21
22
23 24 25 26
27 28 30 31 1 2

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 346 459 návštevníků webu
zřizovatel
partneři