Partnerství a spolupráce

O nás Partnerství a spolupráce

Školy

Domov kromě dobrovolnického programu také úzce spolupracuje s těmito školami a organizacemi v rámci poskytování odborné praxe studentům uvedených škol:

 • Vyšší odborná škola sociálně právní, Jasmínová 3166/37a, 106 00 Praha 10
 • JABOK, Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Salmovská 8, 120 00 Praha 2
 • Střední škola - Waldorfské lyceum, Křejpského 1501, 149 00 Praha 4
 • Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola Prachatice, Zahradní 249, 383 22
 • Odborné učiliště Vyšehrad, Vratislavova 6/31, 128 00 Praha 2
 • Pražská vysoká škola psychosociálních studií, Hekrova 805, 149 00 Praha 4
 • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná Hora, Čáslavská 202, 284 01

Organizace

FysioART, o. p. s.

FysioART je nevládní nezisková organizace, jejíž hlavní činností je profesionální umělecká tvorba, zejména pohybová, taneční a divadelní, umělecko-pedagogická a arteterapeutická činnost. FysioART je sdružením profesionálních umělců, arteterapeutů, pedagogů a spolupracuje s umělci i odborníky napříč oblastmi. FysioART je otevřenou platformou ke spolupráci v oblasti umění, pedagogiky a expresivních terapií. FysioART spolupracuje s českými i zahraničními partnery: neziskové organizace (sektor umění, sociální péče), divadelní domy, kulturní centra, galerie, festivaly, školy (MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ), domovy pro seniory, ústavy sociální péče.

www.fysioart.cz

Národní vzdělávací agentura

Cílem agentury je dlouhodobé budování dobrého jména, které bude následně vždy zárukou kvalitní úrovně a relevantního obsahu výuky, erudovaného lektorského týmu a především lidskému přístupu vůči svým klientům. Stejnému závazku by agentura chtěla dostát i v momentech, kdy svým jménem bude zaštitovat projekty a kurzy, které nejsou přímo součástí agentury jako takové, avšak svým přístupem respektují hodnoty a principy na kterých staví své konání samotná Národní Vzdělávací Agentura, s.r.o. a všichni její členové.

Národní vzdělávací agentura nabízí rekvalifikační kurz "Pracovník v sociálních službách s přímou obslužnou péčí", který je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Kurz je určen zájemcům o práci v sociálních službách a je orientován především na získání profesních znalostí využitelných v praxi. Teoretická část je doplněna o interaktivní výuku a zahrnuje praktické otázky a situace, se kterými se účastníci mohou v praxi setkat.

Veškeré podrobné informace naleznete na jejich webových stránkách www.nvda.cz nebo na Facebooku.

Duhový tandem

Duhový tandem je nezisková organizace, která svou činnost zaměřuje na aktuální sociální témata, věnuje se rozvoji a podpoře mezigeneračních vztahů a kontaktů a zaměřuje se na podporu aktivního a smysluplného trávení volného času seniorů.

Duhový tandem je parta lidí, kterým není lhostejné, kam směřuje dnešní, sice technicky velmi vyspělá, ale na druhou stranu anonymní a uspěchaná doba. Vždyť v tom, jak žijeme, nás až tolik neovlivňují počítače, jako právě lidé, kteří nás obklopují. Vzájemný pozitivní vliv generací, vzájemné inspirace a sounáležitosti se uměle nahradit nedají.

www.duhovytandem.cz

Jihoměstská sociální a.s.

Mezi registrované sociální služby, které poskytuje, patří:

 • Terénní pečovatelská služba
 • Domov pro seniory Jižní Město
 • Odlehčovací centrum
 • Základní sociální poradenství

www.jmsoc.cz

Zajímavé odkazy

Hovory o zdraví
Ojedinělé webové stránky www.hovoryozdravi.cz, jejichž cílem je veřejnosti, pacientům i profesionálům přiblížit zkušenosti lidí s tématy souvisejícími se zdravím a jako první zveřejnili téma "Stárnutí".
web: hovoryozdravi.cz

Alzheimer Café
Je příjemným a neformálním místem pro setkávání lidí s demencí, jejich blízkých a odborníků. Každé první úterý v měsíci tu mohou všichni návštěvníci společně s ostatními sdílet nejen své obavy, ale i zkušenosti a radosti spojené s péčí. V bezpečném prostředí se zde lidé za podpory zvaných odborníků dozvídají o různých tématech a zejména také o tom, že v tom, navzdory zdání, nikdy nejsou sami.
web: alzheimercafe.cz

kalendář akcí

leden 2019

Po Út St Čt So Ne
31
1 2 3 4 5 6
7 8
9
10 11 12 13
14 15
16
17 18 19 20
21
22
23
24 25 26 27
28 29
30
31 1
2
3

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

462 010 návštevníků webu
zřizovatel
partneři