Adaptace

O nás Informace o Domově Adaptace

Adaptace

Adaptační proces klienta začíná dnem jeho nástupu do DS Chodov. Jedná se o období, kdy si klient zvyká na nové prostředí a nové osoby. DS Chodov se snaží co nejvíce toto období klientům ulehčit a přizpůsobit podmínky života v Domově tak, aby se zde klient cítil příjemně a v bezpečí.

Adaptační proces

Při adaptačním procesu bychom se měli dozvědět o novém klientovi více informací, které budou nápomocné při sestavování individuálních plánů průběhu poskytované služby. Každému klientovi je přidělen klíčový pracovník, který se společně s kmenovými sociálními pracovníky, pracovníky ART a pracovníky přímé obslužné péče věnuje procesu adaptace. Během procesu věnují pracovníci klientovi zvýšenou pozornost a citlivě reagují na jeho potřeby a projevy chování tak, aby zátěž spojená se změnou prostředí byla co nejmenší. Vychází přitom z dosud známých poznatků ze života klienta, spolupracují úzce s rodinou či osoba blízkými.

Adaptační proces je individuální záležitostí každého klienta a proto u každého může trvat odlišnou dobu. Z tohoto důvodu je vymezen základní adaptační proces, který trvá po dobu prvních 3 měsíců pobytu klienta v Domově. Po této době je základní adaptační proces ukončen a dále se s klientem spolupracuje dle jeho individuální situace, přání a potřeb.

Životní příběh

Životní příběh a informace v něm poskytnuté slouží k přiblížení klientova dosavadního života, pomáhá v navazování rozhovoru s klientem, v nastavení individuálních plánů (zejména dlouhodobých či krátkodobých cílů) a v možném zkvalitnění podmínek pro pobyt v DS Chodov. Návodné otázky pro zpracování životního příběhu jsou k dispozici na webových stránkách nebo přímo v Domově. Tento dokument zpracovává každý klient sám před nástupem do Domova dle vlastního uvážení.

Návodné otázky k vytvoření životního příběhu najdete ZDE.

kalendář akcí

listopad 2019

Po Út St Čt So Ne
28
29
31 1
2
3
4 5
6
7 8 9 10
11
12
14
15 16 17
18
19
20
21 22 23 24
25
26
27
28 29 30 1

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

716 679 návštevníků webu
zřizovatel
partneři