Adaptace

O nás Informace o Domově Adaptace

Adaptace

Adaptační proces klienta začíná dnem jeho nástupu do DS. Jedná se o období, kdy si klient zvyká na nové prostředí a nové osoby. DS se snaží co nejvíce toto období klientům ulehčit a přizpůsobit podmínky života v DS tak, aby se zde klient cítil příjemně a v bezpečí.

Adaptační proces

Při adaptačním procesu bychom se měli dozvědět o novém klientovi více informací, které budou nápomocné při sestavování individuálních plánů průběhu poskytované služby. Každému klientovi je přidělen klíčový pracovník, který se společně s kmenovými sociálními pracovníky, aktivizačními pracovníky a pracovníky přímé péče věnuje procesu adaptace. Během procesu věnují pracovníci klientovi zvýšenou pozornost a citlivě reagují na jeho potřeby a projevy chování tak, aby zátěž spojená se změnou prostředí byla co nejmenší. Vychází přitom z dosud známých poznatků ze života klienta, spolupracují úzce s rodinou.

Adaptační proces je individuální záležitostí každého klienta a proto u každého může trvat odlišnou dobu. Z tohoto důvodu je vymezen základní adaptační proces, který trvá po dobu prvních 3 měsíců pobytu klienta v DS. Po této době je základní adaptační proces ukončen a dále se s klientem spolupracuje dle jeho individuální situace, přání a potřeb.

Životní příběh

Životní příběh a informace v něm poskytnuté slouží k přiblížení klientova dosavadního života, pomáhá v navazování rozhovoru s klientem, v nastavení individuálních plánů (zejména dlouhodobých či krátkodobých cílů) a v možném zkvalitnění podmínek pro pobyt v DS. Návodné otázky pro zpracování životního příběhu jsou k dispozici na webových stránkách DS nebo přímo v DS. Tento dokument zpracovává každý klient sám před nástupem do DS dle vlastního uvážení.

Návodné otázky k vytvoření životního příběhu najdete ZDE.

kalendář akcí

květen 2019

Po Út St Čt So Ne
29
30
1 2
3
4 5
6 7 8 9 10 11
13
14
16
17
18
20 21
22
23 24 25 26
27
28
30 31 2

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

548 317 návštevníků webu
zřizovatel
partneři