Donovalská zahradní slavnost

Donovalská zahradní slavnost

Web: https://dschodov.wixsite.com/donovalskaslavnost

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/596426864038854/

 

Pozvánka na letošní ročník od patrona Otakara Brouska ml.

Minulé ročníky

2017

Druhá zářijová sobota patřila třetímu ročníku tradiční Donovalské zahradní slavnosti, která se konala pod záštitou MČ Prahy 11 a radního hlavního města Prahy Daniela Hodka. Jako zázrakem bylo v tento jediný den nádherné slunečné počasí. Letošní ročník zahajovala paní ředitelka Ilona Veselá společně s Ing. Petrem Jíravou, starostou MČ Prahy 11. Celým dnem nás slovem provázela absolventka FAMU Juliána Silvie.

Hudební program na pódiu odstartovala muzikálová zpěvačka Magda Malá, dále se představilo duo Hardy Marzuki a Jan Szymik s hity skupiny Beatles. Hlavní hvězdou dne byl muzikálový zpěvák Daniel Hůlka a celou akci ukončovala jako již tradičně skupina Dlouhá noc. V přilehlých prostorách probíhaly soutěže pro děti, malování na obličej, kreativní dílna pro malé i velké, bosonohý program od organizace Bosá turistika, o. s., workshop haptických masáží a divadelní představení, kterými organizace FysioArt, o. p. s. dětem zpříjemnila den. Vystoupila i dětská taneční skupina Baby Dance Praha. V divadelním sále S’Est NOIR si návštěvníci mohli udělat radost a pořídit si knihu z burzy nebo se dozvědět prostřednictvím fotografií a videí, co všechno se událo v našem Domově za poslední rok. Nabídka pro návštěvníky byla rozmanitá. Zpestřily ji také stánky s občerstvením, bižutérií, moravským vínem ze sklepů Skalák, pohlednicemi výtvarnice Anny Fábry a nechyběly ani výrobky našich klientů.

Již potřetí nám nezbývá než napsat, že se akce velmi vydařila a náš Domov se opět proměnil v rušné městečko plné zábavy, kde se potkaly všechny generace nejen Jižního Města.

Velké poděkování patří sponzorům, díky kterým se Donovalská zahradní slavnost mohla konat: Semileas, Svítíme zdravě, Tena, AVE-comp, Perfect Distribution, Depend, MK Market, MSV Liberec, Víno Skalák, Vodňanské kuře a ArchiCon plus.

Za fotografie děkujeme Jonáši Vohrnovi a za video Lukáši Hytychovi.

Fotogalerie ZDE.

2016

V neděli 11. září se již podruhé v DS Chodov rozezněla hudba, rozvoněly grilované dobroty, roztočilo víno a hlavně se užívalo dobré zábavy. Probíhala zde totiž oblíbená Zahradní slavnost. Letos ji spolu s paní ředitelkou Mgr. Bc. Ilonou Veselou zahajovala bývalá ministryně spravedlnosti prof. JUDr. Helena Válková, CSc. a Ing. Pavel Čihák, poslanec Parlamentu ČR. Celý den svým vtipem zpříjemňoval moderátor Slávek Boura, kterému vedení Domova děkuje, že vše poskytl bez nároku na honorář. Na pódiu se představila muzikálová zpěvačka Andrea Holá, hudebník Petr Benda, undergroundová kapela The Primitives Group v čele s Ivanem Hajnišem a kapela Dlouhá noc. Mezitím si v atriové zahradě a na hale mohly děti vyzkoušet různé sportovní stanoviště, nechat si pomalovat obličej nebo samy vyrobit záložku do knížky. Právě vyřazené Knihy zde hledaly svého nového majitele, a to na tzv. burze knih, která v kinosále doprovázela fotografickou výstavu Arnošta Vrány s názvem Zanzibar.

Každý si zde našel to své a nechyběly ani stánky s rozmanitou nabídkou drobného zboží. Radost jste si mohli udělat např. bižuterií, batikovaným oblečením, svíčkami z chráněné dílny Camphill nebo výborným moravským vínem z vinných sklepů Skalák. Novinkou letos bylo tzv. bosoviště, kde si nejen děti mohly vyzkoušet různé hry pro svá chodidla. Odvážní dospělí měli zase možnost projít se po střepech. Celým dnem nás provázela dobrá nálada a velmi příznivé počasí, proto Zahradní slavnost přilákala nejen naše klienty s rodinnými příslušníky, ale také širokou veřejnost.

„Byl to jeden z dalších krásných dnů v Domově. Dnů, které mě přesvědčují o tom, že naše podpora seniorům je vítaná a platná, že má smysl pracovat na naší ideje Domova otevřeného a vstřícného a že pracuji v dobrém kolektivu na dobrém místě.“ vyjádřila se po slavnosti ředitelka Domova.

Poděkování také patří sponzorům, bez kterých by se Zahradní slavnost nemohla konat, a to PRVNÍ CHRÁNĚNÁ DÍLNA, ALFA SOFTWARE, SEMILEAS, SVÍTÍME ZDRAVĚ, VINNÉ SKLEPY SKALÁK, TENA, AVE-COMP, LÉKÁRNA U ČESKÉ KORUNY a ALFACLASSIC, TENA, KIMBERLY-CLARK PROFFESIONAL, PAC HOŘOVICE, ALIMPEX, MASO ANO a DAK LAG COFEE.

Fotogalerie ZDE.

Za fotografie děkujeme Jonášovi Vohrnovi a panu Čihákovi. Za video děkujeme Lukáši Hytychovi.

2015

Dne 19. září 2015 proběhla v Domově pro seniory Zahradní slavnost, jako vyvrcholení oslav 25. výročí založení. Akci oficiálně zahájila ředitelka DS Mgr. Bc. Ilona Veselá spolu s radní hlavního města Prahy Mgr. Ing. Irenou Ropkovou. Od září se stal patronem Domova Otakar Brousek ml., který se nejen osobně zúčastnil slavnosti, ale i zakrojil dort a symbolicky tak přebral patronství za své. Celým dne nás provázela různorodá hudební vystoupení, program pro děti a nemohla chybět ani prezentace spřátelených organizací a chráněných dílen. Přání o propojení Domova s komunitou Prahy 11 se nám vyplnilo, a tak příští rok plánujeme druhý ročník a doufáme, že tím se lidem z okolí přiblížíme ještě více, a to nejen jako sociální služba.

Děkujeme hlavním sponzorům akce ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o., Hyundai Centrum Valoušek, Semileas, dále také kavárně Divoké Matky, která pro nás připravila slavnostní dort, VegTeg Cateringu a manželům Pilařovým za občerstvení.

Poděkování patří také dobrovolníkům, kteří velmi pomohli při organizaci.

kalendář akcí

srpen 2018

Po Út St Čt So Ne
30
31
1 2 3 4 5
6
7
8
10 11 12
13 14 16 17 18 19
20
21
22
23 24 25 26
27
28
30 31 1 2

21. 8. 2018
Zchlazení jara

22. 8. 2018
Koncert Evy Henychové

28. 8. 2018
Oslava narozenin

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

361 926 návštevníků webu
zřizovatel
partneři