Informace a aktuality z Domova

O nás / Aktuality / Informace a aktuality z Domova

Informace a aktuality z Domova

Věnujte prosím pozornost aktuálním informacím z našeho Domova.

19. 11. 2021

Vzhledem k úpravě mimořádných opatření týkajících se návštěv v Domově, přikládáme plné znění těchto nařízení v odkazech níže. Pro jednodušší orientaci uvádíme, že daná změna se týká pouze podmínek, za jakých lze uskutečnit návštěvu - již neplatí možnost samotestování, ta není již uznávána. Ostatní podmínky zůstávají stejné.

Rozhodnutí ředitelky DS Chodov naleznete zde.

Mimořádné opatření v plném znění zde.

Děkujeme, že daná nařízení respektujete.


7. 11. 2021

Věnujte prosím pozornost znění Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které se týká návštěv. Upravuje podmínky, za jakých může být návštěva vpuštěna do DS, vstupuje v platnost 15. 11. 2021. Celé jeho znění naleznete zde.

Rozhodnutí ředitelky DS Chodov naleznete zde.

Děkujeme, že nařízení respektujete.


4. 11. 2021

AKCE MILOSTIVÉ LÉTO - informace pro Vás, Vaše blízké, rodinné příslušníky.

Milostivé léto umožňuje zbavit se exekucí vůči státu, obci, kraji nebo jimi vlastněným podnikům. Stačí zaplatit jistinu a poplatek exekutorovi. Akce vyhlášená státem umožní zbavit se vysokých exekučních poplatků, sankcí a úroků, které navýšily původní dluh a komplikují tak jeho splácení.

Zaplatíte pouze původní dluh a poplatek 908 korun. Akce běží do 28. ledna 2022.

Podmínky, které musíte splňovat:

1. Dlužíte státu, obci či jejich organizacím - akce se vedle státu a obcí týká i jejich většinově vlastněných organizací, jako jsou např. dopravní podniky, nemocnice, ČEZ, Pražská energetika, Pražská plynárenská, Mostecké bytová, Česká televize, Český rozhlas atp., a dále se akce týká i všech zdravotních pojišťoven.

2. Dluh je v exekuci - pokud dluh ještě není v exekuci nebo jste v oddlužení, Milostivé léto nelze uplatnit.

3. Exekuce je vedena soukromým exekutorem - Milostivé léto se nevztahuje na exekuce vedené státem, tzv. správní nebo daňové exekuce, které jsou nejčastěji vymáhané celní správou, finanční správou či okresní správou sociálního zabezpečení.

Jak postupovat:

1. Informujte exekutora a zjistěte přesnou částku ke splacení - požádejte exekutora doporučeným dopisem o vyčíslení aktuální dlužné jistiny, doplňte, že se jedná o akci “Milostivé léto”. Pokud znáte spisovou značku své exekuce, doplňte ji do dopisu.

2. Zaplaťte nesplacenou jistinu a náklady exekuce - po obdržení odpovědi je třeba zaslat nebo složit na účet exekutora nesplacenou jistinu, kterou vám exekutor sdělil, a 908 Kč na náklady exekuce.\nNezapomeňte uvést všechny náležitosti i správný variabilní symbol, který vám upřesní exekutor.

3. Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a poznámku, že se jedná o Milostivé léto (např. Jan Novák – splátka na jistinu – Milostivé léto).

Platba musí být připsána na účet exekutora v období akce, tedy od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Ověřte si, že vše proběhlo v pořádku - exekutor je povinen po splacení dlužné jistiny vydat rozhodnutí, kterým vás osvobodí od placení zbytku dluhu. Nic dalšího tedy dělat nemusíte, ale doporučujeme po provedení platby kontaktovat exekutora pro ověření, že vše proběhlo v pořádku.

Nevíte si rady? Využijte help-linku organizace Člověk v tísni:

+420 770 600 800 (po–pá: 9:00–17:00), www.cervenesluchatko.cz


1. 11. 2021

Hledáme kolegy a kolegyně na pozice všeobecná sestra, pracovník v sociálních službách. Pokud hledáte práci v moderním domově s dlouholetou tradicí, prosím, kontaktujte personální oddělení:

Ing. Pavla Černovická
personalistka
tel.: 773 808 815
e-mail: pavla.cernovicka@seniordomov.cz

Podrobnosti k nabízeným pozicícm naleznete zde.

Děkujeme!


15. 10. 2021

12. ročník Chodovské šipky

Ve středu 13. 10. 2021 proběhla v Domově tradiční soutěž Chodovská šipka – hod šipek na terč.

Slavnostního zahájení se ujala stejně jako v předchozích letech paní ředitelka Ilona Veselá společně s panem Janem Přikrylem, předsedou České šipkové organizace. Přivítali všechny soutěžící a popřáli jim hodně zdaru v klání. Pan předseda pak prvním hodem na terč hru odstartoval.

Do turnaje se zapojilo deset týmů hráčů z domovů pro seniory z Prahy a Středočeského kraje. Soutěžit mohli také ti, kdo hráče doprovázeli – většinou aktivizační pracovníci jednotlivých domovů.

Turnaj se nesl v duchu zdravé soutěživosti a dobré nálady. Příjemně strávený sportovní den završilo vystoupení zpěvačky Magdy Malé v divadelním sále Domova pro seniory Chodov.

Tým hráčů DS Chodov si nevedl vůbec špatně, ale ačkoliv jeho tři členové naházeli vysoký počet bodů, tentokrát to na výhru nestačilo -  první místo, pohár, diplom a dárkový balíček si odvezl tým hráčů z DS Kobylisy. Sláva vítězům a čest poraženým!

Děkujeme partnerům a sponzorům akce – společnostem Depend, Čeko, Pekárna Hořovice a Medovník original.

Fotografie z akce naleznete zde.


5. 10. 2021

Vážení rodinní příslušníci, přátelé, příznivci,

v posledních dnech a týdnech se Domovem opět ozývá zpěv a hudba, je možné zúčastnit se řady akcí - koncertů, debat, přednášek. Jsme rádi, že současná hygienická a bezpečnostní opatření, která pečlivě stále dodržujeme, umožňují alespoň částečný návrat k životu "před covidem".

A tak jsme jen v měsíci září mohli v oblíbeném diskusním pořadu Křeslo pro hosta přivítat například pana Václava Vydru, českého herce a dabéra nebo pana Vlastimila Harapese, baletního mistra. Na měsíc říjen máme v plánu v tomto "horkém křesle" pokračovat a tentokrát budeme zpovídat například pana Petra Kostku nebo Jaromíra Hanzlíka.

Mezi další akce, které byly v září hojně navštěvované, patří například různá hudební či operní představení v divadelním sále. Obyvatelé našeho Domova také s oblibou vyjíždí na různé sportovní hry, pořádané jinými domovy. V září jsme se tak účastnili například her v DS Háje, v Jihoměstská sociální a.s. nebo v DS Říčany. Dalším výjezdem po Praze byla návštěva výstavy J. Šalamouna v muzeu Kampa.

Zkrátka stále se zde něco děje a budeme rádi, když si přečtete podrobnější informace a prohlédnete fotografie v naší sekci "fotogalerie" zde na webových stránkách. Přímý proklik na galerii z měsíce září najdete zde.

Děkujeme Vám za přízeň.

Tým DS Chodov


Přidáno 17. 9. 2021

Informace k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby v našem zařízení budou probíhat v 8. - 9. 10. 2021 za přítomnosti členů okrskové volební komise P11, kteří do DS přijdou s přenosnou volební schránkou.

Klienti s trvalým bydlištěm v Domově/DS, nebo klienti, kteří požádají o zapsání do zvláštního seznamu pro výše uvedené volby, vedeného Úřadem městské části Praha 11, mohou volit do zmíněné přenosné volební schránky. Požádat o zapsání do zvláštního seznamu mohou do 1.10.2021 12:00 hod., a to prostřednictvím svých kmenových sociálních pracovnic. Osobně lze také požádat o vydání voličského průkazu až do 6.10.2021 16:00 hod., ale lze tak učinit pouze přímo na příslušném úřadě v místě trvalého pobytu. Pokud má klient trvalý pobyt mimo volební obvod DS a chce volit v místě svého trvalého bydliště, může tak učinit sám nebo s pomocí rodinných příslušníků, kteří mu s doprovodem nebo s dopravou do volební místnosti pomůžou. Příslušná adresa volební místnosti je uvedena na obálce, která by měla být doručena spolu s volebními lístky na adresu Vašeho trvalého bydliště.

V případě dotazů ohledně voleb kontaktujte Mgr. Annu Tomčákovou, tel.: 267 907 445, nebo mob. 773 808 827.


Přidáno 8. 9. 2021

Ve čtvrtek 2. 9. proběhla v Domově každoroční Zahradní slavnost.

V rámci slavnosti jsme vyhlásili také výsledky fotografické soutěže Život ve vteřině. Odpolednem provázel pan Alexander Hemala. Z hudebních kapel jsme si mohli poslechnout skupinu Jakodoma a Živá huba. Děti se zabavily při výtvarném workshopu, ostatní mohli obdivovat keramické výrobky našich klientů či podpořit stánek udržitelnosti.

Fotografie ze Zahradní slavnosti naleznete zde.

Fotografie ze soutěže a z vyhlášení naleznete zde.

Děkujeme všem za účast!


Dobrý den,

VZP ČR vydala nové Organizační opatření č. 14/2021 v souvislosti s obnovením povinného testování zaměstnanců a klientů v pobytových službách. Toto opatření s účinností od 1. září 2021 upravuje problematiku antigenního testování. Celé znění naleznete zde.

Domov pro seniory Chodov


Vážení obyvatelé Domova, rodinní příslušníci, přátelé, dodavatelé a naši příznivci,

srdečně Vás zveme na VI. Donovalskou zahradní slavnost. Bližší informace naleznete zde.

Těšíme se na Vaši účast,

Domov pro seniory Chodov


Vážení rodinní příslušníci a blízcí klientů Domova pro seniory,

rádi bychom Vás informovali o situaci související s nově platnými certifikáty potvrzující aplikaci očkování proti viru SARS-CoV-2.

Žádáme Vás, nesnažte se pro Vaše blízké stáhnout certifikát na oficiálních stránkách. Potvrzující sms kódy chodí přímo do DS na předem zadané telefonní číslo – z textové zprávy nedokážeme identifikovat o koho se jedná, tzn. že Vám v tomto směru nedokážeme být nápomocni a Vy certifikát bez potvrzujícího kódu nestáhnete. A proto v případě zájmu o vystavení nově platného certifikátu oslovte kmenovou sociální pracovnici nebo vedoucí domova, které nový certifikát pro klienta zajistí.

Děkujeme za pochopení,

Domov pro seniory Chodov


Aktualizace ke dni 12. 7. 2021

Rozhodnutí ředitelky DS Chodov ohledně návštěv platné od 9. 7. 2021 ve svém plném znění naleznete zde.

Věnujte mu prosím pozornost, děkujeme.


Aktualizace ke dni 8. 6. 2021

Věnujte prosím pozornost úpravě Mimořádného opatření. Ta se týká rozšíření možností, za kterých jsou povoleny návštěvy v DS (platnost testů), proto prosím zaměřte svoji pozornost na tuto pasáž. Celé znění MO naleznete zde.

Rozhodnutí ředitelky DS Chodov, které shrnuje tato opatření, naleznete v plném znění zde.


Aktualizace ke dni 7. 6. 2021

Vážení rodinní příslušníci a blízcí klientů,

rádi bychom Vás informovali o situaci související s nově platnými certifikáty potvrzující aplikaci očkování proti viru SARS-CoV-2.

Žádáme Vás, nesnažte se pro Vaše blízké stáhnout certifikát na oficiálních stránkách. Potvrzující sms kódy chodí přímo do DS na předem zadané telefonní číslo – z textové zprávy nedokážeme identifikovat o koho se jedná, tzn. že Vám v tomto směru nedokážeme být nápomocni a Vy certifikát bez potvrzujícího kódu nestáhnete. A proto v případě zájmu o vystavení nově platného certifikátu oslovte kmenovou sociální pracovnici nebo vedoucí domova, které nový certifikát pro klienta zajistí.

Děkujeme za pochopení,

Domov pro seniory Chodov


Aktualizace ke dni 26. 5. 2021

Věnujte prosím pozornost rozhodnutí ředitelky DS, které v plném znění naleznete zde.

Toto rozhodnutí upravuje podmínky a systém organizace návštěv v DS.


Aktualizace ke dni 24. 5. 2021

Níže naleznete znění Mimořádného opatření, které upravuje podmínky návštěv v DS. Změny nastaly v akceptaci prodloužené lhůty imunity po prodělání onemocnění covid-19 a také v akceptaci pouze první dávky očkování při dodržení dané lhůty 22 dní po aplikaci. Plné znění tohoto MO naleznete zde.


Aktualizace ke dni 17. 5. 2021

Věnujte prosím pozornost novému znění Mimořádných opatření Vlády ČR. Omezení vycházek mimo DS se ruší a zároveň se upravuje MO ohledně návštěv obecně, zejména ve zdravotnických zařízeních. Konkrétní pravidla pro návštěvy v DS však zůstavají stejná.

Plné znění MO ohledně zrušení omezení vycházek naleznete zde.

Plné znění MO ohledně návštěv naleznete zde.


Aktualizace ke dni 26. 4. 2021

Věnujte prosím pozornost následujícímu rozhodnutí ředitelky DS Chodov ohledně režimového nastavení návštěv. Rozhodnutí naleznete v plném znění zde.


Aktualizace ke dni 19. 4. 2021

Měsíc duben se přehoupl do druhé poloviny a my Vám přinášíme nové informace z Domova.

Již téměř měsíc nám dělají radost dva nové zvířecí přírůstky – králíčci Mia a Lumpík.  Fotografie můžete průběžně sledovat na našich webových stránkách a na profilu na FB.

Jaro jsme samozřejmě tak, jak se sluší, přivítali i prací na záhoncích a v truhlíkách. Máme nově přesazený mobilní truhlík s rybízem, angreštem a dalšími „bobulemi“. Na balkónech máme zasazeny papriky, rajčata, okurky a někteří dokonce i slunečnice. Už se samozřejmě těšíme na sklizeň, a protože se o všechny sazenice vzorně staráme, tak očekáváme, že bude úrodná.

Také další aktivity probíhají tématicky k určitým zvyklostem či svátkům, například krásně jsme prožili nedávné Velikonoce - zasetí řeřichy a osení, barvení vajíček, výroba výzdoby, dokonce zdravotní bratr, jak se patří, „vyšupal“ ženy v Domově pomlázkou.

Pravidelně na jednotlivé domovy dochází logopedka, která se věnuje také grafomotorickým dovednostem. Nově zařadila cvičení mluvidel také do pravidelného dopoledního hlášení rozhlasu Domova, kdy je možné si společně „logopedicky zacvičit“.

Ještě jedná dobrá zpráva. Opět do Domova pravidelně dochází na své hodiny muzikoterapeut.

Novinkou jsou na každém patře na nástěnce graficky zpracované dokumenty, které se týkají karanténních opatření a očkování. Pro mnohé jsou tak informace přehlednější a srozumitelnější.

Stejně jako každý rok i letos zachováme tradici pálení čarodějnic, kterou si také připomeneme výzdobou na jednotlivých patrech. Na té se budou podílet klienti i pracovníci jednotlivých pater společně. Pálení čarodějnic pak proběhne 30. 4. 2021 odpoledne.

Závěrem Vám děkujeme za všechny maily, dopisy a telefonní hovory, kterými nám vyjadřujete podporu.

Tým DS Chodov


Aktualizace ke dni 12. 4. 2021

Věnujte prosím pozornost mimořádnému opatření Vlády ČR ohledně návštěv a vycházek klientů. V mimořádném opatření nedochází k žádné změně v již nastavených pravidlech, změna je pouze v zákonné normě, na kterou MO odkazuje.

MO návštěvy zde.

MO vycházky zde.

Zároveň přikládáme rozhodnutí ředitelky organizace, které naleznete zde.


Aktualizace ke dni 29. 3. 2021

Usnesením Vlády České republiky ze dne 26. 3. 2021 se prodlužuje platnost dřívějších usnesení, týkajících se vycházek a návštěv v DS. Konkrétně se jedná o prodloužení platnosti usnesení ze dne 18. března 2021 č. 296 (vycházky) a č. 297 (návštěvy). Znění zůstává nezměněno a naleznete jej v odkazech níže.

Usnesení o prodloužení termínu platnosti naleznete zde.


Aktualizace ke dni 19. 3. 2021

Věnujte prosím pozornost rozhodnutí ředitelky DS Chodov, které naleznete zde.  Toto rozhodnutí doplňuje dokumenty, které upravují podmínky návštěv a vycházek klientů DS. Plné znění těchto dokumentů naleznete zde - návštěvy, vycházky.

Děkujeme za dodržování veškerých opatření.


Aktualizace ke dni 15. 3. 2021

Zprávy z Domova 15. 3. 2021

Měsíc březen je již ve své polovině a my Vám přinášíme nové informace z Domova.

Důležitou informací je, že „finišujeme“ očkování proti nemoci Covid-19 u klientů a zaměstnanců, kteří projevili zájem. V lednu a únoru proběhla 1. vlna očkování a teď v březnu a dubnu proběhne 2. vlna očkování. Pokud některý Váš blízký z řad našich klientů projeví zájem, lze se na očkování ještě do 17. 3. 2021 přihlásit.

Návštěvy probíhají zatím za nezměněných podmínek, tzn. ve stejném režimu od prosince 2020. Jinak i  nadále se samozřejmě můžete se svými blízkými spojit pomocí aplikací Skype, Whatsapp či videohovorem. Pokud máte zájem o spojení, neváhejte kontaktovat kmenovou sociální pracovnici domova, kde Váš blízký bydlí.

K volnočasovým aktivitám – stále probíhají aktivity individuální (výtvarná tvorba, trénink paměti,...) a v malých skupinách na jednotlivých patrech také aktivity skupinové. Tak jako celý národ vaří a peče, tak i klienti v Domově nezůstávají pozadu, pečeme štrůdly slané i sladké, bublaninu a jiné, odpoledne s kávou je hned příjemnější. Při takových činnostech jde o přirozenou aktivizaci a zároveň o cvičení motoriky, koordinace, paměti a samozřejmě o sociální interakci.

V uplynulém měsíci jsme oslavili několik významných jubileí, kulatých a půlkulatých narozenin, dokonce jedny 100. narozeniny. Oslavencům připravujeme malé oslavy samozřejmě za dodržení všech nastavených hygienických opatření. Někdy na oslavě nechybí dort, jindy zase květina. Květiny oslavenec dostane často od rodiny, blízkých, od nás anebo od Aranžerie, což je květinová dílna, která zaměstnává pracovníky, kteří čelí epilepsii. Květiny od nich jsou pokaždé jiné a oslavence na nich mimo jiné baví i to, že téměř pokaždé v kytici objeví květinu, kterou neznají. V rámci aktivizace si pak o ní zjišťují informace. Fotografie z předávání najdete na našem profilu na FB a také na www.seniordomov.cz v sekci fotogalerie.

Závěrem, jedna novinka z domova D. Máme nového člena domácnosti, zakrslého králíka Miu. Na základě výzvy na FB Domova, kde jsme králíčka poptávali, jsme dostali nabídku právě na darování této králičí dámy. Zatím se u nás rozkoukává a klienti si na ni pomalu zvykají. Své dny pak budou moci trávit také péčí o ní. Fotografie také naleznete na našich www v sekci fotogalerie a postupně také na FB profilu.

Děkujeme vám za slova podpory, která nám zasíláte.

Tým DS Chodov


Aktualizace ke dni 3. 3. 2021

Věnujte prosím pozornost informacím ohledně sčítání lidu, naleznete je zde.


Aktualizace ke dni 28. 2. 2021

Věnujte prosím pozornost úpravám ve vládních usnesení, která se týkají návštěv a vycházek. Plné znění naleznete zde (návštěvy) a zde (vycházení).

Děkujeme.


Aktualizace ke dni 10. 2. 2021

Zprávy z Domova

Informace k návštěvám – pokud plánujete návštěvu za svým blízkým, prosím, zkontaktujte nejprve kmenovou sociální pracovnici jednotlivého domova, kde bydlí. Spolu se domluvíte na vyhovujícím termínu. Pro domluvení návštěvy je třeba mít negativní antigenní test, jehož výsledek není starší 48 hodin. Další možností je předložit potvrzení o 90 denní lhůtě po prodělání onemocnění Covid-19. Je však vždy třeba mít písemné potvrzení, nejen sms. Dále je třeba mít vlastní respirátor minimálně ochrany FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu. Délka návštěvy je 30 minut, vždy pro 2 dospělé osoby. Návštěvy probíhají v přízemí budovy v kontaktních místnostech.

Informace k očkování - je důležitou a radostnou zprávou, že v Domově bylo zahájeno očkování proti onemocnění Covid-19, a to jak klientů, tak i zaměstnanců. Očkování je dobrovolné a záleží na zvážení každého jednotlivce. Evidujeme velký zájem ze strany klientů i zaměstnanců.

Ze života v Domově - samozřejmě nadále probíhají v jednotlivých domovech volnočasové aktivity, ať už jsou individuální nebo skupinové. Mezi ty oblíbené patří cestovatelské okénko, kondiční cvičení, brýle s virtuální realitou, hraní binga nebo šachů a čtení na pokračování. Fotografie z aktivit uveřejňujeme na webových stránkách v sekci fotogalerie a na FB profilu. Některé z nich potom vyjdou také v časopise Chodováček.

V rámci dlouhodobé a nepřetržité spolupráce s organizací Mezi námi o.p.s. a mateřskou školou Semínko jsme se opět zapojili do dalšího projektu, který podporuje mezigenerační setkávání. Tentokrát vyhrály naše klientky soutěž „Křížovka 2020“. Výhrou byly další milované křížovky doplněné o recepty našich babiček. Samozřejmě klienti často vzpomínají na děti z této MŠ, které jim zasílají obrázky a těší se, až se společně uvidí po dlouhé odmlce osobně.  

Děkujeme všem za slova podpory, za dárky, které nosíte svým blízkým pro radost a brzy přineseme další informace.

Tým Domova


Aktualizace ke dni 1. 2. 2021

Zprávy z Domova

Máme tady začátek měsíce února 2021, i tento rok se rozeběhl velmi rychle a my vám přinášíme další nové zprávy.

V Domově nabízíme všem i nadále možnost si zkrátit a zpříjemnit volné chvíle nejen individuálními rozhovory, ale také individuálními a skupinovými aktivitami. Mezi nejoblíbenější patří výroba keramiky, které se s oblibou na domově A účastní také naše nová přítelkyně – korela Josefínka. Dalšími oblíbenými činnostmi jsou společenské stolní hry, hra Bingo, výtvarné techniky jako práce s korálky či vlnou.

V prosinci 2020 jsme se zapojili do projektu Senioři mezi námi. Projekt byl postaven tak, že senioři z celé ČR zasílali k zařazení do soutěže své vyluštěné křížovky. Sto luštitelů, kteří měli správně vyluštěnou tajenku, obdrželo věcný dar. Za náš Domov se povedlo získat výhru rovnou dvakrát.

Zapojili jsme se také do zajímavého projektu květinové dílny Aranžérie, kdy někteří naši oslavenci, kteří slaví kulaté jubileum, dostanou z této dílny darem květinu. Aranžérie není obyčejná květinová dílna, zaměstnává především květinářky a květináře, kteří čelí epilepsii. Je to tedy nejen květinová dílna, ale zároveň sociální podnik, kde pracují ti, pro které je často představa běžného zaměstnání nedosažitelná. Pokud si zde koupíte nebo objednáte květinu či květinovou dekoraci, podpoříte sociální podnikání a samotné pracovníky. Více informací o celém projektu, dílně Aranžérie a možnostech, jak také celou věc podpořit, naleznete zde.

Naše dlouhodobá spolupráce s MŠ Semínko a Mezi námi o.p.s. pokračuje i nadále. Před jarní vlnou pandemie covid-19 za námi v rámci aktivit docházely děti právě z této mateřské školky. Nyní se s dětmi alespoň „vídáme na dálku“ - v rámci projektu Pohádkový rok se každý měsíc společně zapojujeme se svými výrobky do soutěže na určité téma. V září to byl Večerníček, poté třeba vodník či liška. Kdo se chce do projektu zapojit, vyrábí na dané téma výrobky, obrázky, postavičky apod. To samé dělají současně děti ve školce. Poté všichni odešleme hotové výrobky do soutěže. Za měsíc prosinec jsme společně vyhráli třetí místo. A nyní se již připravujeme na soutěžní boj pro měsíc leden - výroba kocoura Mikeše.

Minulý týden vyšlo nové vydání časopisu Chodováček. Postupně bude distribuován mezi všechny zájemce o jeho přečtení. Tentokrát obsahuje fotografie z Vánoc, řadu informací, aktualit, pravidelný článek o cestování a také některé nové rubriky pro volný čas – křížovku, hádanky.

Rádi bychom vám a tím i vaším blízkým připomněli, že i nadále mohou všichni obyvatelé Domova svoje případné připomínky, náměty, přání, stížnosti, pochvaly apod. sdělovat vedení Domova a to prostřednictvím schránek důvěry. Mohou napsat přímo do mobilních schránek (modrých z plexiskla) na jednotlivých patrech nebo pevných schránek, umístěných ve společenských prostorách Domova. Připomínky mohou podat také ústně a to prostřednictvím kmenových sociálních pracovníků, vedoucích domovů, sociální pracovnici Mgr. Anně Tomčákové, která má přímo tuto agendu ve své gesci nebo jakémukoliv zaměstnanci DS, kterému důvěřují. Tyto informace nalezne každý také sepsané na nástěnkách jednotlivých pater domovů.

Děkujeme vám za projevovanou důvěru, za dopisy a maily, které nám píšete, a doufáme, že společně zvládneme i další týdny.

Tým Domova


Aktualizace ke dni 11. 1. 2021

Zprávy z Domova

Je 11. ledna 2021, máme zde nový rok a všichni věříme, že bude v mnoha ohledech lepší než ten předchozí. Téměř celý rok 2020 byl pro mnohé z nás těžší než obvykle, ale i tak se snažíme vše společně zvládnout a být si navzájem oporou. Veškerý personál Domova pro seniory Chodov se snaží, aby tyto časy byly pro Vaše blízké lépe zvládnutelné, a budeme společně doufat, že nás čeká nový a lepší čas. Jsme plní naděje, že se tento rok dočkáme více společných okamžiků s našimi i Vašimi nejbližšími, naplněné štěstím a radostí.

Důležitým okamžikem během Vánoc byl Projekt Ježíškova vnoučata, organizovaný Českým rozhlasem, který už u nás znáte. DS Chodov se projektu několik let účastní. Přání klientů Domova byla různá. Od maličkostí jako je kosmetický balíček či polštářek, přes návštěvu letiště až po přání větší, avšak velmi důležité pro klienty, kteří již tráví většinu času na lůžku - televize. Novinkou bylo přání v podobě určitého zážitku, či předplatného časopisu. Letos je bohužel s ohledem na epidemii onemocnění covid-19 situace odlišná a dárci nemohou obdarovaného překvapit svoji návštěvou, popovídat si, posedět třeba chvíli s šálkem čaje a cukrovím. Dárci tedy tentokrát zvolili cestu zaslání poštou, kurýrem či osobně dárky přinesli na recepci Domova. Fotografie z předávání těchto dárků můžete shlédnout zde.

Dalším, kdo obdaroval obyvatele Domova vánočními dárky, byla společnost Productboard. Klienti DS Chodov zaměstnancům této společnosti ve spolupráci s aktivizačními pracovnicemi vlastnoručně vyrobili vánoční přáníčka, kde uvedli, co by rádi našli pod stromečkem. Všechna přání byla splněna a klientům vykouzlila úsměvy na tvářích.

V neposlední řadě všechny obyvatele obdaroval i Domov. Všem klientům byl předán vánoční dárkový balíček plný „něčeho dobrého na zub“ a malého překvapení a samozřejmě také stolní kalendář, což je již naší tradicí. Klientům bylo popřáno radostné prožití vánočních svátků a předán vánoční dopis s přáním do nového roku od paní ředitelky.

Za probíhajících opatření jsme se také snažili s klienty domova oslavit Silvestr a přivítat tak Nový rok 2021. Vašim blízkým byl předán od Domova malý balíček s nápoji a pohoštěním.

I nadále probíhají volnočasové aktivity, ať už jsou individuální nebo skupinové. Mezi ty oblíbené patří cestovatelské okénko, kondiční cvičení, brýle s virtuální realitou, hraní binga nebo šachů a čtení. Klientům se také, pokud nám to protiepidemická pravidla umožňují, zapůjčují knihy z veřejné knihovny. Aktivizační pracovnice si s klienty povídají o různých událostech ve světě nebo o různých zajímavostech. Klienti Domova se také rádi zapojili do vyplňování dotazníků k diplomové práci, jejíž téma bylo – Vzdělávání seniorů v Praze.

Za splnění podmínek jsou stále rozšířeny výjimky umožňující návštěvy klientů v Domově. Pro více informací se prosím obraťte na kmenové sociální pracovnice jednotlivých domovů.

Děkujeme za Vaše slova podpory, celý DS Chodov Vám přeje krásný nový rok 2021.


Aktualizace ke dni 22. 12. 2020

Věnujte prosím pozornost novému usnesení Vlády ČR v záležitosti vycházek klientů. Plné znění usnesení naleznete zde.

Zároveň si, prosím, přečtěte rozhodnutí ředitelky DS Chodov, které naleznete zde.

Děkujeme.


Aktualizace ke dni 17. 12. 2020

Rozhodnutí ředitelky o pravidlech vycházení klientů po dobu nouzového stavu si prosím přečtěte zde.


Aktualizace ke dni 15. 12. 2020

Věnujte, prosím, pozornost usnesení Vlády České republiky ohledně vycházek obyvatel DS mimo Domov. Plné znění tohoto usnesení naleznete zde.


Aktualizace ke dni 12. 12. 2020

Důležité upozornění

Ag testy budou v DS Chodov prováděny do 17. 12. 2020 včetně.

Pokud máte zájem o návštěvu svého blízkého po tomto datu, nezapomeňte si rezervovat termín testování na veřejném odběrovém místě.

Seznam odběrových míst naleznete v odkazu zde.

Děkujeme.


Aktualizace ke dni 11. 12. 2020

Další usnesení Vlády ČR ze dne 10. 12. 2020 mění dobu účinnosti dřívějších nařízení. Znění naleznete zde.


Aktualizace ke dni 10. 12. 2020

Stejně jako v předchozích letech budou možné odjezdy klientů k rodinám a blízkým domů na vánoční svátky. Podrobné informace k postupu a za jakých pravidel Vám podají vedoucí nebo kmenové sociální pracovnice jednotlivých domovů.


Aktualizace ke dni 9. 12. 2020

Zprávy z domova

Je středa 9. prosince. Máme za sebou druhou adventní neděli a celým Domovem se nese vánoční čas a vánoční nálada. Naši klienti společně s kmenovými aktivizačními pracovnicemi a pracovníky přímé péče ozdobili vánoční stromeček a společenské prostory svých pater. Abychom klientům Domova ještě více zpříjemnili tento krásný vánoční čas, proběhlo společné rozsvícení vánočního stromečku, a to v atriu a velké zahradě za přítomnosti ředitelky domova. Společně jsme si poslechli vánoční koledy a strávili čas společně, a to vše za dodržení všech nařízených hygienických pravidel.

Mikulášská nadílka se nevyhnula ani našemu Domovu, avšak z důvodu současné situace, neproběhlo obdarování přímo od Mikuláše, čerta a andělů, ale každý klient byl obdarován balíčkem s překvapením a fotografií této tradice, kterou pro ně připravily kmenové aktivizační a sociální pracovnice.

Domov uvítal zapojení se do projektu Dvojka volááá. Známé hlasy z Českého rozhlasu Dvojka, našly způsob, jak ještě více rozveselit klienty domovů pro seniory. Osobnosti jako Halina Pawlowská, Dalibor Gondík, Tereza Kostková, Václav Kopta a další, prostřednictvím aplikace Oskar senior si povídají s našimi seniory. Od žáků ze Základní umělecké školy v Nýřanech jsme klientům zprostředkovali jejich koncert přes Youtube a DVD individuálně prostřednictvím našich tabletů anebo notebooků při skupinových a individuálních aktivitách.

Radostnou zprávou je také to, že od 5. 12. 2020 za splnění podmínek jsou rozšířeny výjimky umožňující návštěvy klientů v Domově. Pro více informací se prosím obraťte na kmenové sociální pracovnice jednotlivých domovů. Upozorňuje však, že i nadále dle usnesení Vlády ČR platí zákaz vycházení klientů mimo areál zařízení.

V pondělí 7. 12. 2020 na velké zahradě Domova proběhl koncert na Panovu flétnu. Překvapením celého koncertu byla přítomnost českého operního a muzikálového zpěváka a herce Daniela Hůlky.

I přes rozšíření návštěv Vám nadále rádi zprostředkujeme video hovor skrze aplikace SKYPE či WhatsApp.

Je nám potěšením, že na nás myslíte a vyjadřujete podporu. Jsme vděční za veškeré obrázky, pozdravy, fotografie anebo videa, která jsou určena seniorům k potěšení, povzbuzení a podpoření v této nelehké době. Našim klientům vždy rozzáří oči a vykouzlí úsměv na tváři. I nadále se snažíme být klientům v této situaci oporou. Patří k tomu především rozhovory nebo volnočasové aktivity. V tento vánoční čas pravidelně probíhá na domovech vaření a pečení vánočního cukroví.

Aktuální fotografie klientů domova jsou stále doplňovány zde na webových stránkách Domova pro seniory Chodov v sekci "fotogalerie".  


Aktualizace ke dni 4. 12. 2020

Rozhodnutí ředitelky DS Chodov, kterým se stanovují režimová opatření, za kterých se povolují návštěvy rodinných příslušníků a osob blízkých, naleznete v plném znění zde.

Prosím, věnujte dokumentu pozornost, děkujeme.

Desatero pro návštěvy naleznete zde.


Aktualizace ke dni 1. 12. 2020

Nové vládní usnesení ze dne 30. 11. 2020 se týká rozšíření výjimek, za kterých je možnost povolení návštěvy v DS. Plné znění naleznete zde.

Návštěvu lze po splnění výjimky uskutečnit za stanovených podmínek, které naleznete zde.

Konkrétní informace Vám poskytnou kmenové sociální pracovnice jednotlivých domovů. Písemné znění uveřejníme v této sekci do 7. 12. 2020.


Dopisy, vzkazy, balíčky a zásilky, které chcete svým blízkým doručit, můžete přinést na recepci Domova, vše prosíme zabalené tak, aby šlo ošetřit dezinfekcí, tj. v krabici, případně igelitovém balíčku. Prosíme o označení jménem klienta a domova A, B nebo D tak, kam je zásilka určena. 

Zároveň je před Domovem umístěna bezkontaktní krabice, kde zásilky můžete zanechat tak, aby nedošlo ke kontaktu s pracovníkem recepce.

Děkujeme.


Aktualizace ke dni 27. 11. 2020

Zaměstnanci Domova se snaží Vašim blízkým zpříjemnit volné chvíle individuálními rozhovory a také individuálními a skupinovými aktivitami. Mezi nejoblíbenější patří skládání puzzle, navlékání korálků a zhotovování náramků dle vlastní kreativity, trénování paměti, kondiční cvičení, bingo a cestovatelské okénko, při kterém si klienti ukazují fotografie z cizích zemí, které navštívili a vyprávějí si zážitky z cestování. Aktivity probíhají v individuální formě také skrze čtení knih a vyrábění keramiky. Velmi oblíbená je také aktivita spojená s brýlemi na virtuální realitu. Další oblíbenou činností jsou deskové hry, při kterých klienti rozvíjí mimo jiné i jemnou motoriku.

Nelze nevzpomenout práci psychoterapeuta v Domově, dochází za klienty a soustředí se na rozhovory k současné situaci.

V Domově již pomalu vládne vánoční nálada, a proto se klienti spolu s aktivizačními pracovníky například rozhodli vyrobit vlastní vánoční ozdoby, kterými společně ozdobí vánoční stromeček. Ozdoby vyrábí z vlastnoručně vyrobené hmoty a společnou aktivitu doprovází dobrá nálada a poslech vánočních koled. 

Připravujeme se také na slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku. Vánoční stromečky se budou zdobit v pátek 27. 11. 2020 a 30. 11. 2020 nás čeká rozsvěcení a to od 14.30 hodin v atriu a od 15.30 na velké zahradě Domova. Slavnostní chvíle doprovodí reprodukovaná hudba v podobě vánočních koled, které nám pustí Martin Krulich. Klienti budou moci akci sledovat přímo ze zahrad nebo balkonů svých pokojů a koledy jistě uslyší celý Domov.

Také tento rok – stejně jako v předchozích letech – jsme se zapojili do akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Někteří klienti tak od dárců z celé České republiky dostanou překvapení v podobě dárků, které si přejí či potřebují. Ale ani ostatní nepřijdou zkrátka – pro každého máme vánoční dáreček připraven i my.

Děkujeme všem za podporu.


Aktualizace ke dni 25. 11. 2020

Zprávy z Domova

Děkujeme Vám za Vaše kladné ohlasy k fotografiím z dění v Domově, které sdílíme na našich webových stránkách a Facebooku. Velmi nás například potěšila zpětná vazba paní Vladimíry Štěpaníkové, která nechala zhotovit klientce ručně vyrobené krmítko z masivního dřeva poté, co viděla na naší FB stránce klientku vyrábět alternativní krmítko z materiálů, které máme běžně k dispozici ve všech domácnostech. Krmítko vyhotovil na zakázku pan Jaroslav Janáš. Klientku dřevěné krmítko velmi potěšilo, nyní již zdobí její balkón v Domově. Na oplátku klientka dárcům připravila děkovný dopis a malý dárek v podobě vánoční ozdoby pro každého. 

Velkou radost a úsměv na tváři našim klientům udělaly květiny, které darovala do Domova paní Radka Svobodová z květinářství Radka v Prašné ulici. Za zajištění celé akce děkujeme paní Monice Dvořáčkové z MČ Praha 11.

Obyvatelé domova B se zapojili do projektu Senioři mezi námi. Projekt probíhá tak, že klienti obdrželi křížovku na vyluštění, po vyplnění je křížovka zaslána a zařazena do soutěže. Sto luštitelů, kteří budou mít správně vyluštěnou tajenku, obdrží věcný dar.

Stále je tu také možnost zprostředkování video hovoru s Vašimi blízkými skrze aplikaci SKYPE nebo WhatsApp. Neváhejte se obrátit na naše kmenové sociální pracovnice.

Děkujeme za podporu.


Aktualizace ke dni 23. 11. 2020

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 20. 11. 2020 se mění doba účinnosti některých předchozích usnesení. Prodloužení doby účinnosti se týká také usnesení, které upravuje návštěvy. Zákaz návštěv se tímto prodlužuje do 12. prosince 2020.

Nové usnesení z 20. 11. 2020 naleznete zde.

Předchozí usnesení ze dne 30. 10. 2020 s podrobnými informacemi naleznete zde.

Návštěvy jsou zakázány s výjimkou:

- nezletilých uživatelů sociálních služeb

- uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností

- uživatelů sociálních služeb se zdravotním postižením

- uživatelů, pokud to vyžaduje jejich psychický stav či sociální situace (tuto výjimku posuzuje s klientem ředitelka DS a sociální pracovník ve spolupráci s dalšími pracovníky zařízení)

- uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění

Děkujeme, že daná nařízení respektujete.


Aktualizace ke dni 21. 11. 2020

Zpráva z domova D

Se svými blízkými se nadále můžete spojovat pomocí videohovorů přes aplikaci Skype, předáním vzkazů a fotografií. Na kmenovou sociální pracovnici domova D, Bc. Michaelu Ficovou, se nyní můžete obrátit na novém tel. čísle 773 768 966.

Mezi oblíbené aktivity na domově D patří výroba krmítek, procvičování jazykových a verbálních schopností za pomocí jazykolamů. Klienti mají také rádi poslech písní na přání dle oblíbených interpretů včetně pouštění videozáznamů z koncertů a muzikálů. Klientky domova D se domluvily s aktivizační pracovnicí, že se společně naučí plést, háčkovat a vyšívat. Klientky mají ruční práci jako druh relaxace, a tak všechny nadšeně souhlasily. I v této době nezapomínáme na narozeniny Vašich blízkých a snažíme se je potěšit květinou a nějakou oblíbenou dobrotou k tomu. Dále podporujeme komunikaci mezi klienty mezi různými domovy, kteří během pobytu zde, navázali společné přátelství. Například klient z domova D zasílá dopisy klientkám na domov A, které mu na oplátku píší básně.

Na podzim tohoto roku došlo ke slavnostnímu předávání ocenění za pomoc při covid-19 od Českého červeného kříže. Tato ocenění jsou určena těm, kteří se na jaře obětavě, a nad rámec svých povinností, osobně zapojili do zvládnutí epidemie covid-19. Jednou z oceněných je i naše nynější aktivizační pracovnice Domova D, Silviana Terzijská, která v době počátku epidemie Covid-19 byla dobrovolnicí v našem domově. Je nám velkou ctí a potěšením, že právě Silviana toto ocenění získala.

V rámci celého Domova bylo zahájeno plošné testování pomocí screeningových POC antigenních testů. Tyto testy provádí odborně proškolený zdravotnický personál, a to jak u klientů tak i zaměstnanců. Nadále dodržujeme všechna opatření a nařízení, abychom uchránili klienty i personál před rizikem nákazy nemocí Covid-19.

Stále také zde na webových stránkách doplňujeme fotogalerii z aktuálního dění v domově. Můžete se na ni přímo prokliknout zde. Sledujte nás také na FB profilu Domova, kde pravidelně uveřejňujeme fotografie a krátké informace.

Za domov D bychom rádi poděkovali všem za trpělivost, pochopení, podporu a pomoc v této těžké době.


Aktualizace ke dni 13. 11. 2020

Aktuální novinky domova B

I nadále se snažíme klientům pomoci zvládat momentální složitou situaci. Snažíme se podpořit kontakt s blízkou rodinou či přáteli. Z tohoto důvodu nově zkoušíme sdílení fotografií přes google disk. Funguje to tak, že do složky vložíme fotografie Vašich nejbližších, které si budete moci přes odkaz prohlédnout. Pokud byste chtěli i Vy do složky vložit své fotografie, je nutné mít zřízený emailový účet přes g-mail. Tento nový způsob umožní vzájemné sdílení fotografií, které udělají radost jak Vám, tak našim klientům. Celý tým domova B pravidelně za Vašimi blízkými dochází na pokoje, kde si s nimi povídáme o aktuálních tématech, o dřívější době i o jejich rodinách.

Kmenové aktivizační pracovnice znovu organizují skupinové aktivity pro čtyři klienty. Tento týden probíhalo skupinové kondiční cvičení, hraní binga či trénování paměti. Vašim nejbližším také zpříjemňujeme čas individuálními aktivitami, jako je kondiční cvičení, četba knih, trénink paměti, keramika, arteterapie či virtuální realita. Klienti se skrze virtuální realitu dostanou do měst po celém světě, na pláž, do hor či mezi exotická zvířata.

Abychom mohli zprostředkovat kontakt mezi Vámi a Vašimi blízkými, nově nabízíme video hovory skrze aplikaci WhatsApp, o této novince jsme Vás již informovali prostřednictvím e-mailu. I nadále je možné realizovat video hovory pomocí aplikace SKYPE. Stačí se pro oba způsoby video hovorů telefonicky nebo emailem spojit s kmenovými sociálními pracovnicemi domova B - Bc. Sandrou Hurtovou, sandra.hromadkova@seniordomov.cz, nebo s Mgr. Annou Čechovou, anna.cechova@seniordomov.cz. Pro lepší komunikace máme k dispozici také jedny reproduktory, díky kterým Vaši blízcí lépe slyší, co jim říkáte.

Dále Vás prosíme o spolupráci ve sdělování informací o vyšetřeních Vašich blízkých u odborných lékařů. Informujte prosím o vyšetřeních personál jednotlivých pater alespoň dva dny dopředu, abychom věděli, kdy klient pojede na vyšetření mimo domov. Vzhledem k současné situaci prosím zvažte akutnost těchto vyšetření a přeobjednání na pozdější termín. S rozhodnutím, zdali vyšetření posunout či nikoli, Vám ráda pomůže naše praktická lékařka MUDr. Petrová na telefonním čísle 267 907 428.

I nadále je možné donést balíčky pro Vaše blízké. Pokud budete chtít udělat radost Vaším blízkým v podobě dopisů nebo pohledů, můžete je zasílat poštou nebo do e-mailů kmenových sociálních pracovnic, které jim je rády vytisknou a předají.

Stále také zde na webových stránkách doplňujeme fotogalerii z aktuálního dění v domově. Můžete se na ni přímo prokliknout zde. Sledujte nás také na FB profilu Domova, kde pravidelně uveřejňujeme fotografie a krátké informace.

Na závěr chceme poděkovat všem, kteří nám píší nebo i telefonicky sdělují slova podpory.

Tým domova B


Aktualizace ke dni 10. 11. 2020

Co je nového na domově B?

Na Domově B se snažíme Vaším blízkým zpříjemnit dny na jejich pokojích rozhovory, které s nimi pravidelně realizují kmenové aktivizační pracovnice, kmenové sociální pracovnice a pracovníci přímé obslužné péče (pečovatelé). Povídáme si s nimi především o současné situaci a jejich pocitech.

Z důvodu přísnějších opatření se snažíme dny Vašich blízkých naplňovat individuálními aktivitami, jako je četba z knih, individuální cvičení nebo trénování paměti. Vaši blízcí mají také možnost individuální virtuální reality, přenosu fotografií z různých zemí anebo ukázky pro ně důležitých obrázků pomocí  notebooku z internetu, jako jsou například obrázky rodného města. Individuálně také probíhá keramika nebo aktivita s haptickými pomůckami, které jsou dobré pro trénink jemné motoriky. Kmenové aktivizační pracovnice pravidelně klientům roznáší denní tisk a pro radost pohledy a přání, které do Domova pro seniory Chodov zasílají děti z mateřských škol.

Víme, že pro Vás i klienty domova není lehké, že se nemůžete navštěvovat, proto nabízíme alternativu video hovorů pomocí aplikace SKYPE, které můžeme zajistit skrze naše tablety, stačí se telefonicky nebo emailem spojit s kmenovými sociálními pracovnicemi domova B - Bc. Sandrou Hurtovou, sandra.hromadkova@seniordomov.cz, nebo s Mgr. Annou Čechovou, anna.cechova@seniordomov.cz.

Pohledy, dopisy a přání svým blízkým můžete zasílat poštou nebo i e-mailem. Našim klientům dělají radost a s radostí jim Vaše pozdravy předáme. I nadále můžete pro své blízké nosit balíčky, které si myslíte, že je v této situaci potěší.

Ve fotogalerii zde na webových stránkách také naleznete fotografie z aktuálního dění v domově. Můžete se na ně přímo prokliknout zde. Sledujte nás také na FB profilu Domova, kde pravidelně uveřejňujeme fotografie a krátké informace.

Na závěr Vám moc děkujeme za Vaše slova podpory, které nám zasíláte e-mailem nebo i předáváte telefonicky. Tým domova B.


Aktualizace ke dni 9. 11. 2020

Informace z domova A

Chápeme, že odloučení od Vašich blízkých a milovaných trvá dlouhou dobu a stýská se Vám po osobním kontaktu s nimi.

Tento osobní kontakt, alespoň částečně, může vynahradit videohovor pomocí Skype či WhatsApp, který umožnujeme zprostředkovat přes tablet. Ten je dispozici na každém patře domova A. Pokud chcete této možnosti využít, prosím, napište svůj požadavek na níže uvedené e-mailové adresy:

a1@seniordomov.cz  – patro A1,  

a2@seniordomov.cz – patro A2,  

a3@seniordomov.cz  – patro A3.

Koordinátorky jednotlivých pater se s Vámi rády domluví a videohovor zajistí.  

Další možností je předávání tištěných dopisů a fotek přes e-mail kmenové sociální pracovnice, Bc. Jitky Peroutkové, jitka.peroutkova@seniordomov.cz.

Největší radost mají klienti z Vašich balíčků, které nosíte do recepce a odtud jsou následně distribuovány přímo k Vašim blízkým. Z důvodu nařízených opatření Vás prosíme o to, aby tyto věci byly trvanlivé a zabaleny do igelitu nebo folie. Musíme totiž provést povinnou dezinfekci povrchu. Děkujeme, že toto nařízení respektujete.

Aktivity na domově A probíhají individuálně formou poslechu hudby, čteného slova, četby dle výběru, klienti malují kamínky, vaří a pečou či hrají bingo. Dále od pondělí do pátku probíhá rehabilitace s naší interní fyzioterapeutkou Editou Svobodovou. Tak, jako na jaře, i teď na základě individuálních přání zajišťujeme nákupy minerálních vod, potravin či hygienických potřeb.

Mezi jednu z novinek patří, že na patře A1 mají klienti novou kamarádku papouška Jozefínku, která se tu zabydlela a šíří dobrou náladu.

Ve fotogalerii zde na webových stránkách naleznete fotografie, které zachycují aktuální dění v domově. Můžete se na ně přímo prokliknout také zde. Sledujte nás zároveň i na FB profilu Domova, kde pravidelně uveřejňujeme fotografie a krátké informace.

Děkujeme za Vaše pochopení a podporu v této době.


Aktualizace ke dni 5. 11. 2020

Informace z domova D

Vážení přátelé našeho domova,

na základě naší dobré zkušenosti z jarních měsíců, Vám přinášíme opět nejnovější zprávy z dění v DS Chodov, tentokrát z domova D.

Všichni naši klienti jsou pravidelně informováni o aktuálním dění v DS a opatřeních, která jsme přijali. Jsme rádi, že klienti i Vy respektujete všechna nařízení Domova, Hygienické stanice HMP, Vlády ČR nebo Ministerstvem zdravotnictví ČR. Jak jistě víte, nabízíme možnost zanechání balíčků, vzkazů, dopisů a fotografií na vymezeném místě u hlavního vchodu do Domova. Prosíme o pečlivé zabalení, aby jej bylo možné ošetřit dezinfekcí. Moc za ně děkujeme, Vašim blízkým tím vždy vykouzlíte úsměv na tváři a zpříjemníte den.

Chápeme, že je pro Vás a Vaše blízké náročné, opět přerušit na dlouhou dobu osobní kontakt. Proto náš Domov stále nabízí alternativní formu komunikace, prostřednictvím video hovorů aplikace Skype. Přes tuto aplikaci lze zasílat i fotografie, videa a nahrané vzkazy. V případě zájmu, se obraťte na kmenovou sociální pracovnici, Bc. Michaelu Ficovou, která požadované ráda předá klientům.

Pravidelně sledujeme zdravotní stav všech obyvatel domova D i zaměstnanců a dodržujeme všechna hygienicko-epidemiologická nařízení. Vzhledem k ochraně zdraví klientů, byly zrušeny skupinové aktivity a jsou nahrazeny aktivitami individuálními. Naše nová aktivizační pracovnice, Sisi Terzijská, s klienty vytváří kreativní výtvory, jako jsou ručně vyráběná krmítka, různá přáníčka a výrobky. Společně se učí novým věcem jako je háčkování či pletení. O tom se případně můžete sami přesvědčit na našich webových či facebookových stránkách, kam pravidelně přidáváme aktuální fotografie z domova D.

V případě dotazů ohledně Vašich blízkých, se prosím, obraťte na kmenovou sociální pracovnici, vedoucí domova D a případně na pracovníky přímé péče domova D.  

Ve fotogalerii zde na webových stránkách naleznete fotografie, které zachycují aktuální dění v domově. Můžete se na ně přímo prokliknout také zde. Sledujte nás zároveň i na FB profilu Domova, kde pravidelně uveřejňujeme fotografie a krátké informace.

Děkujeme za podporu!


Aktualizace ke dni 23. 10. 2020

Vzhledem k přetrvávajícímu zákazu návštěv a vycházení připravujeme pro rodiny a blízké našich klientů - stejně jako na jaře - na tomto místě krátké zprávy s informacemi z Domova. Budeme zde uveřejňovat to, co se v jednotlivých domovech A, B a D momentálně děje a zároveň ve fotogalerii naleznete fotografie, které zachycují aktuální dění v Domově. Fotografie naleznete v sekci webových stránek "fotogalerie" a nebo na odkazu zde.

Sledujte nás také na FB profilu Domova, kde pravidelně uveřejňujeme fotografie a krátké informace.

Dopisy, vzkazy, balíčky a zásilky, které chcete svým blízkým doručit, můžete přinést na recepci Domova, vše prosíme zabalené tak, aby šlo ošetřit dezinfekcí, tj. v krabici, případně igelitovém balíčku. Prosíme o označení jménem klienta a domova A, B nebo D tak, kam je zásilka určena. 

Od pondělí 21. 9. 2020 je před Domovem umístěna bezkontaktní krabice, kde zásilky můžete zanechat tak, aby nedošlo ke kontaktu s pracovníkem recepce.

Za všechny zásilky děkujeme.


Aktualizace ke dni 13. 10. 2020

Na základě vládních opatření je vyhlášen zákaz vycházení.

Děkujeme, že nařízení respektujete.

Plné znění usnesení Vlády ČR naleznete zde.


Aktualizace ke dni 9. 10. 2020

Věnujte prosím pozornost aktuálně vydanému usnesení Vlády České republiky ohledně přijetí krizových opatření v oblasti návštěv v sociálních zařízeních. Plné znění naleznete zde.

Pro doplnění informací přikládáme i další nově přijatá krizová opatření v ostatních oblastech a to zde.


Aktualizace ke dni 25. 9. 2020

Ke dni 25. 9. 2020 došlo k úpravě nařízení Hygienické stanice hl. města Prahy v oblasti omezení návštěv.

Podrobné znění nařízení naleznete zde.


Informace ke dni 18. 9. 2020

Na základě nařízení Hygienické stanice hl. města Prahy se s účinností od 18. 9. 2020 od 18:00 hodin zakazují návštěvy v Domově.

Dopisy, vzkazy, balíčky a zásilky, které chcete svým blízkým doručit, můžete přinést na recepci Domova, vše prosíme zabalené tak, aby šlo ošetřit dezinfekcí, tj. v krabici, případně igelitovém balíčku. Prosíme o označení jménem klienta a domova A, B nebo D tak, kam je zásilka určena. 

Od pondělí 21. 9. 2020 bude před Domov umístěna bezkontaktní krabice, kde zásilky můžete zanechat tak, aby nedošlo ke kontaktu s pracovníkem recepce.

Děkujeme za respektování platných nařízení.

Zde budeme postupně doplňovat aktuální informace.

Celé znění nařízení Hygienické stanice naleznete ke stažení zde.


Publikováno: 19. 11. 2021 Autor: Pavla Masopustová Sekce: Aktuality

kalendář akcí

prosinec 2021

Po Út St Čt So Ne
30 1 2
3
4 5
6
7 9 10 11 12
13
14 15 16 17 18 19
20 21
22
23 24 25 26
27 28 30 31 1 2

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 346 392 návštevníků webu
zřizovatel
partneři