Firemní dobrovolnictví v r. 2019

Podzimní úklid zahrady se společností Ayming

Dobrovolníci ze společnosti Ayming nám přišli pomoci s podzimním úklidem zahrady - shrabali listí, uklidili chodníky, upravili hřiště na petanque, bosonohou stezku atd. Část z nich se pak zasadila o obroušení a natření laviček v zahradě, někteří mezitím pomohli uvnitř uklidit tělocvičnu a umýt židle v divadelním sále. Počasí vyšlo krásně a tak jsme společně strávili příjemný den, který nám ale zároveň pomohl s přípravou zahrady na zimu a úklidem vnitřních prostor. Dobrovolníci u nás odvedli kus práce, děkujeme!


Dobrovolnický den se společností Kantar

Sportovní dopoledne pro naše klienty připravili dobrovolníci ze společnosti Kantar na 27. 9. 2019. Při disciplínách mohli zájemci vyzkoušet hod na cíl, lukostřelbu, hod na kuželky a mnoho dalšího. Zapojilo se velké množství obyvatel našeho domova a tak jsme společně strávili příjemné dopoledne. Druhá skupina dobrovolníků z téže společnosti mezitím vypomohla s přesazením květin uvnitř domova B a s péčí o květiny na hale.


Výpomoc skupiny dobrovolníků s úklidem zahrady a atria

13. 9. 2019 - den před pátým ročníkem naší Zahradní slavnosti - nám skupina dobrovolníků opravdu hodně pomohla s úklidem zahrady. V hojném počtu se chopili práce opravdu s vervou, celá skupina od rána do pozdního odpoledne uklízela zahradu, plela záhony, revitalizovala bosonohou stezku, myla všechny lavičky, stoly, altán - zkrátka nám dobrovolníci pomohli kompletně zahradu a atrium připravit na Slavnost. Jejich práce byla v závěru dne opravdu hodně vidět. Děkujeme!


Dobrovolnický den se společností ČEZ

Dne 6. 6. 2019 dopoledne tým dobrovolníků ze společnosti ČEZ doprovodil naše klienty do Dendrologické zahrady v Průhonicích.

Všichni obdivovali krásy tamní fauny i flory. Procházku si zpříjemnili posezením v místní  kavárně u kávy a zákusku, kde si také odpočinuli. Počasí bylo příjemné, slunce hřálo a výlet se opravdu vydařil. Díky dobrovolníkům se mohli akce zúčastnit také klienti na vozíku.

Odpoledne pak společný program pokračoval v atriu Domova v podobě sportovního dne. Klání se zúčastnili i sportovci, kteří dopoledne nejeli do Dendrologické zahrady a tak se dobrovolníci mohli seznámit s dalšími klienty Domova. Soutěžilo se v různých disciplínách, například hod na kužel, kuželky či trefa na panáka. Strávili jsme tak příjemné odpoledne a kromě protažení se jsme si i dobře popovídali a navzájem se poznali. Dobrovolníkům jsme na závěr ukázali náš Domov a obdarovali je vlastnoručními výrobky z naší výtvarné dílny.


Dobrovolnický den s firmou ČSOB - Give&Gain Days

Také letos jsme se zapojili do programu Give&Gain Days portálu zapojimse.cz. V pátek 17. 5. k nám zavítal tým obchodního oddělení banky ČSOB složený z 10 dobrovolníků. Našim klientům přichystali sportovní dopoledne. Ti si tak mohli na pěti stanovištích vyzkoušet například hod míčkem, lovení rybek či kuželky. Do sportovního klání se zapojila řada klientů a soutěžili s chutí. Na odpoledne si dobrovolníci pro naše klienty připravili piknik, při jehož zahájení jsme vyhlásili výsledky a rozdali ceny výhercům. Na samotný piknik dobrovolníci vše připravili vlastními silami a hosté tak mohli ochutnat domácí závin, několik druhů bábovek, slané šneky, ovoce a mnoho dalšího. Pro zpestření odpoledne zahráli na kytaru a harmoniku několik písní synové jedné z dobrovolnic. Den byl velmi vydařený.

kalendář akcí

květen 2024
Po Út St Čt So Ne
29
30
1 2 3 4 5
6 7 8
9
10 11 12
13
14 15 16 18 19
20 21 22 24 25 26
27
29
30 31 1 2

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 955 513 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi