Křesadlo 2019

Křesadlo

Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků Křesadlo vznikla již v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků v roce 2001. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kteří pomáhají vykřesat jiskry lidství. V ceně Křesadlo jde o symbolické poděkování těm, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem. Křesadlo se snaží oceněným dobrovolníkům získat respekt k jimi vykonaným aktivitám.

O tom, komu bude náležet ocenění cenou Křesadlo, rozhoduje komise složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů, zástupců státní správy a samosprávy a komerčních firem.

Dobrovolník Filip Novák na půdě Domova působí již dlouho. Vzhledem k jeho nasazení a tomu, že se zde věnuje různým činnostem a všem s nadšením, nominovali jsme jej na cenu Křesadlo roku 2019 za Prahu.

Je nám velkou ctí a potěšením, že Filip cenu Křesadlo za rok 2019 získal!

Předání ceny se uskutečnilo ve středu 9. září 2020 od 17.00 hodin v rezidenci primátora hl. města Prahy. Za Domov se slavnostního odpoledne zúčastnila paní ředitelka Ilona Veselá, vedoucí úseku ART Jaroslava Slivoňová, pracovnice aktivizace Tereza Jechová a PR manažerka Domova Pavla Masopustová. Všechny byly podporou pro oceněného Filipa, který z rukou organizátorů převzal ocenění, malý dárek a květinu.

Po slavnostním ceremoniálu následovalo malé občerstvení, kde Filip všechny ujistil, že v dobrovolnickém působení bude v Domově nadále rád pokračovat.

Děkujeme, Filipe! A samozřejmě ještě jednou gratulujeme.


Fotoalbum

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 975 681 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi