Ubytování a strava

UBYTOVÁNÍ

Poskytujeme sociální služby formou celoročního pobytu. Tyto služby poskytujeme seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Domov je tvořen jednotlivými propojenými budovami, které díky svému rozmístění tvoří krásné a prostorné atrium. Atrium je zčásti zastřešené a k odpočinku mohou sloužit lavičky a dřevěný altánek. Na tyto budovy navazuje další nověji přistavená budova, při které se rozprostírá velká zahrada. Celý komplex je bezbariérový.

Pro lepší orientaci jsou jednotlivé budovy označeny písmeny A, B a D. Celková kapacita Domova je 260 míst, jedná se o 100 jednolůžkových, 53 dvoulůžkových a 18 třílůžkových pokojů.

Každý pokoj je vybaven polohovacím lůžkem s lůžkovinami, pojízdným nočním stolkem, jídelním stolem s židlí nebo křeslem, skříní a signalizačním zařízením. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, tj. WC a umyvadlo. Na jednotlivých patrech jsou k dispozici společné koupelny s vanou a sprchou. Na úseku D jsou sprchy navíc součástí jednotlivých pokojů. Všechny pokoje mají svůj balkon. Na každém patře je společenská místnost s velkoplošnou televizí s odpočinkovým posezením, kde mohou klienti trávit svůj volný čas nebo se věnovat různým aktivitám, které připravují a koordinují pracovníci úseku ART. Každé patro má společnou kuchyňku, která je klientům k dispozici v případě jejich zájmu. K podávání jídla slouží na každém patře malá jídelna. Pravidelné praní zajišťuje prádelna Domova.

Ubytování zahrnuje také topení, teplou a studenou vodu, odběr elektrického proudu, úklid, praní a žehlení. V ceně za ubytování za měsíc (viz Ceník za ubytování a stravu) je již započítán úklid pokoje, praní a žehlení prádla.

STRAVA

DS Chodov zajišťuje klientům celodenní stravování formou snídaně, přesnídávky, oběda a večeře. Klientům s diabetickou nebo mixovanou stravou je podávána druhá večeře. Strava je svým složením, množstvím a úpravou, přizpůsobena věku a zdravotnímu stavu klientů dle předem zveřejněného jídelního lístku stravovacího provozu DS Chodov.

Klienti mají možnost dietního stravování dle doporučení lékaře. Stravu lze připravit ve všech dietních variantách, na jejichž složení a kvalitu dohlíží nutriční terapeutka. V případě obědů a večeří mají klienti na výběr vždy ze dvou odlišných jídel. Obě varianty jsou uvedeny na jídelním lístku, které jsou vyvěšeny na nástěnkách na všech patrech, u hlavní jídelny a zde na webových stránkách. Denně je klientům k dispozici na požádání 5 druhů nápojů. Jídla se klientům podávají v hlavní jídelně nebo v jídelnách na jednotlivých patrech. V případě nemoci a snížené pohyblivosti klientů je strava podávána přímo na pokoji. Do ceny za stravování a pobyt se nezahrnuje přiznaný příspěvek na péči. Výše úhrady za poskytnutí celodenní stravy:

Strava 235,- Kč/den

Cena platná od 1. 4. 2024

  Celodenní strava
Snídaně + přesnídávka 45 Kč
Oběd 55 Kč
Večeře + 2. večeře 45 Kč
Celkem hodnota potravin / den 145 Kč
Režijní náklady / den 90 Kč
Celkem 235 Kč/ den

 

Aktuální jídelníček naleznete níže.

kalendář akcí

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1
4
5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16
17
18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29
31
1 2 3 4

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

2 001 539 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi