Partnerství a spolupráce

Organizace a projekty

Projekt Zvýšení kvality sociálních služeb v domovech pro seniory v Praze

(CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_099/0015316, 1.4.2020 - 31. 3. 2022)

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zavedení systematického rozvoje kvality SSL ve 3 pobytových zařízeních pro seniory prostřednictvím sdílení expertních znalostí žadatele a využití inovovaných nástrojů pro rozvoj kvality.

 

 

Mezi námi, o. p. s.

V roce 2014 jsme se zapojili do projektu, týkajícího se pravidelného mezigeneračního setkávání našich seniorů s dětmi z mateřských škol nebo nižších ročníků základních škol. Vše má pod svými křídly organizace Mezi námi o. p. s., která podporuje setkávání lidí všech generací. Spolupráce se rozvíjela každým rokem a trvá dosud. Momentálně spolupracujeme v rámci projektu s mateřskou školou Semínko z Toulcova dvora. Spolupráce je pro obě strany velmi inspirující a obohacující.

www.mezi-nami.cz

 

Koncept péče Namasté

V prvním pololetí roku 2020 jsme se zapojili do dvouletého projektu Namasté care, jehož cílem je implementace metody Namasté Care (strukturovaný pečovatelský program zaměřený na udržení kvality života osob s pokročilou demencí) u skupiny formálních pečovatelů. Projekt je členěn do několika fází – první fáze proběhla v měsíci červnu 2020, a to evaluace u 107 klientů a 39 pracovníků přímé péče.

 

Nestárni blbě

V první polovině roku 2020 jsme se zapojili do projektu Nestárni blbě, jehož cílem je zvyšování kvality péče. Vzhledem k mimořádné situaci v ČR (pandemie onemocnění Covid-19) probíhaly videohovory s vedoucími domovů a pracovníky přímé péče přes tablety.

 

Projekt paliativní péče

V rámci projektu paliativní péče v první polovině roku 2020 proběhl blok školení na téma poskytování paliativní péče a role jednotlivých profesí pro nově nastoupivší pracovníky v přímé péči.

 

Ústav lékového průvodce z.ú.

V roce 2017 se konal v Domově lékový audit v rámci Projektu Senior. Kliničtí farmaceuti ve spolupráci s lékařem hodnotili podávanou medikaci u vybraných klientů. Projekt měl za cíl, aby klienti užívali léky pro ně nejvhodnější a ve vhodném dávkování. Zatímco u některých preparátů se zjistilo, že jsou podávány zbytečně, v neprospěch klienta či v nepřiměřeně vysokých dávkách, jiné preparáty v medikaci chyběly, ačkoli je zdravotní stav vyžadoval.

V průběhu času se zdravotní stav a léčba klientů přirozeně mění, proto DS Chodov sjednal dlouhodobou spolupráci klinického farmaceuta. Klinický farmaceut ve spolupráci s lékařem hodnotí vhodnost užívaných léků a dávek klientovi přímo na míru, a pravidelně medikaci reviduje v čase.

www.lekovypruvodce.cz

 

Duhový tandem

Duhový tandem je nezisková organizace, která svou činnost zaměřuje na aktuální sociální témata, věnuje se rozvoji a podpoře mezigeneračních vztahů a kontaktů a zaměřuje se na podporu aktivního a smysluplného trávení volného času seniorů.

www.duhovytandem.cz

 

Jihoměstská sociální a.s.

Propojování s kluby seniorů na Praze 11.

www.jmsoc.cz

 

VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická Fr. Křižíka

Pořádá u nás velmi zajímavá vzdělávácí setkání Akademie třetího věku.

www.skolakrizik.cz

 

Tichý dům neslyšících z. s.

Organizace u nás založila klub pro neslyšící Modrobílé ucho. Jelikož v našem Domově žijí neslyšící klienti, klub je velmi vítán.

www.tdnko.cz

 

Pražský deník

Projekt „Pražští pamětníci vzpomínají“, který vznikl ve spolupráci s magistrátem hl. města Praha.

www.prazskydenik.cz

 

Národní vzdělávací agentura

Národní vzdělávací agentura nabízí rekvalifikační kurz "Pracovník v sociálních službách s přímou obslužnou péčí", který je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Kurz je určen zájemcům o práci v sociálních službách a je orientován především na získání profesních znalostí využitelných v praxi.

www.nvda.cz

 

Orbi pontes

Organizace šíří osvětu v oblasti sluchového postižení.

www.orbipontes.cz

 

Školy

DS Chodov úzce spolupracuje s těmito školami v rámci poskytování odborné praxe studentům:

  • Vyšší odborná škola sociálně právní, Jasmínová 3166/37a, 106 00 Praha 10
  • JABOK, Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Salmovská 8, 120 00 Praha 2
  • Střední škola - Waldorfské lyceum, Křejpského 1501, 149 00 Praha 4
  • Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola Prachatice, Zahradní 249, 383 22
  • Odborné učiliště Vyšehrad, Vratislavova 6/31, 128 00 Praha 2
  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií, Hekrova 805, 149 00 Praha 4
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná Hora, Čáslavská 202, 284 01

 

Zajímavé odkazy

Hovory o zdraví

Ojedinělé webové stránky hovoryozdravi.cz, jejichž cílem je veřejnosti, pacientům i profesionálům přiblížit zkušenosti lidí s tématy souvisejícími se zdravím a jako první zveřejnili téma "Stárnutí".

www.hovoryozdravi.cz

 

Centrum paliativní péče

První instituce v České republice, která systematicky buduje zázemí pro rozvoj paliativní péče.

www.paliativnipece.cz

 

Alzheimer Café

Je příjemným a neformálním místem pro setkávání lidí s demencí, jejich blízkých a odborníků. Každé první úterý v měsíci tu mohou všichni návštěvníci společně s ostatními sdílet nejen své obavy, ale i zkušenosti a radosti spojené s péčí.

www.alzheimercafe.cz

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 975 675 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi