Ocenění dobrovolníků

Ocenění Českého červeného kříže

Na podzim roku 2020 došlo ke slavnostnímu předávání ocenění za pomoc při jarní epidemii covid-19 od Českého červeného kříže. Tato ocenění jsou určena těm, kteří se na jaře obětavě a nad rámec svých povinností osobně zapojili do zvládnutí epidemie covid-19.

Jednou z oceněných je i naše nynější aktivizační pracovnice domova D Silviana Terzijská, která v době počátku epidemie covid-19 byla dobrovolnicí v našem Domově. Je nám ctí a potěšením, že právě Sisi toto ocenění získala. Blahopřejeme!

fotografie oceněné dobrovolnice


KŘESADLO za rok 2019

Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků Křesadlo vznikla již v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků v roce 2001. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kteří pomáhají vykřesat jiskry lidství. V ceně Křesadlo jde o symbolické poděkování těm, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem. Křesadlo se snaží oceněným dobrovolníkům získat respekt k jimi vykonaným aktivitám.

O tom, komu bude náležet ocenění cenou Křesadlo, rozhoduje komise složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů, zástupců státní správy a samosprávy a komerčních firem.

Dobrovolník Filip Novák na půdě Domova působí již dlouho. Vzhledem k jeho nasazení a tomu, že se v něm věnuje různým činnostem a všem s nadšením, byl nominován na cenu Křesadlo roku 2019 za Prahu.

V Domově pro seniory Chodov se nyní velmi aktivně věnuje zejména divadlu – podílí se na vedení divadelního kroužku, vystupuje v představeních pro klienty. Pod jeho spoluvedením proběhlo také několik tanečních lekcí pro seniory, kde vyvedl k tanci řadu obyvatelek Domova. Na každoroční Zahradní slavnosti Domova připravuje pro dětské návštěvníky program – divadelní představení, hry, workshopy. Pomáhá při přípravách a realizaci také dalších aktivit pro obyvatele Domova – jmenujme například velký zimní ples nebo MEMOfestival.

Je velkou ctí a potěšením, že Filip Novák cenu Křesadlo za rok 2019 získal!

Předání ceny se uskutečnilo v září 2020 v rezidenci primátora hl. města Prahy. Za Domov pro seniory Chodov se slavnostního odpoledne zúčastnil oceněný Filip Novák a dále paní ředitelka Mgr. Bc. Ilona Veselá, vedoucí úseku ART Ing. Jaroslava Slivoňová, pracovnice aktivizace Tereza Jechová a PR manažerka Domova Bc. Pavla Masopustová. Všechny zúčastněné byly podporou pro oceněného Filipa, který z rukou organizátorů převzal diplom, sošku, dárek a květinu.

Po slavnostním ceremoniálu Filip všechny ujistil, že v dobrovolnickém působení bude v Domově nadále rád pokračovat.

Gratulujeme!

fotografie oceněného dobrovolníka

fotografie doprovodu dobrovolníka


KŘESADLO za rok 2016

V letošním roce jsme se rozhodli nominovat na dobrovolnickou cenu Křesadlo Daniela Wagnera. Daniel v našem zařízení působí jako dobrovolník již dva roky a založil zde pro klienty literární klub. Mimo to navštěvuje i klienty upoutané na lůžko a předčítá jim z knih. Dále pro klienty připravuje improvizační vystoupení, hraje jim na trubku nebo přednáší o svých cestách do zahraničí. Daniela porota vybrala a stal se tak jedním z deseti oceněných, kteří dostali cenu Křesadlo za rok 2016.

ZDE si můžete přečíst článek o Danielovi, který vyšel dne 23. 3. 2017 v Mladé Frontě.

Na reportáž z předávání se můžete podívat ZDE od minuty 17:02.

Můžete se také podívat, jak vypadá literární klub u nás v DS pod vedením Daniela v této reportáži.

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 975 681 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi