Značka kvality v sociálních službách

Cílem Značky kvality je poskytnout budoucím klientům domova pro seniory, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat. Jde o jednoduchý systém externí certifikace, který je založen na tzv. udělování hvězd.

2017

S potěšením Vám sdělujeme, že se nám podařilo obhájit 5 hvězd značky kvality. Re-certifikátoři nás navštívili na konci měsíce dubna a hodnotili náš Domov v těchto oblastech: ubytování, strava, volný čas a kultura, partnerství, péče. Každá oblast je bodově hodnocena dle stanovených kritérií a je za ní možné získat 1-5 hvězd. Následně jsou všechny body sečteny a dle konečného součtu se určuje počet udělených hvězd.

 

UBYTOVÁNÍ

Za oblast ubytování jsme získali 3 hvězdy. Tento nízký počet hvězd je způsoben nabídkou třílůžkových pokojů v Domově. Tuto oblast neustále řešíme a rádi bychom nabídli pouze jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje, ale tím, že se jedná o nemalý zásah do stavby Domova a nemalou finanční zátěž, není možné to zajistit během krátkého časového intervalu.

 

STRAVA

V této oblasti jsme získali 4 hvězdy. K získání plného počtu hvězd bychom museli zajišťovat výběr ze dvou jídel nejenom z večeří, ale také každý den z obědů. Víte, že i tuto oblast stále řešíme a rádi bychom vám tuto možnost nabídli, ale bohužel neovlivníme personální zabezpečení dostatečného počtu kuchařů.

Aktualizace: Od 5. 2. 2018 jsme zavedli výběr ze dvou obědových jídel od pondělí do pátku.VOLNÝ ČAS A KULTURA, PÉČE

Co nás velmi potěšilo, je získání plného počtu (tedy 5 hvězd) za oblast volný čas a kultura a za oblast péče. Je to pro nás ocenění, kde vidíme, že se nabídka volnočasových aktivit a různých kulturních zážitků líbí i vám a je dobře nastavená (získané informace z dotazníků, který byl součástí re-certifikace nebo z rozhovorů přímo s re-certifikátory). Zároveň i péče, kterou poskytujeme je dobře nastavená a má smysl stále pokračovat ve zlepšování, protože je pak následná práce pracovníků oceněna.

 

PARTNERSTVÍ

Poslední oblast, která byla hodnocena, je oblast partnerství. Zde jsme získali 4 hvězdy. I to je pro nás ocenění a také informace, na čem je potřeba i zapracovat, aby se vám zde stále více líbilo a naši zaměstnanci byli spokojeni s daným pracovištěm.

Celkově jsme získali 909 bodů, což je více než při certifikaci Domova v roce 2013. Děkujeme klientům a také našim zaměstnancům, že nám byli nápomocni při zpracování různých oblastí ke zlepšení našich poskytovaných služeb.

 

2013

V DS proběhl proces certifikace dne 4. prosince 2013. Celkem se hodnotilo 5 oblastí: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a oblast péče o klienty. Ve výsledném hodnocení jsme dosáhli maximálního počtu bodů, to znamená, že je náš Domov ohodnocen pěti hvězdičkami. Z pražských domovů pro seniory, stejně jako ze všech domovů ve Středočeském kraji získal pouze náš Domov maximální počet hvězdiček. Je to pro nás velká prestiž a ocenění práce všech našich zaměstnanců.

Cílem DS je nejen udržení si takto nastavené kvality, ale stála snaha o její zvyšování, která povede k co nejvyšší míře spokojenosti našich klientů.

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 975 644 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi