Natáčení krátkého filmu FAMU - Příběh hrůzostrašné Eliz

O nás / Média / Natáčení krátkého filmu FAMU - Příběh hrůzostrašné Eliz

Natáčení krátkého filmu FAMU - Příběh hrůzostrašné Eliz

Naši klienti jako herci v připravovaném krátkém filmu.

17. 7. 2019 pět našich klientů seniorů přispělo k natáčení krátkého filmu studentů katedry scenáristiky Elišky Kováříkové a Adama Struhaly. Jednalo se o žánrový snímek určený především dětskému divákovi. Scénář byl v loňském roce v rámci katedry oceněn jako nejlepší práce a následně byla jeho realizace také podpořena nadačním fondem FILMTALENT Zlín. Jedná se o příběh tří chlapců, kteří si ve školní jídelně u oběda vypráví historky o své spolužačce Eliz. Ačkoliv je líčí jako pravdivé, ve skutečnosti se mohly odehrát docela jinak. Co je pravda a co se jen tak říká? Film ukazuje obraz společnosti, ve které se náš názor na osobnost (v našem případě dívku) vytváří více podle toho, co o ní slyšíme, než doopravdy víme. 

Do jedné ze scén, kdy dvojice dětí pomáhá starším osobám přejít přes přechod, byli obsazeni právě naši klienti. Mohli si tak vyzkoušet, jak náročné, ale i zábavné může natáčení být.

Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout zde.

 


Publikováno: 17. 7. 2019 Autor: Kateřina Svobodová Sekce: Média

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 976 962 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi