Give & Gain Day s firmou MARKANT ČR

19. 5. v rámci dne Give & Gain Day k nám zavítali dobrovolníci z firmy MARKANT ČR. Give & Gain Day je celosvětovým svátkem firemního dobrovolnictví. Je to příležitost pro spolupráci, pomoc, dobrý skutek ze strany firem ve prospěch místních komunit.

Počasí se náramně vydařilo, a tak se dobrovolníci mohli pustit do natírání laviček, hrabání listí a úklidu přístřešku u sálu. Odpoledne si pro naše klienty přichystali piknik s občerstvením. Klienti tak ochutnali zdravé dobroty a zapředli s dobrovolníky mnoho rozhovorů. Nechyběl ani petanqový turnaj, kdy se naši klienti předvedli a vyzvali dobrovolníky na soutěž.

Myslíme si, že firemní dobrovolnictví má v takových organizacích velký smysl. Nejenže dobrovolníci můžou nahlídnout do zařízeních jako je například náš Domov a pochopit co práce v sociálních službách obnáší, ale také pomůžou s pracemi, na které občas nezbývá čas. Naši klienti se můžou seznámit s novými tvářemi a návazat sociální kontakt s mladší generací, popovídat si a užít si nevšední odpoledne.

 

A co napsali o dobrovolnickém odpoledni sami dobrovolníci?

"Nemám sice reakce od všech písemně, ale co jsme se tu pak bavili v pondělí. Celkově všichni oceňují práci, kterou v Domově děláte a jak se snažíte seniory aktivně zapojovat do běžného života, aby si nepřipadali odstrčení. Areál Domova působí útulně a je vidět, že tam pracujete s klienty s láskou a úctou. Pro všechny z nás to byl příjemně strávený den, co vedl zároveň k zamyšlení a trochu i emotivním pocitům."

"Naše první dobrovolnická akce se nám moc líbila. Domov pro seniory Chodov nás velmi mile překvapil nejen hezkým prostředím, ale i spoustou činností, které jsou pro seniory organizovány. Setkání se seniory bylo moc příjemné a jsme rádi, že jsme jim všichni mohli aspoň na krátkou chvíli zpříjemnit pobyt v Domově. Popovídání s nimi bylo fajn a často nás i dojalo. :-) Velký dík patří všem pracovníkům Domova za jejich obětavou a nelehkou práci. Budeme se těšit na příští setkání."

"Děkuji za možnost strávit příjemný den v Domově pro seniory na pražském Chodově. Úžasné prostředí i velký výběr různorodých aktivit, které jsou pro klienty organizovány, mě opravdu překvapil. Moc obdivuji personál za veškerou péči a úsilí, a že v Domově dokážou pro klienty vytvořit skutečný domov. Panovala v něm tak příjemná rodinná atmosféra, že bych si nejradši dala přihlášku v předstihu, několik desítek let před důchodem :-) Jsem ráda, že jsme mohli přiložit ruku k dílu a pomoci při přípravě zahrady na letní sezónu. Věřím, že se odpoledne líbilo i klientům, a již teď se těším na další dobrovolnickou akci."

"Bylo to děsně prima, příště jdeme zase. :)"

Posílám jednu z pěkných zpětných vazeb od jedné seniorky: "Přijďte brzy zase a nemusíte vůbec nic nosit. Proste jen tak přijďte, je to s Vámi fajn. :-)"


Fotoalbum

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 975 652 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi