Zámecký šotek - recitátoři a autoři DS Chodov sbírali ceny

Fotogalerie Archiv Archiv 2017 Listopad 2017 Zámecký šotek - recitátoři a autoři DS Chodov sbírali ceny

Listopad se ukazuje jako měsíc poezie. Nejenže se u nás v Domově počátkem týdne konal komponovaný pořad poezie Ve větvích opadaných stromů, na vzdálenějším zámku v Heřmanově Městci se 23. 11. konal 13. ročník recitační soutěže Zámecký šotek. Rytířský sál zdejšího domova pro seniory hostil recitátory ze sedmi pobytových zařízení od Prahy po Seč.

Za DS Chodov vyjel s Hankou Strejčkovou recitační tým tří recitátorek. Přehlídky se zúčastnily autorka Marie Štěňhová se svými básněmi Růže a Vánoce, akademická malířka Jiřina Adamcová také představila vlastní tvorbu z cyklu Z mého okna a paní Milena Holá přednesla báseň Nejlepší přítel Jaroslava Vrchlického. Účast klientek z našeho domova poukázala na jejich tvůrčí rozmanitost a duchovní bohatství, velmi citlivě uvedly svá vystoupení a přednášely se zaujetím. Jejich projev byl i v tak požehnaném věku obdivuhodný.

A tým DS Chodov nevyjel naprázdno. Zlato a bronz! V kategorii „A – převzatá poezie“ zvítězila Milena Holá. Zlatou medaili ji jistě vynesla upřímnost s jakou vzpomínala na svého profesora kvinty, jenž touto básní vzpomínal na přítele z první světové války. Bronzová medailistka Jiřina Adamcová představila své zápisky včetně kreseb a svůj výkon korunovala básní Stáří. Paní Marie Štěňhová získala uznání za dlouholetou reprezentaci Domova pro seniory Chodov v literární tvorbě a přednesu. Není to tak dávno, kdy získala ocenění v literární soutěži Zlatý klíč Prahy 11. Program vyvrcholil vystoupením oblíbeného zpěváka Bohumila Sochora, známého z TV Šlágr.

DS Chodov je nejen prostorem k životu, ale stánkem péče o duši i ducha. Je to místo, kde díky jeho obyvatelům, blízkým i pracovníkům se daří hudbě, umění, literatuře, ale i sportu, kde se také podporuje vztah k přírodě a zemi, kde nejsou lhostejné zájmy a přání seniorů.

Ocenění:

1. místo – kategorie převzatá poezie Milena Holá, báseň Věrný přítel – J. Vrchlický

3. místo – kategorie vlastní tvorba Jiřina Adamcová, báseň Stáří a z cyklu grafických desek

Cena za dlouholetou reprezentaci DS Chodov v literární tvorbě Marie Štěňhová

 


Fotoalbum

kalendář akcí

červen 2021

Po Út St Čt So Ne
31
1 2 3 4 5 6
7
8
9
10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22
23
24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 225 676 návštevníků webu
zřizovatel
partneři