Mezinárodní mezigenerační hry

Ve čtvrtek 29. srpna se u nás konalo na velké zahradě setkání seniorů a dětí. Přátelské klání nazvané jako Mezinárodní mezigenerační hry svedlo dohromady účastníky příměstského tábora s názvem Po stopách hrdinů, který se konal již potřetí v poslední prázdninový týden v Kulturním centru Zahrada pod vedením Hanky Strejčkové a Filipa Nováka. Posláním tábora je každoročně propojení českých dětí a dětí cizinců žijících v Praze. A jak název Po stopách hrdinů napovídá, šlo o společný týden na cestě za porozuměním, poznáním jiných kultur a rozmanitostí světa s akcentem na spolupráci, hru fair play a přátelství.

Na programu, kam se malí táborníci vydali, byly klasické, ale i netradiční soutěžní disciplíny z oblastí smyslové aktivizace, pohybové koordinace, trénování paměti, jako například složit co nejvíce slov z deseti písmenek, která děti během mžiku popadnou, ze sportu pak několik variant překážkové dráhy, aj. Na trať se vydávaly smíšené týmy, a to vždy jeden senior a dvě děti. I navzdory horkému počasí byla hojná účast. A zdolat všechna stanoviště se nakonec s úspěchem podařilo každému. Děti dostaly drobné ceny, stejně tak senioři neodešli s prázdnou.

Mezinárodní mezigenerační hry dětí a seniorů byly nezapomenutelným zážitkem a zpestřením konce letních prázdnin.

Fotografie: Filip Novák, Lída Ješutová, Tomáš Strejček


Fotoalbum

kalendář akcí

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1
4
5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16
17
18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29
31
1 2 3 4

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

2 001 541 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi