Zahradní slavnost

Fotogalerie Archiv Archiv 2019 Září 2019 Zahradní slavnost

Pátý ročník Donovalské zahradní slavnosti se konal v sobotu 14. září. Počasí bylo nádherné a  bohatý program nabídl vystoupení řady hudebních kapel a rodinná divadelní představení nejen pro děti, výtvarné a taneční workshopy včetně retro tančírny, sportovní aktivity, skákací hrad a soutěže, malování na obličej, české tradiční občerstvení a mnoho další zábavy.

Celým dnem provázel moderátor Alexander Hemala a sváteční náladu svou přítomností podpořil i patron domova pan O. Brousek ml. Záštitu nad akcí udělila radní HMP Mgr. Milena Johnová a starosta MČ Praha 11 pan Jiří Dohnal. Domov pro seniory Chodov dlouhodobě podporuje myšlenku stát se otevřeným místem pro setkávání všech generací.

 

Letošní ročník dal příležitost profesionálním i začínajícím hudebníkům nejen z Jižního Města. Na hlavním jevišti se tak představili místní umělci nejrůznějších žánrů. Dopolední program zahájil početný pěvecký sbor Gambale. Na zpěv navázala kapela JenMy, u mikrofonu se postupně vystřídali s kapelami Smějící se bestie, InAction, Duo Amis. Na vnitřní scéně pak zazněly romantické a folklórní písně. Každý z návštěvníků měl možnost najít si svou oblíbenou hudbu, zazpívat si i zatančit. 

 

Divadelní sál se ve spolupráci s neziskovou organizací FysioART proměnil v celodenní dětskou divadelní scénu a desítkám dětí a jejich rodičům i prarodičům nabídl profesionální divadlo a kreativní dílny. Tématem byly vláčky, mašinky, úschovna zavazadel…pohádková poetika venkovského nádraží diváky všech generací nadchla a rychle vtáhla do děje. V dílnách pak malí účastníci sami na sobě zkoumali možnosti pantomimy, stavěli dlouhé koleje, vyráběli svá nádražíčka, a také tancovali. Pohádka Tajemné příběhy z nádraží pro nebojácné děti Hany Strejčkové a Filipa Nováka byla, jak jedna divačka zmínila „prostě kouzelná“.

 

Program pro nejmenší se odehrával i v atriové zahradě. Za jednotlivé disciplíny ve stylu retro her děti sbíraly body a vyhrávaly ceny. Pro sportovce zde byl i minifotbalový „trénink“ vedený trenéry FK Dukla Jižní Město. A ve výtvarné dílně s výtvarnicí Janou Heřmanovou si  mohli zájemci vyrobit skleněné přívěšky Tiffany technikou.

 

Součástí Donovalské zahradní slavnosti byly i doprovodné akce na stáncích spřízněných organizací. Dále nechyběla ani domovská prezentace výrobků klientů a autorské knihy 222 a 2 příběhy 20. století, jejímž patronem je pan Tomáš Töpfer. A každoročně oblíbené prohlídky domova pro seniory byly obsazeny i letos.

 

Děkujeme všem dobrovolníkům a sponzorům, bez kterých by se slavnost nemohla konat: DelpSys, Svítíme zdravě, Vinné sklepy Skalák, Ave-comp, Archicon plus, Depend, Pekárna Hořovice, Semileas, Unixderma, Zahrady Krbec, Dermia, Perfect Distribution a.s.

Fotografie: Tereza Jechová


Fotoalbum

kalendář akcí

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24
25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 194 557 návštevníků webu
zřizovatel
partneři