Zahradní slavnost

Pátý ročník Donovalské zahradní slavnosti se konal v sobotu 14. září. Počasí bylo nádherné a  bohatý program nabídl vystoupení řady hudebních kapel a rodinná divadelní představení nejen pro děti, výtvarné a taneční workshopy včetně retro tančírny, sportovní aktivity, skákací hrad a soutěže, malování na obličej, české tradiční občerstvení a mnoho další zábavy.

Celým dnem provázel moderátor Alexander Hemala a sváteční náladu svou přítomností podpořil i patron domova pan O. Brousek ml. Záštitu nad akcí udělila radní HMP Mgr. Milena Johnová a starosta MČ Praha 11 pan Jiří Dohnal. Domov pro seniory Chodov dlouhodobě podporuje myšlenku stát se otevřeným místem pro setkávání všech generací.

 

Letošní ročník dal příležitost profesionálním i začínajícím hudebníkům nejen z Jižního Města. Na hlavním jevišti se tak představili místní umělci nejrůznějších žánrů. Dopolední program zahájil početný pěvecký sbor Gambale. Na zpěv navázala kapela JenMy, u mikrofonu se postupně vystřídali s kapelami Smějící se bestie, InAction, Duo Amis. Na vnitřní scéně pak zazněly romantické a folklórní písně. Každý z návštěvníků měl možnost najít si svou oblíbenou hudbu, zazpívat si i zatančit. 

 

Divadelní sál se ve spolupráci s neziskovou organizací FysioART proměnil v celodenní dětskou divadelní scénu a desítkám dětí a jejich rodičům i prarodičům nabídl profesionální divadlo a kreativní dílny. Tématem byly vláčky, mašinky, úschovna zavazadel…pohádková poetika venkovského nádraží diváky všech generací nadchla a rychle vtáhla do děje. V dílnách pak malí účastníci sami na sobě zkoumali možnosti pantomimy, stavěli dlouhé koleje, vyráběli svá nádražíčka, a také tancovali. Pohádka Tajemné příběhy z nádraží pro nebojácné děti Hany Strejčkové a Filipa Nováka byla, jak jedna divačka zmínila „prostě kouzelná“.

 

Program pro nejmenší se odehrával i v atriové zahradě. Za jednotlivé disciplíny ve stylu retro her děti sbíraly body a vyhrávaly ceny. Pro sportovce zde byl i minifotbalový „trénink“ vedený trenéry FK Dukla Jižní Město. A ve výtvarné dílně s výtvarnicí Janou Heřmanovou si  mohli zájemci vyrobit skleněné přívěšky Tiffany technikou.

 

Součástí Donovalské zahradní slavnosti byly i doprovodné akce na stáncích spřízněných organizací. Dále nechyběla ani domovská prezentace výrobků klientů a autorské knihy 222 a 2 příběhy 20. století, jejímž patronem je pan Tomáš Töpfer. A každoročně oblíbené prohlídky domova pro seniory byly obsazeny i letos.

 

Děkujeme všem dobrovolníkům a sponzorům, bez kterých by se slavnost nemohla konat: DelpSys, Svítíme zdravě, Vinné sklepy Skalák, Ave-comp, Archicon plus, Depend, Pekárna Hořovice, Semileas, Unixderma, Zahrady Krbec, Dermia, Perfect Distribution a.s.

Fotografie: Tereza Jechová


Fotoalbum

kalendář akcí

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27
29
30 31 1 2
4
5
6 7 9
12
13 14 15 16
17 18
20
21 22 23
25
26
29 30

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 976 951 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi