Život na Domově D

Fotogalerie Archiv Archiv 2020 Březen, duben, květen 2020 Život na Domově D

Přinášíme Vám nejnovější zprávy z domova D

Pravidelně docházíme za klienty povzbudit je formou individuálních rozhovorů. V rozhovorech opakovaně vysvětlujeme aktuální situaci. Klienti vědí, že i oni sami mohou přispět ke zlepšení situace tím, že budou dodržovat vydaná nařízení Domovem, Hygienickou stanicí HMP, popř. Vládou ČR a Ministerstvem zdravotnictví. Rozhovory se seniory jsou také často zaměřeny kontinuálně, podle vzpomínek od minulosti po současnost.  

Často se setkáváme s dotazy od rodinných příslušníků, kdy tohle všechno skončí a oni mohou vidět své blízké. Na tuto otázku ani my neznáme odpověď. Proto Domov zajistil alternativní řešení ve formě video hovorů prostřednictvím aplikace Skype. Tyto video hovory probíhají na přenosných tabletech. Klienti Domova D tuto možnost velmi využívají a denně realizujeme několik video hovorů s blízkými našich klientů. Touto cestou můžete zasílat i videa, fotografie, vzkazy apod., které kmenová sociální pracovnice, Bc. Michaela Ficová, ráda ukáže a předá.

Tak jako jindy, i v těchto dnech nám jde o to, abychom poskytovali kvalitní službu. Vzhledem k mimořádným opatřením byly zrušeny veškeré společné aktivity.

Volný čas klientů tak zpříjemňujeme četbou knih, časopisů, kávou a k tomu něco dobrého... Na domově D probíhají individuální rehabilitační a logopedická cvičení. Pomáháme s výběrem knih, nabídneme dostupnou četbu a následně vybranou knihu z místní knihovny na daném patře přineseme přímo na pokoj. Jedna z obyvatelek domova D pokračuje ve svém hobby a vyplňuje svůj volný čas háčkováním květin a pletením různých šál, ponožek, taštiček apod. pracovníci přímé péče zpříjemňují tyto dny klientům i dalšími způsoby např. o víkendu pečou štrůdly a další pochutiny. Mezi největší rozptýlení pro naše klienty patří štěně vedoucí domova D, protože už jen svou přítomnosti dokáže vyvolat dobrou náladu a úsměv na tváři u vašich blízkých.

Dne 15. 4. 2020 proběhl koncert „Pod okny“, kde našim klientům zazpívala zpěvačka a herečka Iva Pazderková. Všem se to moc líbilo a byli rádi za milé rozptýlení v těchto dnech.

Všichni zde žijící senioři velmi oceňují všechna přání, dopisy, pohlednice, obrázky od dětí a dobroty, které jim posílají jejich blízcí, ale i neznámí dárci. O Velikonocích měli všichni obrovskou radost z darovaných čokoládových vajíček, perníčků a zajíčků.


Fotoalbum

kalendář akcí

červen 2021

Po Út St Čt So Ne
31
1 2 3 4 5 6
7
8
9
10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22
23
24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Chodováček

archiv časopisu

Člen APSS ČR

1 225 665 návštevníků webu
zřizovatel
partneři