Donovalská zahradní slavnost

Ročník 2019

Pátý ročník Donovalské zahradní slavnosti se konal v sobotu 14. září 2019. Počasí bylo nádherné a  bohatý program nabídl vystoupení řady hudebních kapel a rodinná divadelní představení nejen pro děti, výtvarné a taneční workshopy včetně retro tančírny, sportovní aktivity, skákací hrad a soutěže, malování na obličej, české tradiční občerstvení a mnoho další zábavy.

Celým dnem provázel moderátor Alexander Hemala a sváteční náladu svou přítomností podpořil i patron domova pan O. Brousek ml. Záštitu nad akcí udělila radní HMP Mgr. Milena Johnová a starosta MČ Praha 11 pan Jiří Dohnal. Domov pro seniory Chodov dlouhodobě podporuje myšlenku stát se otevřeným místem pro setkávání všech generací.

Letošní ročník dal příležitost profesionálním i začínajícím hudebníkům nejen z Jižního Města. Na hlavním jevišti se tak představili místní umělci nejrůznějších žánrů. Dopolední program zahájil početný pěvecký sbor Gambale. Na zpěv navázala kapela JenMy, u mikrofonu se postupně vystřídali s kapelami Smějící se bestie, InAction, Duo Amis. Na vnitřní scéně pak zazněly romantické a folklórní písně. Každý z návštěvníků měl možnost najít si svou oblíbenou hudbu, zazpívat si i zatančit. 

Divadelní sál se ve spolupráci s neziskovou organizací FysioART proměnil v celodenní dětskou divadelní scénu a desítkám dětí a jejich rodičům i prarodičům nabídl profesionální divadlo a kreativní dílny. Tématem byly vláčky, mašinky, úschovna zavazadel…pohádková poetika venkovského nádraží diváky všech generací nadchla a rychle vtáhla do děje. V dílnách pak malí účastníci sami na sobě zkoumali možnosti pantomimy, stavěli dlouhé koleje, vyráběli svá nádražíčka, a také tancovali. Pohádka Tajemné příběhy z nádraží pro nebojácné děti Hany Strejčkové a Filipa Nováka byla, jak jedna divačka zmínila „prostě kouzelná“.

Program pro nejmenší se odehrával i v atriové zahradě. Za jednotlivé disciplíny ve stylu retro her děti sbíraly body a vyhrávaly ceny. Pro sportovce zde byl i minifotbalový „trénink“ vedený trenéry FK Dukla Jižní Město. A ve výtvarné dílně s výtvarnicí Janou Heřmanovou si  mohli zájemci vyrobit skleněné přívěšky Tiffany technikou.

Součástí Donovalské zahradní slavnosti byly i doprovodné akce na stáncích spřízněných organizací. Dále nechyběla ani domovská prezentace výrobků klientů a autorské knihy 222 a 2 příběhy 20. století, jejímž patronem je pan Tomáš Töpfer. A každoročně oblíbené prohlídky domova pro seniory byly obsazeny i letos.

Děkujeme všem dobrovolníkům a sponzorům, bez kterých by se slavnost nemohla konat: DelpSys, Svítíme zdravě, Vinné sklepy Skalák, Ave-comp, Archicon plus, Depend, Pekárna Hořovice, Semileas, Unixderma, Zahrady Krbec, Dermia, Perfect Distribution a.s.

Fotogalerii najdete zde.

Video sestřih si můžete pustit zde.

Web: https://dschodov.wixsite.com/donovalskaslavnost

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/596426864038854/

 

Pozvánka od patrona Otakara Brouska ml.

Minulé ročníky

2018

Září je u nás již synonymem k Donovalské zahradní slavnosti. Letos jsme dne 8. 9. 2018 pořádali již čtvrtý ročník. Počasí jsme si vymodlili, takže bylo opravdu nádherné. Záštitu nad akcí udělil radní HMP Daniel Hodek a MČ Praha 11. Celým dnem nás slovem provázel moderátor Alexander Hemala.

Hlavní hvězdou dne byl frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, který vystoupil sám jen se svou kytarou a udělal všem divákům radost nejznámějšími hity. Na hale mohli návštěvnící zhlédnout dechberoucí klavírní vystoupení neobyčejně umělecky nadaného mladíka Kristiána Mensy. Na pódiu se po obědě mikrofonu ujala muzikálová dvojice Magda Malá a Petr Dopita, s nimiž zpívala celá zahrada. Slavnost uzavírala skupina Živá huba v čele s Martinem Krulichem, který již dopoledne naladil atmosféru.

Divadelní sál se proměnil v celodenní dětskou divadelní scénu a desítkám dětí a jejich rodičům nabídl profesionální divadlo a kreativní dílny. Dopolední program zahájilo interaktivní představení Dopisy Smolíčkovi, pohádka celá ze dřeva. Odpoledne pak otevřela Šípková Růženka, představení s klasickými marionetami. Z dílen si děti odnášely dopisy pro Smolíčka, pohádkové postavy ze spícího království, anebo si protáhly tělíčka a zatancovali si s Poutníky po hvězdách. Dětská divadelní scéna po celý dlouhý den přenášela děti do světa pohádek a radosti.  Divadlo pro děti a jejich rodiče, divadelní dílny byly realizovány ve spolupráci s neziskovou organizací FysioART.

V atriové zahradě si děti mohly projít retro hry – přebíračka, skok v pytli, školka přes švihadlo a gumu, panák. Pro větší sportovce zde byl takový malý fotbalový trénink pod dohledem FK Dukla Jižní Město. A ve výtvarné dílně byl prostor pro výrobu placek. Na hale si návštěvníci mohli nechat zkrášlit svá těla henna tetováním nebo barvami na obličej.

Nechyběly ani doprovodné stánky - doplňky a vitamíny FinClub, pohlednice a kresby Anna Fábry, vinné sklepy Skalák, komplexní asistenční služba Anděl na drátě, představení naší knihy 222 a 2 příběhy 20. století, kterou chceme na podzim vydávat. Novinkou byla komentovaná prohlídka Domova našimi sociálními pracovnicemi.

Pozdravit přišel po zkoušce ve Vinohradském divadlem i patron našeho Domova Otakar Brousek ml.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří přišli a těšíme se na příští pátý ročník!

Děkujeme sponzorům, bez kterých by se slavnost nemohla konat:

Perfect Distribution, Svítíme zdravě, Vinné sklepy Skalák, Ave-comp, Archicon, Bonno, Pekárna Hořovice, Sivak, Distribuovaná klinika, Dermia.

Fotografie ZDE.

2017

Druhá zářijová sobota patřila třetímu ročníku tradiční Donovalské zahradní slavnosti, která se konala pod záštitou MČ Prahy 11 a radního hlavního města Prahy Daniela Hodka. Jako zázrakem bylo v tento jediný den nádherné slunečné počasí. Letošní ročník zahajovala paní ředitelka Ilona Veselá společně s Ing. Petrem Jíravou, starostou MČ Prahy 11. Celým dnem nás slovem provázela absolventka FAMU Juliána Silvie.

Hudební program na pódiu odstartovala muzikálová zpěvačka Magda Malá, dále se představilo duo Hardy Marzuki a Jan Szymik s hity skupiny Beatles. Hlavní hvězdou dne byl muzikálový zpěvák Daniel Hůlka a celou akci ukončovala jako již tradičně skupina Dlouhá noc. V přilehlých prostorách probíhaly soutěže pro děti, malování na obličej, kreativní dílna pro malé i velké, bosonohý program od organizace Bosá turistika, o. s., workshop haptických masáží a divadelní představení, kterými organizace FysioArt, o. p. s. dětem zpříjemnila den. Vystoupila i dětská taneční skupina Baby Dance Praha. V divadelním sále S’Est NOIR si návštěvníci mohli udělat radost a pořídit si knihu z burzy nebo se dozvědět prostřednictvím fotografií a videí, co všechno se událo v našem Domově za poslední rok. Nabídka pro návštěvníky byla rozmanitá. Zpestřily ji také stánky s občerstvením, bižutérií, moravským vínem ze sklepů Skalák, pohlednicemi výtvarnice Anny Fábry a nechyběly ani výrobky našich klientů.

Již potřetí nám nezbývá než napsat, že se akce velmi vydařila a náš Domov se opět proměnil v rušné městečko plné zábavy, kde se potkaly všechny generace nejen Jižního Města.

Velké poděkování patří sponzorům, díky kterým se Donovalská zahradní slavnost mohla konat: Semileas, Svítíme zdravě, Tena, AVE-comp, Perfect Distribution, Depend, MK Market, MSV Liberec, Víno Skalák, Vodňanské kuře a ArchiCon plus.

Za fotografie děkujeme Jonáši Vohrnovi a za video Lukáši Hytychovi.

Fotogalerie ZDE.

2016

2016

V neděli 11. září se již podruhé v DS Chodov rozezněla hudba, rozvoněly grilované dobroty, roztočilo víno a hlavně se užívalo dobré zábavy. Probíhala zde totiž oblíbená Zahradní slavnost. Letos ji spolu s paní ředitelkou Mgr. Bc. Ilonou Veselou zahajovala bývalá ministryně spravedlnosti prof. JUDr. Helena Válková, CSc. a Ing. Pavel Čihák, poslanec Parlamentu ČR. Celý den svým vtipem zpříjemňoval moderátor Slávek Boura, kterému vedení Domova děkuje, že vše poskytl bez nároku na honorář. Na pódiu se představila muzikálová zpěvačka Andrea Holá, hudebník Petr Benda, undergroundová kapela The Primitives Group v čele s Ivanem Hajnišem a kapela Dlouhá noc. Mezitím si v atriové zahradě a na hale mohly děti vyzkoušet různé sportovní stanoviště, nechat si pomalovat obličej nebo samy vyrobit záložku do knížky. Právě vyřazené Knihy zde hledaly svého nového majitele, a to na tzv. burze knih, která v kinosále doprovázela fotografickou výstavu Arnošta Vrány s názvem Zanzibar.

Každý si zde našel to své a nechyběly ani stánky s rozmanitou nabídkou drobného zboží. Radost jste si mohli udělat např. bižuterií, batikovaným oblečením, svíčkami z chráněné dílny Camphill nebo výborným moravským vínem z vinných sklepů Skalák. Novinkou letos bylo tzv. bosoviště, kde si nejen děti mohly vyzkoušet různé hry pro svá chodidla. Odvážní dospělí měli zase možnost projít se po střepech. Celým dnem nás provázela dobrá nálada a velmi příznivé počasí, proto Zahradní slavnost přilákala nejen naše klienty s rodinnými příslušníky, ale také širokou veřejnost.

„Byl to jeden z dalších krásných dnů v Domově. Dnů, které mě přesvědčují o tom, že naše podpora seniorům je vítaná a platná, že má smysl pracovat na naší ideje Domova otevřeného a vstřícného a že pracuji v dobrém kolektivu na dobrém místě.“ vyjádřila se po slavnosti ředitelka Domova.

Poděkování také patří sponzorům, bez kterých by se Zahradní slavnost nemohla konat, a to PRVNÍ CHRÁNĚNÁ DÍLNA, ALFA SOFTWARE, SEMILEAS, SVÍTÍME ZDRAVĚ, VINNÉ SKLEPY SKALÁK, TENA, AVE-COMP, LÉKÁRNA U ČESKÉ KORUNY a ALFACLASSIC, TENA, KIMBERLY-CLARK PROFFESIONAL, PAC HOŘOVICE, ALIMPEX, MASO ANO a DAK LAG COFEE.

Fotogalerie ZDE.

Za fotografie děkujeme Jonášovi Vohrnovi a panu Čihákovi. Za video děkujeme Lukáši Hytychovi.

2015

Dne 19. září 2015 proběhla v Domově pro seniory Zahradní slavnost, jako vyvrcholení oslav 25. výročí založení. Akci oficiálně zahájila ředitelka DS Mgr. Bc. Ilona Veselá spolu s radní hlavního města Prahy Mgr. Ing. Irenou Ropkovou. Od září se stal patronem Domova Otakar Brousek ml., který se nejen osobně zúčastnil slavnosti, ale i zakrojil dort a symbolicky tak přebral patronství za své. Celým dne nás provázela různorodá hudební vystoupení, program pro děti a nemohla chybět ani prezentace spřátelených organizací a chráněných dílen. Přání o propojení Domova s komunitou Prahy 11 se nám vyplnilo, a tak příští rok plánujeme druhý ročník a doufáme, že tím se lidem z okolí přiblížíme ještě více, a to nejen jako sociální služba.

Děkujeme hlavním sponzorům akce ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o., Hyundai Centrum Valoušek, Semileas, dále také kavárně Divoké Matky, která pro nás připravila slavnostní dort, VegTeg Cateringu a manželům Pilařovým za občerstvení.

Poděkování patří také dobrovolníkům, kteří velmi pomohli při organizaci.

kalendář akcí

únor 2024
Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4
5
7
8 9
10
11
12 15 16 17 18
20 24 25
26 27
28
29 1 2
3

představení domova

Virtuální prohlídka

Časopis Listy z domova

archiv časopisu

Člen APSS ČR

APSS ČR logo

1 882 105 návštevníků webu
zřizovatel
Praha
partneři

Logo partnera Praha Logo partnera Mezi námi Logo partnera Europlasma Logo partnera Rigalli Logo partnera Kaleido Logo partnera Semileas Logo partnera PD Logo partnera Kimberly Logo partnera Tena Logo partnera Hartmann Logo partnera Mladí duchem Logo partnera Fysi